• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Na tvom mjestu bi tražio OLT PSK. Ona tu tvoju trenutnu površinu posije za dva poslijepodneva. Naravno, ako ti njive nisu od po pola jutra i manje i jako raštrkane. Dijelova ima svugdje i svatko ju zna naštimati i koristiti.

To je nama u zagorju i problem tih cca 7ha je na skoro 20 parcela.

Na koji način se zatvore ili podignu redovi da se sije sa svakim drugim ?
Dal ima tko za prodat olt, nodet ili becker sijačicu po povoljnoj cijeni ?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Isto će ti puno vremena oduzeti i neka skupa sijačica radi rascjepkanih parcela, a nemas puno površina i ova bi ti posao odrađivala super. Znam ljude koji siju sa njom po 100 jutara...

Ja sam za 8000 kuna kupio prilično izrađenu ali ispravnu, uz nju dobio kutije za gnojivo sa nosačima koje su skinute sa sijačice jer prošli vlasnik nije bacao gnojivo sa njima i još četiri kutije za gnojivo bez nosača i njih prodao, tako da me još jeftinije izašla.
Podmazao i posijao svoje bez ikakvih problema i ikakvog ulaganja. Doduše posijao sam samo 3.5 hektra ove sezone.

Na PSK se mogu isključivati pojedini redovi, ali ja ne znam kako se to radi, iako ju imam... Neka netko objasni pa da i ja znam.

109a7958c5e77c6af4eba1dd06120153.jpg


f0e5560096e32fd9a4b133e40265142c.jpg


7a7f1cb638b8cd66aff2b2ea62f0bdef.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Imaš ono zvonce, njega isključiš s kutnog reduktora i nesije, al pri tome podigni i bateriju, ako samo podignes, bacat ce sjeme, pa moraš isključiti red
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Meni je nebitna marka bitno da funkcionira dobro i da nije preskupa s obzirom da smo na početku proizvodnje.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Stavil sam ti gore video rada becker sijačice! Ona ne vuče zrno na rupicu nego zrno pada u žljebić a višak zrna zrak otpuhuje proć. Odličan sistem samo je bitno da je dobro podihtana.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Kako provjeriti da je dobro podihtana ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Kao i sa svakom sijačicom, barem ja tako radim........Prije sjetve provjerim na dvorištu da li baca jednak broj zrna po svakom redu.......
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,537
Bole(čvršće ) nego ove nove ,jedan malo veči servis na njoj i vozi miško.

NARAVNO ako nije doslovce rastutena.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Po kojim stvarima se vidi kolko je istrošena? Što se sve mjenja kod servisa i gdje nabaviti djelove. ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tufi91

Novi član
Tu od
17 Ruj 2018
Poruka
22
Pozdrav, da li neko ima iskustva s ovakvom sijacicom. Planiram uzimat, pa da cujem iskustva. Hvala


1 Precizne sijačice Profi Seed Saturn DG4 1
Standardna oprema:
Precizna sijačica 4 - redna na razmak 70-75 cm
2 Seta sjetvenih pločica
4 redna precizna sijačica sa duplim diskom za otvaranje Nagazni V kotači
Raonični ulagač gnojiva
Kardan
Brojač posijane površine
Sjetvene jedinice za kukuruz, soju i suncokret Spremnici za sjeme -40 Litara
Pločice sjetvene za suncokret i kukuruz
PVC spremnici za gnojivo 2 x 175 litara
Težina 1010 kg
Dodatna oprema:
Hidraulični markiri dvoradni, (na trag kotača traktora) 1 Cestovna signalizacija 1
2.100,00 750,00 5.730,00
Datum: 04.05.2018
Monitor za kontrolu sjetve
 
Na vrh