• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Ima ko kakva iskustva sa Carraro sijačicama (mislim na pneumatske za kukuruz)?
 
A

ahiko

Guest
Lijep pozdrav.

Kupili smo nedavno Carraro Mark 2 dvorednu pneumatsku sijačicu za kukuruz pa me zanima ima li netko uputstva za upotrebu, ili zna gdje bi se moglo naći.

Hvala.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Evo sijačice koja je danas stigla šogoru

img183q.jpg

img184tj.jpg

img185t.jpg

img186v.jpg

img187w.jpg
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
olt 2,vidi se da ju kopiraju ko oltovu sviđaju mi se plastične kutije

samo što stara oltova nema gumene kotače iza nego grablje kak ja to zovem

koliko ga je izašla
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
olt 2,vidi se da ju kopiraju ko oltovu sviđaju mi se plastične kutije

samo što stara oltova nema gumene kotače iza nego grablje kak ja to zovem

koliko ga je izašla

Olt ti je kopija Nodet pa tako i ova. OLT i Agria ti imaju 99% istih djelova,tako da je to sve isto samo šta je oltova skuplja 10 000kn a možda i više. Nekih 33 000kn više manje.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
negdje sam pročitao da se na ovoj red može skupiti minimalno na 28cm, dok na oltovoj ide na 45cm......jel netko zna nešto više o tome???? nevjerujem da ide baš na 28cm.....
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
lijepo,steta ju bude zamazati,,,sad sam vec i ljubomoran,:oops:,moja jos nije stigla:madmana:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
gaspardo,,isto cetverorednu,,bez kutija za gnoj,,

Kad stigne obavezno slike stavi da vidimo.
Koja cijena ako nije tajna,i zašto si se za nju odlučio a ne neku drugu ili polovnu?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Lijep pozdrav.

Kupili smo nedavno Carraro Mark 2 dvorednu pneumatsku sijačicu za kukuruz pa me zanima ima li netko uputstva za upotrebu, ili zna gdje bi se moglo naći.

Hvala.

Koliko ima pogonskih kotača, uzeli i mi jednu takvu ovih dana...
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Kad stigne obavezno slike stavi da vidimo.
Koja cijena ako nije tajna,i zašto si se za nju odlučio a ne neku drugu ili polovnu?

budem ju poslikao,52000kn,,,a svidjela mi se,na forumu je vidio,,forumasi je hvalili,,imao sam u planu,rabljenu,,bile su od 15 do20,,tisuca,,pa ak bu trebalo sta ulozit,poslozit,,itd,,pa se predomislio,,uso sam u sustav pdv-a,prosle godine,pa povrat poreza,odlucio se za novu,,
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
budem ju poslikao,52000kn,,,a svidjela mi se,na forumu je vidio,,forumasi je hvalili,,imao sam u planu,rabljenu,,bile su od 15 do20,,tisuca,,pa ak bu trebalo sta ulozit,poslozit,,itd,,pa se predomislio,,uso sam u sustav pdv-a,prosle godine,pa povrat poreza,odlucio se za novu,,

To je istina neznaš dali češ naletit na neku drlju koju češ stalno šarafat ili na nešto dobro. Kolko kukuruza siješ da si baš tu uzo jednu od najboljih ai jednu od najskupljih?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
budem ju poslikao,52000kn,,,a svidjela mi se,na forumu je vidio,,forumasi je hvalili,,imao sam u planu,rabljenu,,bile su od 15 do20,,tisuca,,pa ak bu trebalo sta ulozit,poslozit,,itd,,pa se predomislio,,uso sam u sustav pdv-a,prosle godine,pa povrat poreza,odlucio se za novu,,

Pravo dobar izbor..
Bolje odma u startu kupit malo skuplju stvar,pa da se poslije ne treba kajat..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Ovisi koliko siješ kukuruza, za manje površine je preskupa i ne isplativa
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
30 hektara sijem,,a nema kod mene prodaje,,nova i za svagda,,kak se kaze,,od mene samo u smece,il se prije razdere,:lol:
 
Na vrh