• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav , evo danas sam prodao svoju pneumatsku sijačici Hassia te imam u ponudi jednu gaspardo sp510.. ima gumene kotace, kutije za gnojivo i mikrogranule.. kakve su to inace sijacice??
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Ako je tehnički ispravna,
nema greške👍.
Najbitnije od svega da su cijevi kak spada, ploče i brtve i jako važno da raonik-ulagač nije poderan.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Evo to je ta sijačica.. praktički sam je dogovorio al još čekam da mi poslika raonike pa da vidim još i to.. Sijačica je u Požegi pa mi nije blizu za otići vidjeti. Ovako mi oke izgleda.. poslikao mi je posude to je sve zdravo, samo da se opere već to bude drugačije izgledalo..
 

Prilozi

  • received_1075323396285284.jpeg
    received_1075323396285284.jpeg
    55 KB · Pregleda: 64

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ako je tehnički ispravna,
nema greške👍.
Najbitnije od svega da su cijevi kak spada, ploče i brtve i jako važno da raonik-ulagač nije poderan.
Sve nabrojano se lako zamijeni i dio spada u potrošni materijal.
Problem su kutni reduktori i kardani, ali za dobru cijenu sve se sredi.
Ovako dobri izgleda.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Sijacića ima kutije za mikrogranule.. kod nas to niko ne koristi.. gdje ima toga za kupiti, to se vjerojatno dozira u manjim količinama.. htio bi to probati ove godine..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ima raznih mikro granula..zavisi što trebaš..gnojivo ili insekticide..imaš u Cipro mikro gnojiva, a insekticid Force za kojeg znam da je u mikro granulama.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Premislio sam se.. danas idem po Gaspardo SP 520, dogovorio sam onu SP 510 i onda sam vidio da nema naprijed ulagače za umjetni gnoj, pa nema doziranje gnojiva onako preko onih dozatora nego se štela preko prijenosa, pa sa time uvijek imam problema... Slika niže po koju idem danas.. Kako Vam se čini
 

Prilozi

  • Gaspardo SP 520.jpg2.jpg
    Gaspardo SP 520.jpg2.jpg
    72.5 KB · Pregleda: 82
  • Gaspardo SP 520.jpg
    Gaspardo SP 520.jpg
    77 KB · Pregleda: 84
  • Gaspardo SP 520.jpg3.jpg
    Gaspardo SP 520.jpg3.jpg
    76.3 KB · Pregleda: 83
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Meni se ok čini, ne vidim dobro al mislim da buš ove šlaufe od umetnjaka moral prešelnati, sigurno nove šelne moraju. Velim ne vidim dobro, možda i nebuš trebal. Ju misliš kaj riftati?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
A da možda te neke sitnice, mislim ugraditi cilindar za markire i još poništivače tragova.. ovako mi oke izgleda.. Otišao je tata sa vučnom po nju.. ajde za njih ima dijelova, prije sam imao Hassiu a za nju nema baš ništa. Pa ne znam možda stavim plastične kutije za kukuruz ako nisu preskupe.. najprije ću vidjeti kako bude radila..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
A da možda te neke sitnice, mislim ugraditi cilindar za markire i još poništivače tragova.. ovako mi oke izgleda.. Otišao je tata sa vučnom po nju.. ajde za njih ima dijelova, prije sam imao Hassiu a za nju nema baš ništa. Pa ne znam možda stavim plastične kutije za kukuruz ako nisu preskupe.. najprije ću vidjeti kako bude radila..
Vidim da se markiri ručno spuštaju i dižu..ako trebaš automatske ja ti imam original mehanizam za dizanje i spuštanje markira. Baš za SP 520.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Prije par godina nudio mi čovjek hasiu 4 reda pneumatsku mislim za 3500 kuna. Komplet ispravna. Premišljao se jer mi bilo nekak jeftino dok nisam skužio da nema za njih dijelova. Za te gaspardo kak se ono kaže dijelova na svakom čošku.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Danas sam malo spregledao sijacicu, jedan kotac mi ima lufta na osovini i primjetio sam da su ploce malo poderane.. bile su gore sa 26 rupa 4.5mm, narucio sam takve nove i brtve oko ploca.. koja je razlika izmedu ploca 4.5 i 5.5 rupama?? Nisam znao koje bi uzeo, pa sam opet iste, stavio sam kukiriz u kutije i lijepo ljepi na svaku rupu al sam svejdeno uzeo sve novo pa nek bude kako treba
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
@yama13 gledam ove markire.ne vide se diskovi, već nekakav nastavak...jel to metalni produžetak? pa na kraju diskovi. Vj. da možeš sredinom traktora pratit trag markira.. Molim te poslikaj taj nastavak..ja sam si o tome razmišljao..jednostavnije bi mi bilo da je trag na sredini traktora a ne na kotaču..jer imam prednje široke gume..
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Da gore su bile naserafljene cijevi pa gore tanjur.. to sam bas danas skinuo, stavit cu ka sto je orginal.. imam uze gume pa bude to oke, narucio sam nove ploce, nive brtve tako da budem spreman za sjetvu kako treba
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Jel se isplati uzeti olt skpt-4 za 1500 kuna. Sve je na njoj original, kao i kutije za gnoj. U jako dobrom stanju je. Sijem nekih 5ha s olt skpt-2, pa si mislim da ovo uzmem da ne mora nitko stajati iza dok sijem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh