• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

seljačić

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
uključivanje prednjeg pogona , špera prednja/ zadnja ..komande rade preko hidraulike .
Nezavisni sistem pumpa -cilindar kao kod recimo kvačila automobila
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
gledao sam već ovaj snimak , kako vidim ovo je bila veoma teška pozicija jer je ''nabijen'' na dijagonalu , odavde se ne izlazi ber ''mrtve'' blokade koju kako vidim pinc ima ? valjda , jel ?

i baš me zanima šta su konkretno one tri ručke naprijed , koja je koja ? i šta tačno rade :confused:


puknuti je bio haman u pravu,prva do šofera uključenje prednjeg pogona,srednja ručka 100% blokada zadnjeg mosta,treća ručka 100% blokada prednjeg mosta, reduktor je odmah pored desne noge oblika kao i mjenjač.sve kad se uključi istovremeno možeš slobodno motati volan i kretati se osim po suhom tlu kada je to moguće ali nije preporučljivo.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
evo kako sam ja zaštitio smokve i masline.jedna smokva je uz njemačke i ta je jednu zimu preživjela bez ikakve zaštite,druga je iz dalmacije ali sam obje zagrnuo slamom kao na slici.samo još moram skontati šta da stavim odgore jer kad snijeg padne pritisnuće slamu i opet će grančice ostati slobodne.a i vjetar je razlog zašto moram to dobro pričvrstiti.mislio sam odgore umotati strečfolijom ali se bojim da ću time izazvati kontraefekat zbog principa plastenika.
šta vi mislite kako to odraditi.

na drugoj slici je maslina u pvc cijevi oko koje ću zamotati staklenu vunu i sve dobro privezati za stup.mislio sam piljevinom unutra ali kad se smoči pa smrzne opet nevalja.

magla je pa su slike mutne




 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
A da napraviš kao kapu na dimnjaku, imati će zraka a snijeg ju neće pritiskati :scratch
Za maslinu mislim da je ovako dobro. Vidio sam da oko mladih stavljaju samo trstiku kao zaštita od vjetra, ali da su ih omotavali i ispunjavali prazninu unutra nisam siguran
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
A da napraviš kao kapu na dimnjaku, imati će zraka a snijeg ju neće pritiskati :scratch
Za maslinu mislim da je ovako dobro. Vidio sam da oko mladih stavljaju samo trstiku kao zaštita od vjetra, ali da su ih omotavali i ispunjavali prazninu unutra nisam siguran

ili stavi kakvu ploču ili lim....:scratch


za sad sam stavio vrećicu koju sam isprobadao ekserom radi zraka.maloprije sam je umotao u jedan stari tepih pa ima još cca 10 cm izolacije oko sebe.sve to pričvrstio sa dva stupa debljine nadlaktice i uvezao da snijeg nesruši.

ali ovo sa kapom mi se čini dobro riješenje jer imam čep od ovih cijevi kojeg ću izdići van teko toliko da nepada ništa unutra a da maslina ima zraka
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Prinova

stigla nam prinova u naš mali zoo vrt

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Hj3Pf26YO-A[/YT]
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Peseki su baš zgodni .Vidio sam u rubrici o pečima na drva da imaš pufer pa daj reci kakva su iskustva .Dali si koristio grijanje bez pufera .
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Peseki su baš zgodni .Vidio sam u rubrici o pečima na drva da imaš pufer pa daj reci kakva su iskustva .Dali si koristio grijanje bez pufera .


nisam koristio grijanje bez pufera.bar ne u ovoj kući,prije jesam.razlika je nebo i zemlja
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
pretakanje iz hrastovog bureta.Treba mi za novu rakiju.
Iso miki koja bočica, koliko ima L :shock: Jačina? Šljiva ili...?
auuu,izgleda mi ko konjak......mljac....:drinkers:

Imam ja takvu žutu doma, budem ti dao da probaš, tu litru sam baš mislio namijeniti za "karlovačku bandu" sa foruma :lol:
Podrijeklo: Kordunska šljivovica, seljančiću je to susjedni region :mrgreen:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Iso miki koja bočica, koliko ima L :shock: Jačina? Šljiva ili...?


Imam ja takvu žutu doma, budem ti dao da probaš, tu litru sam baš mislio namijeniti za "karlovačku bandu" sa foruma :lol:
Podrijeklo: Kordunska šljivovica, seljančiću je to susjedni region :mrgreen:


ja mislim da u velikoj ima 30 litara, jačina je 43,i naravno Šljiva,od domaće šljive,neprskane,netretirane,samo stajnjak i pčelice maje su radile po njima.

Pa moj voćnjak u grubo rečeno i graniči sa Likom i Kordunom.

živjeliiiiii:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh