• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Marko-el sad malo nepretjeruješ 6 redi sijačica ima preko pola tone jer ova od 4 redi ima 400kg..

Sa 6 rednom nisam isprobao,ali na srbskom forumu večina tako sije,IMT 539 i 6 redna sijačica,nekoji imaju utege a nekoji nemaju..

IMT 539 je za 4 rednu ko bombon..Sijat 1 brzinom na nekih 1500o/min i nema brige..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pa el to nije malo presporo u 1br.
Kolega Franc sa foruma ima Gaspardovu sijačicu 4redi i sa MF-130 (neznam točno broj ali mislim da je taki neki pošto ima 40ks) i tera ju 2-3br na 1700 o/min.
Neznam kak bi ju trebali terat jer nemam iskustva sa takvom sijačicom.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa el to nije malo presporo u 1br.
Kolega Franc sa foruma ima Gaspardovu sijačicu 4redi i sa MF-130 (neznam točno broj ali mislim da je taki neki pošto ima 40ks) i tera ju 2-3br na 1700 o/min.
Neznam kak bi ju trebali terat jer nemam iskustva sa takvom sijačicom.
Jako puno to i zavisi od pripreme tla za sjetvu..

Ali za OLT sijačice radna brzina je oko 6-7km/h,sijao sam i ja 10-12 pa sam se pitao zakaj mi fali kukuruza u redu,na par mjesta je bio razmak od 1m i nije bilo ni zrna...
OLT ne voli da se brzo sije,jer onda joj se nekaj izmiješa pa ne baci dobro zrno..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Znači bolje je polakše ju terat i poso bude odlično odrađen ai nema brige da se bude nešto potrgalo.
Nemogu sad nagađat kak čmo je terat ni sa kojim traktorom ali za početak polakše dok se neuhodamo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači bolje je polakše ju terat i poso bude odlično odrađen ai nema brige da se bude nešto potrgalo.
Nemogu sad nagađat kak čmo je terat ni sa kojim traktorom ali za početak polakše dok se neuhodamo.

Čuj, 90% ljudi kod nas tera oltovu PSK u 2. s 539, negdje je ok, a negdje fali kak veli kolega marko.
Ja imam staru gaspardo s dozatorima za gnoj i insekticid, sve ful metalno, teška ko sam vrag, sijem s 565 i kad sijem sebi ne žurim se nikad, 1. brzina i pol gasa...po potrebi, a kad idem u zaradu znam i u 2., ide on, al nije to to, no nikad mi još nitko niej prigovoril da fali, no vjerojatno oni misle da fali zbog neklijavosti zrna, al zrna ipak nema, zato bolje polako i precizno bude, ne siješ 100 ha da se moraš nekud žurit.:rolleyess::rolleyess:
A da napomenem, ujak tera tu tešku gaspardo s 539 P, malo je teži napred kad je produžen, pa ide kak tak, no u breg ga zanaša, ponekad ju nemre ni izvuč u breg gdje je jako pjeskovito. Al dobro, ak njemu tak paše...ja sijem sve s 565, idelana je kombinacija.

Evo je:
slika0sed003.jpg

slika0sed001.jpg

na 565
slikasad0204.jpg

na 539
anana051.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ljudi dragi za sve sadilice za kukuruz ima pravilo ljepog ponašanja ,pneumatska največa radna brzina 8-10 km,mehanička 4-6 sve iznad toga je loš sklop i brza zarada a što se tiće dva ,četri ili šest redi sve ovisi o terenu jer kod mene u centru opčine konkretno Šandrovački bregi dva reda za 539 puna mjera,prijatelj mi ima zetora 6911 i OLT2 reda sa svim kutijama i dozatorima za pesticide i najtaman mu je za neke zemlje i puteve,moja stara olt mehanička ja ju zovem KAČUŠA sadi kao vura , kada su bila pakovanja 40 000zrna i sipaš u svaku kutiju jednu vreču na dve rali posađenog nije ostalo više 100zrna u pojedinačnoj kutiji,kako kaže kolega Branko iz Pioneera na sadnji određuješ gustoču sklopa i moguči prinos:partyman::partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
ljudi dragi za sve sadilice za kukuruz ima pravilo ljepog ponašanja ,pneumatska največa radna brzina 8-10 km,mehanička 4-6 sve iznad toga je loš sklop i brza zarada a što se tiće dva ,četri ili šest redi sve ovisi o terenu jer kod mene u centru opčine konkretno Šandrovački bregi dva reda za 539 puna mjera,prijatelj mi ima zetora 6911 i OLT2 reda sa svim kutijama i dozatorima za pesticide i najtaman mu je za neke zemlje i puteve,moja stara olt mehanička ja ju zovem KAČUŠA sadi kao vura , kada su bila pakovanja 40 000zrna i sipaš u svaku kutiju jednu vreču na dve rali posađenog nije ostalo više 100zrna u pojedinačnoj kutiji,kako kaže kolega Branko iz Pioneera na sadnji određuješ gustoču sklopa i moguči prinos:partyman::partyman:

E KAČUŠA.....:mrgreen::mrgreen:..
Nije sve u brzini,,,,a ima i zašto..

Ajkula pošto se nađu u tvojoj opčini te starije,,,da si jednu sredim..........;);)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Čuj, 90% ljudi kod nas tera oltovu PSK u 2. s 539, negdje je ok, a negdje fali kak veli kolega marko.
Ja imam staru gaspardo s dozatorima za gnoj i insekticid, sve ful metalno, teška ko sam vrag, sijem s 565 i kad sijem sebi ne žurim se nikad, 1. brzina i pol gasa...po potrebi, a kad idem u zaradu znam i u 2., ide on, al nije to to, no nikad mi još nitko niej prigovoril da fali, no vjerojatno oni misle da fali zbog neklijavosti zrna, al zrna ipak nema, zato bolje polako i precizno bude, ne siješ 100 ha da se moraš nekud žurit.:rolleyess::rolleyess:
A da napomenem, ujak tera tu tešku gaspardo s 539 P, malo je teži napred kad je produžen, pa ide kak tak, no u breg ga zanaša, ponekad ju nemre ni izvuč u breg gdje je jako pjeskovito. Al dobro, ak njemu tak paše...ja sijem sve s 565, idelana je kombinacija.

Evo je:
slika0sed003.jpg

slika0sed001.jpg

na 565
slikasad0204.jpg

na 539
anana051.jpg

Mislim da je ovo pigoli, jer sam dosta vidio takvih, a sad ako ima pločicu gaspardo onda je gaspardo
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a čuj Bageru cijene su od nekih 300-800 kn zavisno od stanja a negdje se nađe i za 100kn ali te nalaze kumovi opčenito kad su u lovu na staro željezo,dal znaš šta je bila KAČUŠA, jako efikasan i temeljit stroj a jednostavan:finga::finga::finga:,pozdrav
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
eo da prvo kazem da smo se mi dvoumili izmedju agria i nodet,ali je ipak nodet sto sam i prije jedno 15tak dana rekao,ali nazalost jos nije stigla al bi trebala ponediljak ili utorak cim stigne postavljam slike
a sto se tice brzine sijanja kod nas u selu sto ima covijek olt 4 reda sa gnojivom i zetora 7340 majora,ja neznam tacno kolko kmh ide al garant ide preko 10 ide zavisi od uredjenosti zemlje 3. ili 4.brzina i na 1550-1600 obr/min i nikad nije falilo falilo zrna uvijek je uredno sijo
i da vas pitam imali ko od nodeta onu tabelu sto se stima razmak izmedju zrna,primjetio sam da na ovoj sto sam uzeo nema
ako ko ima bio bi mu zahvalan da mi kako posalje u pdf formatu
 
B

BAGERISTA

Guest
a čuj Bageru cijene su od nekih 300-800 kn zavisno od stanja a negdje se nađe i za 100kn ali te nalaze kumovi opčenito kad su u lovu na staro željezo,dal znaš šta je bila KAČUŠA, jako efikasan i temeljit stroj a jednostavan:finga::finga::finga:,pozdrav

Znam,,,,i jako ljepo pozdravi,,,samo šta je puno brži od ovih plašljivca..:blackeye
Ako budem ima priliku,,,treba bi jednu nač,,,,da je riješim,,:weedman:,,da i ja malo odmorim kičmu.......šteta da smo daleko,,inače bi sigurno to več bilo kod mene,,samo morat čemo kemijat,,,,pomalo,,nači če se,,ode koda nas ne,,ali gore,,više,,,sigurno ima..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da je ovo pigoli, jer sam dosta vidio takvih, a sad ako ima pločicu gaspardo onda je gaspardo

Hmmm...ma nema ti nikakve žive oznake niti pločice na njoj, neki stari talijan je reko mom stricu dok je kupoval to da je to stara tipa Gaspardo i tak ja to držim dok mi netko ne dokaže suprotno.

Sad ti veliš Pigoli, možda stvarno je, ustvari budem malo zagooglal pa da vidim, možda stvarno i je, a to bi bilo odlično zbog djelova, trebam neke plastičurlije.:supz:

EDIT:

Toma, car si, evo našo je na netu, ista takva, PIGOLI Italia......imaš pivce od mene!!! Sad napokon znam kaj imam v dvoru :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Dobro sam ja njih pronjuškao :) Mislim da naletio da negdje bila taka gaspardo, ali možda zabunom. Inače sve su takvi modeli Pigoli, Ma talijan, talijan...
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Sijačice Monosem (pneumatska 4 reda) - trebaju mi sjetvene ploče za sirak (72 rupe, promjer rupe 2,2 mm)
Unaprijed zahvaljujem ako ima ko kakve informacije...!!!
 
B

banijac

Guest
Ja sam danas kapario Becker Aeromat 2 99' god. proizvodnje.
 

Prilozi

  • IMG_20120130_102200 [800x600].jpg
    IMG_20120130_102200 [800x600].jpg
    46.6 KB · Pregleda: 361
  • IMG_20120130_102211 [800x600].jpg
    IMG_20120130_102211 [800x600].jpg
    47.6 KB · Pregleda: 409

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koliko si dao za nju????

koje ploče si dobio uz nju?

zašto si se odlučio za becker????
 
B

banijac

Guest
12.000 kn
Zašto sam se odlučio? Bio sam financijski ograničen, i mislim da je ovo najbolje kaj sam mogao kupiti za tu lovu. Pogledao sam brdo toga i vidio ludih cifri kako i užasno loših primjeraka, da kad sam ugledao ovu pala ljubav na prvi pogled. Stanje odlično, orginal boja, nigdje hrđe, nigdje nijednog vara. Ploče dobio samo za kukuruz, inače sijem još 2 jutra soje tako da to mogu i duplat sa ovim pločama, znaš li možda koje su cijene ploča? Ako nije neka cifra kubio bih set.

Znam da rade kontra ostalih sijačica što se tiče zraka, al ima mi jedan kolega istu(samo stariju) i nikad nije imao problema.

Imaš možda neke sugestije?
 

Najnoviji postovi

Na vrh