• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam mehaničku sijačicu, home made. Obavezno kupujem ovalno zrno, čak dosta puta žrtvujem željenu sortu jer je izbor s ovalnim (okruglim) zrnom jako sužen u prodaji.
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
167
Pozdrav, kupujem pneumatsku sijačicu i gledao sam jednu gaspardo 520. Nemam iskustva sa pneumatskim sijačicama pa me zanima šta da gledam kad kupujem. I dal netko zna koliko je teška (4 reda)?

Hvala
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
@Jourek, ja je imam..zavisi dal ima kutije za gnoj i pesticide, o tome zavisi težina. Ja sam sijal s IMT 549 DV, i išlo je bez problema, ali nisam nikad punil gnoj do kraja. Gledaj na njoj u kakvom su stanju ulagači zrna i gnojiva...istrošenost. Za lijepo izgledanje posijanog uzmi s gumenim kotačima,a za kvalitetu sjetve s V kotačima.Crijeva na njoj moraju biti gibljiva,ne tvrda..najbolja su sive boje,ili crne, nikak ona bjela s spiralom unutra.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
u planu je do proljeća kupnja pneumatske sijačice za kukuruz koja bi večinom sijala buče i nešto manje kukuruza. Koju marku bi preporučili, možei dvoredna i četveroredna.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ja imam nodet pneumasem 2,sijem kukuruz i imam posebne diskove za buče + dozatore za micrognojivo ili insekticid.
Slike su na čačkalu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ovo je više nego povoljna cijena za pneumatsku sijačicu sa svim dozatorima @Irvine156.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ovo je više nego povoljna cijena za pneumatsku sijačicu sa svim dozatorima @Irvine156.
Znam, teško je u istri prodat takav stroj,pa jedino cijena može nekog privuć. Dalo bi se prevoz do vrbovca jednom mjesečno.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
U nabavci sam kukuruzne sadilice,odluka je pala na monosem nc tehnich pa me zanima kako sije i nakon par godina korištenja i dali kvaliteta opravdava tu cijenu?
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Na koje stvari obratit pažnju kod kupnje pneumatske sijačice. Dak na svaku ideju iste ploče ili su različite za svaki sijačicu ?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Na OLT i Nodet idu iste,na sve ostale različite, a naroćito za Monosem, koje su po nekoliko puta skuplje nego za ostale.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Bas sam.gledao jednu monosem sijačicu no ako su djelovi skupi pogledat cu i ostale.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Sta mislite,koju marku pneumatske sadilice izabrati za sadnju kukuruza i tikvi,te dali se olt i nodet proizvodi po nekakvim serijama ili su sve iste
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Moja preporuka bi bila bekerica, najjeftinija za nabavit, jeftina za održavat i nemaju ploče.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Trenutno radimo oko 7ha no u planu je povećanje s vremenom.
Na tvom mjestu bi tražio OLT PSK. Ona tu tvoju trenutnu površinu posije za dva poslijepodneva. Naravno, ako ti njive nisu od po pola jutra i manje i jako raštrkane. Dijelova ima svugdje i svatko ju zna naštimati i koristiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh