• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

North ARMY

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
31
Evo i mene da se ukljucim u temu konkretno o Becker sejalicama.
Imao sam ludu srecu i dobrog druga te sam nasao potpuno kompletnu sejalicu 6 rednu za samo 300 evrica.
Prvo sam mislio da me zezaju,kad sam otisao i video kao sto rece jedan kolega na prethodnim stranama bila je "Ljubav na prvi pogled".
P4100796.jpg

P4100797.jpg

Sejalica je kompletna,do duse malo vise zapustena,ali zadnjih 10 godina,a ako ne i vise bila je van upotrebe jer je u reparskoj verziji(ima nagazni tocak pre i posle raonika,ploce za repu,razmak izmedju baterija 50cm) i kad je covek prestao da proizvodi repu ostavio je u supu,ali mu i tu smetala pa ju je sutnuo na kraj placa.
Sad je kod mene,porucio sam setvene ploce za soju i kukuruz od jednog privatnika ovde kod nas i "SAMO" 30e po komadu i 5e suba(brisac semena),tako da mislim da cu za oko 800e imati odlicnu sejalicu.
Potrebno je ili nove raonike nabaciti ili ove postojece navariti jer su reparski plitki,od 2 uska nagazna tocka napraviti jedan dupli nagazni,ofarbati i ima samo da se prasi. :finga:
Inace nosio ju je do sleperice i ovaj zelenko,a onda od rampe do kuce ovaj malisa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
30€ za ploču mislim da i nije puno, toliko dođu i za OLTovu.....koliko kod vas dođu dizne????


jel se sa pločama za soju, može sijati grah????
 

North ARMY

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
31
Rekoh dizne-sube-brisaci ko ih kako zove dodju 5e komad.
Ovo su sve cene na kolicinu i van sezone od prve ruke.
 
B

Bobo

Guest
Kolega, ili da brisem slike ili ces ih ti prebaciti u 800x600 rezoluciju, biraj...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
cjene mi se čine OK, a gdje se to nalazi.....jedinu pneumatsku koju trenutno mogu kupiti je neka becker-ica......jel imaš možda sliku tih njegovih ploča......

i jel se može sa pločama za soju sijati grah????
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel ju budeš ostavio kao 6-rednu pošto je razmak 50 cm ili ju stavljaš na 4 reda da imaš normalan razmak od 70 cm???
 

North ARMY

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
31
Ide na 4*70,a baterije pod supu pa mozda za koju godinu ako uvecamo posed samo dovarimo koji cm rama i napravimo 6*70 sto kod nas mnogi rade u zadnje vreme.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ide na 4*70,a baterije pod supu pa mozda za koju godinu ako uvecamo posed samo dovarimo koji cm rama i napravimo 6*70 sto kod nas mnogi rade u zadnje vreme.

Tako sam i predpostavio :)
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Planiram uzeti sebi novu sijacicu za kukuruz pa me zanimna ima li kakvih preporuka koju i gdje ima za kupiti, zasad sam gledao gaspardo i becker a sta mislite o monosem sijacicama?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Planiram uzeti sebi novu sijacicu za kukuruz pa me zanimna ima li kakvih preporuka koju i gdje ima za kupiti, zasad sam gledao gaspardo i becker a sta mislite o monosem sijacicama?

Ako se radi o novoj Gaspardo je dobitna kombinacija...

Monosem isto čujem samo riječi hvale..
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Planiram uzeti sebi novu sijacicu za kukuruz pa me zanimna ima li kakvih preporuka koju i gdje ima za kupiti, zasad sam gledao gaspardo i becker a sta mislite o monosem sijacicama?

ako planiras novu onda neces promasit ako uzmes gaspardo al za nju treba izdvojit dosta evrica
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ja imam monosem i samo imam riječi hvale za nju,sad joj stavljamo još i deponatore za gnojivo
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Pa i meni nekako "na oko" Gaspardo izgeda kao dobar izbor, jer mi "Slovenski Becker" izgleda nekako zastario, mozda me to samo oko vara. Samo zanima me koji je princip rada bolji (precizniji), Becker "ispiruje" zrno dok Gaspardo usisava, ima li mozda razlike i u brzini sjetve?
 

North ARMY

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
31
Danas sam zvao coveka sto treba da mi posalje ploce kaze jos nisu poceli proizvodnju,inace ih pravi od aluminijuma znaci nisu plastikare kako neki kazu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh