• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

seljačić

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
imam 180 stabala stare šljive koja još rađa,ove godine me mraz ukpao ali šta je tu je. nije mi bitna količina,ali nevolim vidjeti da mi se voćke pate radi manjka vode,a t je ove godine slučaj.nisam prskao niti ću prskati sa kojekakvim preparatima,bacam stajnjak u jesen kad počnu kiše,okrečim stabla i to je to.naravno pilam polomljene ogranke i divlje izdanke. imam puno mladica za popunjavanje redova jer ove domaće šljive nema kod nas za kupiti na rasadnicima,nešto sam kalemim i uživam u svemu tome,
no vodu moram riješiti,jer mladi voćnjak sa jabukama i kruškama treba vode,a kad to riješim biće vode i za stare šljive.
u proljeće nabavljam tri do 5 košnica pčela pa neka uživaju u voću,a okolo ima lipe,bagrema,divljih trešanja itd...
Lijepo je sve to , radišan si ali da bi se sve to zalilo trebaju ozbiljne kolićine vode a to dovoziti svakodnevno u karnisterima i nije neko rješenje ali polako kako se može tako će se radti sretno u navodnjavanju makar i rućnom ali za ovu godinu valjda je kraj pa biće valjda i te kiše :partyman:[/QUOTE]

ova godina je minula što se tiče plodova i oborina.na dnu voćnjaka je to mjesto sa vodom pa ćemo tu i kopati.kad je sad ima onda će je biti još koju godinu,inače se tu brljugaju divlje svinje...
 
B

bosniahos

Guest
-

Ma svai posaki ima svoje težine ali izgleda da ARNO si je našal u tome neki peace of mind i satisfaction.Ima dobar sistem a ovo sa pćelama je stvarno praktićno i ponajviše pametno a bit će i koristi i zanjeg a i za voćke.Voda je problem u svakom poslu a kad nema prirodni izvor onda zarađuju skupi bunarđije ili ovi novi d.0,0 hrvatske vode itd..Ako imate takve potrebe za vodom možda bih vam mogli pomoći strućnjaci iz Izraela koji svoje usluge preko vlade RH nude po Slavoniji i Baranji.Svaka pomoć je dobrodošla.Postoje kod njih više udruga koje svoje usluge u projektiranju i realiziranju nude gotovo besplatno.Jedan naš što je otišo tamo živit tj. vratio se prićal mi o tom kad su i mene takve brige s vodom mućile al sam odustal zbog bolesti a sad mi krivo.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ma svai posaki ima svoje težine ali izgleda da ARNO si je našal u tome neki peace of mind i satisfaction.Ima dobar sistem a ovo sa pćelama je stvarno praktićno i ponajviše pametno a bit će i koristi i zanjeg a i za voćke.Voda je problem u svakom poslu a kad nema prirodni izvor onda zarađuju skupi bunarđije ili ovi novi d.0,0 hrvatske vode itd..Ako imate takve potrebe za vodom možda bih vam mogli pomoći strućnjaci iz Izraela koji svoje usluge preko vlade RH nude po Slavoniji i Baranji.Svaka pomoć je dobrodošla.Postoje kod njih više udruga koje svoje usluge u projektiranju i realiziranju nude gotovo besplatno.Jedan naš što je otišo tamo živit tj. vratio se prićal mi o tom kad su i mene takve brige s vodom mućile al sam odustal zbog bolesti a sad mi krivo.

Ispravak netoćnog navoda umjesto ARNO , vjerojatno bi trebalo stajati SELJAČIĆ :D :partyman:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
evo i utisci iz šume,krenulo se u "kupljačinu" tojest ono šta ostane iza onih koji sjeku šumu.i ostane dosta toga,mislim da slike govore više od riječi.nas dvojica,4 dana posla,preko 20 kubika kupljačine


prvi dan,ispitivanje terena,jer ovuda su samo konji snosili drvo,nijedno vozilo nije prolazilo.baš me zanimalo kako će pinc to podnijeti.













 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
i sve ovo ostaje iza njih :supris:


da jarane,da,i još mnogo mnogo toga ali ja nemogu tim gulama(kladama) sa mojom 26icom ništa.dođe mi da zaplačem.danas vozimo jednu turu niz brdo,mali što mi pomaže ide iza mene jer mu nisam dao da sjediu pincu jer ako budem moro iskakati lakše mi je kad sam sam,kad ono na retrovizoru ugledam još dva tipa idu iza nas.stanem kad ono inspekcija.i tako popričam sa momcima,i oni vele da je to katastrofa jer oni koji su tu bili su prodali što su prodali,digli lovu i otišli,i koni i ljudi,sve.sad nas dvojica vučemo tu šta možemo jer niko se popeti gore nemože
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Vidim pinc je u prirodnom okruženju....jesi metnul dizla unutra. Veliš, konji to vuku, jel to neki zaštićen teritorij, ili....
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
da jarane,da,i još mnogo mnogo toga ali ja nemogu tim gulama(kladama) sa mojom 26icom ništa.dođe mi da zaplačem.danas vozimo jednu turu niz brdo,mali što mi pomaže ide iza mene jer mu nisam dao da sjediu pincu jer ako budem moro iskakati lakše mi je kad sam sam,kad ono na retrovizoru ugledam još dva tipa idu iza nas.stanem kad ono inspekcija.i tako popričam sa momcima,i oni vele da je to katastrofa jer oni koji su tu bili su prodali što su prodali,digli lovu i otišli,i koni i ljudi,sve.sad nas dvojica vučemo tu šta možemo jer niko se popeti gore nemože

Krasan posao:finga: za kićmu i pinca , a inspekcija ??? Dobro si prošao da i tebe nisu pripisali :partyman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
kolega,lijepo to tebi ide,a i vidim da za pinca nema prepreka.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
@ARNO
pa vjerovatno i inspekcija moli Boga da to neko počisti jer i oni iznad sebe opet imaju ''inspekciju'' koja ako vidi takvo stanje može lako da opali po ušima ovu ''mali inspekciju'' i sve ostale učesnike :roll:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Neznam dećki što misliti o takvoj inspekciji ? Ako je istina da su došli u neku kontrolu , bogu iza nogu ;) i naći čovjeka da izvlaći drva :shock: i ne uraditi ništa :oops: meni je to skroz čudno :supz: , I sam radim slićne poslove te ako me neko nekamo uputi da vidim što se dešava a ja kažem nema ništa ??? pa il sam nesposoban ili sam uzeo mito ,,,,,,,, a obje stvari su za sankcioniranje 8) ali postoi i treća stvar a to je da su zaj..... našeg kolegu jer nisu inspektori već su i sami diošli snimiti situaciju :madmana:
Neznam kako je kod vas , ali kod nas nesmiješ ni granje iz šume voziti bez ( plaćanja ) i dozvole lugara , a kamali gule ili recimo otpadnu metricu :axe:
 
B

bosniahos

Guest
-

Ma toćno tako.Ja san ARNO blizu tvojeg BJ i znam kako je.Dogodi se jedino da dok dolazi do<preuzimanja< vlasti među šumarima silnici kao nedodirljivi što rodbinski ili podmitađije <koperanti< od podmitljivih šumara najebu.Neću više da se ne zamijerim nekim našim silnicima.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Neznam dećki što misliti o takvoj inspekciji ? Ako je istina da su došli u neku kontrolu , bogu iza nogu ;) i naći čovjeka da izvlaći drva :shock: i ne uraditi ništa :oops: meni je to skroz čudno :supz: , I sam radim slićne poslove te ako me neko nekamo uputi da vidim što se dešava a ja kažem nema ništa ??? pa il sam nesposoban ili sam uzeo mito ,,,,,,,, a obje stvari su za sankcioniranje 8) ali postoi i treća stvar a to je da su zaj..... našeg kolegu jer nisu inspektori već su i sami diošli snimiti situaciju :madmana:
Neznam kako je kod vas , ali kod nas nesmiješ ni granje iz šume voziti bez ( plaćanja ) i dozvole lugara , a kamali gule ili recimo otpadnu metricu :axe:

je bila je to inspekcija koja je vršila pregled predanog odjela i zetekli mene u odjelu.ja sam tu regularan jer sam se najavio da kupim kupljačinu u tom odjelu,znači niti jedan komad nesmije biti dužine jednog metra niti ja smijem praviti nove panjeve koji nemaju markice.a to Bogami i neradim jer nema potrebe,kao što vidite i sami ima drveta u svakoj dolini oko 3 kubika. ali vrag se kod nas zove drugačije pa ja kao kupljač mogu uplatiti tek kada drvo izvezem na "tvrdi" put pa dođe primač koji mi procijeni količinu na koju ja izvršim uplatu,nakon toga moram tražiti otpremača da mi napiše otpremnicu i vozi miško....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
@ARNO
pa vjerovatno i inspekcija moli Boga da to neko počisti jer i oni iznad sebe opet imaju ''inspekciju'' koja ako vidi takvo stanje može lako da opali po ušima ovu ''mali inspekciju'' i sve ostale učesnike :roll:

upravo tako,ja sam im pokazao sve što sam našao u šumi i rekli su mi da mnogi ostave odjel neuređen kako bi negdje drugo dobili drugi gdje na brzinu izvuku par 1000 kubike i opleti ponovo.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Vidim pinc je u prirodnom okruženju....jesi metnul dizla unutra. Veliš, konji to vuku, jel to neki zaštićen teritorij, ili....

nisam još stavio dizela ali ide i ovako,cijeli dan u šumi,izvučem oko 8 kubika drveta sa osam litara benzina,tako da mislim da i nije puno.tuda vuku konji jer nema puta pa niko sa nekim vozilom ili traktorom tuda nesilazi niti se penje,samo konji sa samarom.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kolega,lijepo to tebi ide,a i vidim da za pinca nema prepreka.....


ehhh da znaš da bi bez njega bio ko bez jedne ruke,danas sam sa jako nezgodnog mjesta izvuko punu prikolicu i drva u samom pincu i kad sam to mjesto prešao,izašao sav znojan od muke,zapjevao sam od dragosti ma nedam ja njega lako...:mrgreen:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Da istina što kažeš , taj način rada je u stvari regularan jer kada izvućeš to platiš pa onda voziš :idea: barem ja sam shvatio a možda i neko drugi da je to dozvoljeno skupljanje ali besplatno to jest poberi i očisti :) ovakva priča i inspekcija izgleda sasvim drukćije :roll: sretno i pazi se po tih gudurana :roll: i na slici izgleda opako :mad:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Da istina što kažeš , taj način rada je u stvari regularan jer kada izvućeš to platiš pa onda voziš :idea: barem ja sam shvatio a možda i neko drugi da je to dozvoljeno skupljanje ali besplatno to jest poberi i očisti :) ovakva priča i inspekcija izgleda sasvim drukćije :roll: sretno i pazi se po tih gudurana :roll: i na slici izgleda opako :mad:

regularan rad jeste ali prvo plati pa vozi kako ti kažeš,dok u nekim šumarskim upravama toga nema,tamo vrijedi pokupi i vozi bez naplate,bez čekića i bez otpremnice,šta ćeš nije svugdje isto.

vozimo još sutra i dosta,nema se više snage.danas na najbezazlenijem prelazu prevrnu nam se prikolica kao da je neko rukom prevrnuo,a vozio sam je po ovim gudurama i na jednom točku pa se nije prevrnula.to me baš iznenadilo.ali kriv sam ja jer nisam dotegnuo španer kako treba pa su drva povukla sve sa sobom.ja to u pincu nisam ni osjetio samo sam na retrovizoru vidio našto nije baš kako treba:weedman:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
regularan rad jeste ali prvo plati pa vozi kako ti kažeš,dok u nekim šumarskim upravama toga nema,tamo vrijedi pokupi i vozi bez naplate,bez čekića i bez otpremnice,šta ćeš nije svugdje isto.

vozimo još sutra i dosta,nema se više snage.danas na najbezazlenijem prelazu prevrnu nam se prikolica kao da je neko rukom prevrnuo,a vozio sam je po ovim gudurama i na jednom točku pa se nije prevrnula.to me baš iznenadilo.ali kriv sam ja jer nisam dotegnuo španer kako treba pa su drva povukla sve sa sobom.ja to u pincu nisam ni osjetio samo sam na retrovizoru vidio našto nije baš kako treba:weedman:

Izgleda da se opet potvrdilo ona naša , nesreće se događaju kada se najmanje nadaš , a to je ono kod svih nas kada je gusto onda pazimo duplo i sve većinom dobro prođe al kada je nešto lako onda raspalimo i naj..... :madmana:
 

Najnoviji postovi

Na vrh