• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

seljačić

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
evo gotovo sa izvlačenjem,prikolica nas izdala jutros pa je pinc po običaju preuzeo sav posao.sad idem tražiti otpremača pa uplata,pa primač,pa utovar i prevoz,ko da vozim radioaktivni otpad a ne drva.



 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ček malo, kaj nije to platio ovaj ispred tebe , ne mogu 2 x naplatiti ista drva?

ne.uplatiš ono što izvezeš iz šume.ono što ostane trune po šumi ako neko nepokupi kao ja,ako pokupi plati to po nižoj cijeni.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ne.uplatiš ono što izvezeš iz šume.ono što ostane trune po šumi ako neko nepokupi kao ja,ako pokupi plati to po nižoj cijeni.

U neku ruku pošteno ali ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, pošteno bi bilo da onaj ko poruši i očisti šumu , znaći da ostaje samo granje koje je za paliti ( negdje i pale ) ili ostane trunuti a ovako neko pobere kvalitetno deblo a ostane nered i ako je neko normalno mjesto neko će i pokupiti ostatke a ako je nepristupaćno ostaje majci prirodi ,,,,,:shock:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
kod nas je ''izvala'' besplatna za poštene ljude , to su suva i popadala drva
znači bilo ko može da ode i pita šumara da pokupi ''izvalu'' i on će da mu dozvoli , jedini uslov je da taj koji pita nije nikada krao od šumarije

ja sam skoro nakupio dvije prikolice kao lađe :drinkers:
 
S

staffmen

Guest
a kolko se placa po metru kad si sam tako izvuces iz sume.
inace kod nas je metar drva cca +/-250kn.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
U neku ruku pošteno ali ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, pošteno bi bilo da onaj ko poruši i očisti šumu , znaći da ostaje samo granje koje je za paliti ( negdje i pale ) ili ostane trunuti a ovako neko pobere kvalitetno deblo a ostane nered i ako je neko normalno mjesto neko će i pokupiti ostatke a ako je nepristupaćno ostaje majci prirodi ,,,,,:shock:

onaj koji poruši šumu pokupi kajmak i ode na drugu stranu.da daju ljudima da uzimaju kupljačinu uz dozvolu lugara kao što savo kaže bile bi nam šume ko parkovi a ovako je prašuma.

kod nas je ''izvala'' besplatna za poštene ljude , to su suva i popadala drva
znači bilo ko može da ode i pita šumara da pokupi ''izvalu'' i on će da mu dozvoli , jedini uslov je da taj koji pita nije nikada krao od šumarije

ja sam skoro nakupio dvije prikolice kao lađe :drinkers:

ima toga na 1000 kubika ali malo ko ide po to jer su uglavnom putevi kao kozije staze.

a kolko se placa po metru kad si sam tako izvuces iz sume.
inace kod nas je metar drva cca +/-250kn.

metar drva košta ko nas oko 35 eura,kupljačina ovisno o kvaliteti između 5 i 7,5 eura mo kubiku.
 
S

staffmen

Guest
ajmo rec da ako ukljucimo i gorivo i pice i jelo u cijenu metra pa da je i 15€ po metru to je i dalje itekakva usteda
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ajmo rec da ako ukljucimo i gorivo i pice i jelo u cijenu metra pa da je i 15€ po metru to je i dalje itekakva usteda

tako nekako,jelo izbaci iz računice jer jesti moraš i kad neradiš ništa :weedman:
 
S

staffmen

Guest
kaj nije to isto? Mi kad pricamo o drvima kad kazemo metar mislimo na m3.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Kad kažemo metar mislimo na prostorni metar složenih cjepanica 1 m dužine
1 kubični metar ima oko 1.4 metara cijepanica

Ja bi to malo drugačije , opširnije formulirao , to jer riječnik koji se korist u šumarstvu
Kad kažemo metar mislimo na prostorni metar složenih cjepanica 1 m dužine , sa ovim djelom se slažem ali ovo 1 kubični metar ima oko 1.4 metara cijepanica bi rekao ovako , kubični metar je mjerilo za trupce , i dugometrično drvo , a kada se to drvo iskala u zavisnosti od debljine drveta i veličine kalanja ispadne 1,3 - 1,4 prostorna metra drva , jer u stvari istina je da je m kvadratni i kubik u matematici isti volumen :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moš ti o tome napisati cijelu letaniju kad marva neće zapamtiti .
Kladim se da je samo 2-3 stranice unazad tablica sa točnijim podacima od ovoga .
Ali ne na ovoj temi nego tamo gdje je takvoj raspravi mjesto .
Kad kažemo kubik drva jasno je da se radi o trupcima a ne suhalju :lol:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ja bi to malo drugačije , opširnije formulirao , to jer riječnik koji se korist u šumarstvu
Kad kažemo metar mislimo na prostorni metar složenih cjepanica 1 m dužine , sa ovim djelom se slažem ali ovo 1 kubični metar ima oko 1.4 metara cijepanica bi rekao ovako , kubični metar je mjerilo za trupce , i dugometrično drvo , a kada se to drvo iskala u zavisnosti od debljine drveta i veličine kalanja ispadne 1,3 - 1,4 prostorna metra drva , jer u stvari istina je da je m kvadratni i kubik u matematici isti volumen :D


sve stoji ali ako se tako mjeri onda drva moraju biti metrice,cjepanice već neštimaju u ovaj način mjerenja
 

Najnoviji postovi

Na vrh