• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Kolega možda ću zvučati bezobrazno ali onaj opis što si dao niš ne znači,jer ako govorimo auto riječnikom,i dacia i mercedes imaju klimu,navigaciju,kožna sjedala i da dalje ne nabrajam..kako se vjerovatno radi o onim turskim sijačicama,a mislim da ju je samo kolega zekson kupio,teško ćeš dobiti konkretniji odgovor..
Gledaj za rezervne dijelove i servis,ako ti nešto rikne u sjetvi da nemoras 15 dana čekati dijelove..
Za tu lovu išao bih na http://bkl.hr/proizvod/matermacc-ms-8100-sijacica-za-kukuruzsojusuncokret-6700e/ ili http://bkl.hr/proizvod/gaspardo-sp4/ nisam čuo od nekoga da imaju problema s tim da kod mene su pokupovali te gaspardo ko da su badava...valjda i valjaju.
 

Tufi91

Novi član
Tu od
17 Ruj 2018
Poruka
22
Krivu sam cijenu stavio, izaslo bi me 65000 kn s pdv. Par njih mi je reklo da su zadovoljni i da se dosta uzima sad ta turska. To je kao neka kopija gasparda, pasu rezervni dijelovi od gasparda na njima
 

Tufi91

Novi član
Tu od
17 Ruj 2018
Poruka
22
Ja sam prosao na mjeri 6, nisam puno ni trazio jer sam bio kratak sa vremenom. Ovu sam stavio pa kako bude. Ta vasa je nesto jeftinija ali i sa manje opremom cini mi se.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja znam da je gaspardo zakon ovaj jedan radi puno s njom .
I radi i radi a radi i uslužno.
Neki nov stroj se brzo raspadne i bačen novac .
A tek kad nemožeš dijelove naći veselje
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Gaspardo su ok sijacice samo precjenjene. Ovisi i od modela. Ima i boljih.
Turske na oko su jednake gaspardu samo je pitanje jel odgovaraju svi dijelovi. Ako je odgovor da ja bi je odma kupio.
Ne znam zasto je visoki sjetveni aparat sada u modi.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
jeftinija jest...ali je ponuda uzeta s diskonim ulagačima el. kontrolom sjetve spremnici za umjetno te hidraulični markeri, nema samo kutije za mikrogranulate.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Mislim da je od tih turskih jedino Ozdeken nest ozbiljnije i ono što sam vidio kod nas u selu doata je precizna makar je visoki sjetveni aparat, ali ima onaj kotać koji pritišće sjeme. Gaspardo baš nema prepuno kod mene u selu, ali tih par što sam vidio SP 540 i jednu noviju čak sa visokim sjetvenim aparatom, neznam model sad točan, svaka Oltova ju šije u preciznosti definitivno i ko što kaže NH, mislim da tu cijenu ne opravdava.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Pa sad nisam siguran jel taj metalni iza diskova ili ona dva sa svake strane diska.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Na ovaj inox kotacic sam mislio. Ide malo iza diskova , nagazi zrno cim padne tako da se ne kotrlja pa je i preciznost nesto veca. Bez toga preciznost je truba.
30619e76e4b20f1bd724e859dacc449c.jpg
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Kakve su imt dvoredne pneumatske, gdje ima i kak im se krecu cijene pa ploce i ostale dijelove
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Mascar futura sijacica za kukuruz zanima me kakve su sijačice slabo ima i na netu o njima a ne vjerujem da su lose ipak je to maschiov proizvod.
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Pozdrav, koliki pritisak mora biti na manometru BECKER aeromat sijacice?
Prihasbji vlasnik je sijao bez manometra, na broj okretaja kardana
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Dali netko zna do koje se je godine proizvodio stariji tip olt psk sadilice do 199..... i koje ako netko zna tocno
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Poštovani forumaši lijep Vam pozdrav.Zanima me Vase mišljenje o ovoj pneumatskoj sijalici. Loše je o farbana, treba je podmazati, čovjek daje garanciju da je ispravna.. Sijem za sada oko 4 hektara, a konfiguracija zemljišta je neravna, ima i brda pa store 504 nije za četveroredne...
 

Najnoviji postovi

Na vrh