• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Napisal je da je u jako dobrom stanju. Nema se kaj misliti, ako je tak. Čini mi se da se dvoredne u dobrom stanju prodaju čak i skuplje.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Nije korištena par godina, a još je mast svuda, jer joj je vlasnik bio automehaničar, pa je dobro održavao.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ekipa, gdje ima za kupiti i od čega paše lanac za Monosem PNU 87.
Trebam lanac koji perenosi pogon s šasije sijačice do sjetvene kutije. Znači onaj duži horizontalni ne onaj koji ide na osoviniu sjetvene ploče nego jedan prije.

I ako netko zna od čega generalno pašu lanci i koji su im specifikacije , molim da napiše.

I normalno gjde za kupiti najpovoljnije... trebam ih sve jer su ovi zahrđali dosta...nedaju se razraditi najbolje.

I gdje gume 5.00 x 15 ili 6.5/80-15 kupiti....

Thx.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Pogledaj u ferencakovom katalogu ili web stranici. Pisu i sve dimenzije. Pa premjeri svoj i nadji odgovarajuci.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ekipa, gdje ima za kupiti i od čega paše lanac za Monosem PNU 87.
Trebam lanac koji perenosi pogon s šasije sijačice do sjetvene kutije. Znači onaj duži horizontalni ne onaj koji ide na osoviniu sjetvene ploče nego jedan prije.

I ako netko zna od čega generalno pašu lanci i koji su im specifikacije , molim da napiše.

I normalno gjde za kupiti najpovoljnije... trebam ih sve jer su ovi zahrđali dosta...nedaju se razraditi najbolje.

I gdje gume 5.00 x 15 ili 6.5/80-15 kupiti....

Thx.
Dijelove za monosem bi trebali imati u agrominsu. Mislim da su oni i uvoznici za monosem.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,

Danas idem po nove sjetvene ploče za gaspardo SP 520.. kakva je razlika između ploča sa rupom 4,5mm il sa 5,5.. obje ploče sa 26 rupa.. (sijačica je iz uvoza do sad su gore 4,5mm) Probao sam sa orunjenim kukuruzom i lijepo prima sve na sebe( sad ću staviti i nove brtve.. samo me mući taj promjer rupa)
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Pozdrav,

Danas idem po nove sjetvene ploče za gaspardo SP 520.. kakva je razlika između ploča sa rupom 4,5mm il sa 5,5.. obje ploče sa 26 rupa.. (sijačica je iz uvoza do sad su gore 4,5mm) Probao sam sa orunjenim kukuruzom i lijepo prima sve na sebe( sad ću staviti i nove brtve.. samo me mući taj promjer rupa)
Koliko koštaju te ploče?? Manji fi snažnije lijepi zrno za ploču, a na večem se mogu lijepit i po dva zrna..Za SP 520 propisano je original 4,5 mm.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Po meni je bolje 5,5 mm, jer bolje drži krupnija zrna, pogotovo kada se naiđe na neravnine pa se sijačica strese
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Uzeo sam 4.5 posto su takve bile gore.. da nije to sad neka razlika al ako ne bude dobro lako izbusim na 5.5... al ove 4.5 su dobro ljepila orunjeni kukiuruz koji ima veca zrna nego sjemenski i bilo je oke.. stavio sam i nove brtve tako da bi trebalo biti dobro
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Bok ljudi! Da li sijačica sa diskom može ići u direktnu sjetvu? Npr. da se samo pomalčira? Ili to nije baš za to, nego samo ako je lošija priprema?
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Capture1.JPG
Kolege, za ovaj tip sijačice bi mi trebali određeni dijelovi, da li netko od Vas zna gdje se proizvode, odnosno da li se još uvijek mogu nabaviti dijelovi?

Zahvaljujem unaprijed.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Već jesam, slao sam mailove, ali nitko se zasad nije javio, pa sam mislio da možda netko zna baš određenu firmu. Budem još provjeril. Zahvaljujem.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Treba mi ležaj pogonske osovine, plastični tip je na ovoj sijačici. Podosta su već istrošeni, a jedan nam je puknul. Također, opruga je dosta slaba koja u sredini služi da se može zupčanik okrenuti ako se ide u drugom smjeru, ali to se još može nabaviti u dučanima.
 
Na vrh