• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

set za generalku preporuka

djoko125

Novi član
Tu od
13 Velj 2017
Poruka
6
ima dima bijel dim dok vergla..dali postoji mogucnos da je do pumpe jer nema mi ni snage kad sam ga vozio
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,508
Možda si fulal kad si lanac metal.
Probaj za pocetak pumpu malo zakrenuti ako si siguran u razvod.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Odlučeno je da budu pumpa i dizne išle na servis..
Trenutno se tak vozim,traktor ide normalno..
Nismo ju nikaj zakretali a stoji ovak,tak je i zadnjih 15-ak godina od kak je traktor kod nas:
drCpKJy.jpg


Ovaj tjedan budem nazvao majstora iz Štaglinca da čujem kad mogu donjet pumpu..
 

djoko125

Novi član
Tu od
13 Velj 2017
Poruka
6
na razvodu je sve na strelice napravljeno a neznam kako treba pumpu zakrenut kako se to radi jel moze kakva slika kako to ide hvala puno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,508
Otpustiš ona dva vijka kaj spajaju pumpu preko fibera ( ključ 13) i onaj centralni kaj drži na kajli (kljuć 11) i zakrečeš pogon pumpe.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Odlučeno je da budu pumpa i dizne išle na servis..
Trenutno se tak vozim,traktor ide normalno..
Nismo ju nikaj zakretali a stoji ovak,tak je i zadnjih 15-ak godina od kak je traktor kod nas:
drCpKJy.jpg


Ovaj tjedan budem nazvao majstora iz Štaglinca da čujem kad mogu donjet pumpu..

Da li se ove crtice na pumpi i na kucistu moraju poklapati?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Po pravilu bi trebalo e sad nezz na 539 tako sam stavio .
Na 560 ako se ne varam kao kod njega , kad budem servisirao pumpu vratiti cu na crtice da probam
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Obavezno se stavlja na crtice.To je tvornički kut
paljenjenja.Ali ako se stavlja pumpa od drugog traktora onda se preračunava kut paljenja i moguče je da se oznake ne podudaraju.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Neznam kak preračunati kut paljenja ali dobra stara okapnica uvjek može pomoči .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Razmišljali smo da stavimo oznake da se poklope,ali to bi onda bilo još kasnije paljenje od ovoga..
Opet ništa ne košta da probamo zakrenut..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega majstor ima 565 istog ko moj, radio mu generalku istu godinu dok sam i ja radio i njegov dan danas teško pali, čim dođe prvi mraz on mora grijati, a moj do 0 upali bez grijača.

Njegov je zaključak da nisu dobro skinuti vrhovi na klipovima, kad mi je slagao hidruliku stavio je traktor jedan do drugoga i osluškivao ih, veli da je to 100% greška, nisu dobro iztokareni klipovi.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Skine se poklopčič na sredini pumpe unutra na rotoru su slova koja imaju svoje značenje odnosno koji cilindar je na paljjenju.Skine se poklopac ventila stisne se klackalica i izmjeri visina čela klipa do gornje mrtve točke Naravno svaki tip motora ima drugačiju visinu.Ovo je osnova a ostalo su finese.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ŠANANA to vrijedi kod komoraša kod DI bi klip trebal biti bez obrade čela . brmonja okapnica je puno puno jednostavnija .
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Razmišljali smo da stavimo oznake da se poklope,ali to bi onda bilo još kasnije paljenje od ovoga..
Opet ništa ne košta da probamo zakrenut..

Bilo bi ranije pogledaj smjer okretanja pumpe

Kolega majstor ima 565 istog ko moj, radio mu generalku istu godinu dok sam i ja radio i njegov dan danas teško pali, čim dođe prvi mraz on mora grijati, a moj do 0 upali bez grijača.

Njegov je zaključak da nisu dobro skinuti vrhovi na klipovima, kad mi je slagao hidruliku stavio je traktor jedan do drugoga i osluškivao ih, veli da je to 100% greška, nisu dobro iztokareni klipovi.

Može biti i prevelko upadanje ventila u sjedištu glave

ŠANANA to vrijedi kod komoraša kod DI bi klip trebal biti bez obrade čela . brmonja okapnica je puno puno jednostavnija .

Okapnica je jednostavnija ali nije toćna
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Sigurni da ranije paljenje ako vratim na oznaku?
Koga sam pitao svaki mi veli dok se pumpa okreče prema motoru je ranije,a od motora kasnije paljenje??
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Kolega Marko napisao sam ti da na pumpi na pločici imaš strelicu ito je smjer .Stavi na oznake nemaš kaj pogrješit.
 
Posljednje uređivanje:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja sam mijenjao pumpu na rakovici, kupio drugu istih oznaka i samo poklopio oznake. traktor pali ali u radu nema snage ko sa starom pumpom. Jesam prestelovo ventile na 0.25 bili su dosta rastelovani neki preko 0.4 jer to nikad niko nije otvaro
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Pročitaj moj post 134 i to ti je to o čemu sam pisao.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh