• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
to je istina...a jel postoji kakva mogučnost da se proširi sijačica, da se ugrade još dva reda?
i gdje su najjeftinije oltove sijačice

mozeš ju proširit ali to nije više to kad moraš varit gredu , što kaze Dado121 sad kad več kupuješ novu uzmi onda 4 reda, metni malo tegova na traktora i bit če :supz::supz:
pa najeftinije oltove sijaćice su ti u OLT-u jer ideš direkt preko tvornice a ne preko preprodavaća, mozda da se pozuriš jer je bio sad božićni sajam u OLT-u pa mozda je ostalo nešto na lageru
ili vidiš ove ako nesiješ puno
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/pneumatska-sijacica-kukuruz-akcija-oglas-3529628
ili ako očeš nešto od gasparda ili monosem ili nezz ni ja šta onda su cifre i duplo veče a sad šta god zeliš
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
To što je Bole dao link za te sijačice,moj šogor je uzeo takvu tj. uplatio je ali još nije stigla,još prije 3 tjedna smo je uplatili. Bili smo ju gledat i ona je kopija Nodetove i jako je dobra barem po meni,ima dosta čvrstu gredu i ima dosta opreme koju naravno moraš nadoplatit. Pričao nam je taj čovjek kod kojega smo ju uzeli da OLT i Agria imaju 99% istih djelova,samo šta olt ima limene kutije za kukuruz a agrija ima plastične. Agrija je nekih 10 000kn jeftinija od oltove sa istom opremom.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
U današnje vrijeme nema smisli ič kupovat NOVU 2 redni sijačicu..
Nešto slutim da ta sijačica neče puno sijat 2-3hA???????

Rađe 4 rednu kupit,ima više prednosti nega mana,a i rabljene se nađu bolje nego nove..

Rađe uzmi rabljenu Monosem,Nodet,Gaspardo ili čak i OLT rabljenu malo stariji model..
Novu OLT nebi preporučio kao ni neke kopije koje se zasnivaju na OLT-u...
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
To što je Bole dao link za te sijačice,moj šogor je uzeo takvu tj. uplatio je ali još nije stigla,još prije 3 tjedna smo je uplatili. Bili smo ju gledat i ona je kopija Nodetove i jako je dobra barem po meni,ima dosta čvrstu gredu i ima dosta opreme koju naravno moraš nadoplatit. Pričao nam je taj čovjek kod kojega smo ju uzeli da OLT i Agria imaju 99% istih djelova,samo šta olt ima limene kutije za kukuruz a agrija ima plastične. Agrija je nekih 10 000kn jeftinija od oltove sa istom opremom.

jesi ti uzeo sijačicu ili šogor
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Šogor je uzeo sijačicu.

Nodet je jedna od ponajboljih sijačica na našem tržištu. Kopije Nodeta su OLT i Agria. Kod nas večina ljudi ima OLT sijačicu i dosta su zadovoljni sa njom jedino šta je dosta skupe. A sad na tržištu se našla i Agria sijačica naših susjeda (srbija). OLT i Agrija su iste sijačice samo šta imaju drukčije košare za zrno.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
zbog cega to? sta nevalja kod olta?
Slabe je konstrukcije i loš materijal,moja je več pošvasana na par mjesta..

Nosači cijele baterije su jako slabo napravljeni i vijaju se.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Daj reci kakvu si sijačicu kupio i nabaci koju slikicu,ali u drugoj temi da moderatori nemaju previše posla
__________________
Dado,, kupio sam gaspardo sijacicu,al bez kutija za gnojivo,,uplatio je u 9mj,,jos je nema,,nazalost,,,pitao ga kada placao,jel bu ove godine dosla?Kaze bude kako ne,,al je nema,,heh,,uzeo je u trgo gei,,
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Daj reci kakvu si sijačicu kupio i nabaci koju slikicu,ali u drugoj temi da moderatori nemaju previše posla
__________________
Dado,, kupio sam gaspardo sijacicu,al bez kutija za gnojivo,,uplatio je u 9mj,,jos je nema,,nazalost,,,pitao ga kada placao,jel bu ove godine dosla?Kaze bude kako ne,,al je nema,,heh,,uzeo je u trgo gei,,


Nisamo mi kupili nego šogor,nije još stigla. Rekli su da če stič do nove godine ali nisu rekli do koje godine :madmana::madmana:
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ma,,ko da je nakraj svijeta,,sad ce 4mj,,kak ju uplatio,,sve se bojim dal ce uopce doc do sjetve,,kak je krenulo,,2 puta ih vec zvao,,
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
pa danas se kupuje ja tebi pare ti meni robu odmah (jer sutra je firma možda več u stečaju pa onda traži ko če ti vratit lovu ili po naši pozabi lovu), a ak nemaš ti ima neko drugi
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
pa danas se kupuje ja tebi pare ti meni robu odmah (jer sutra je firma možda več u stečaju pa onda traži ko če ti vratit lovu ili po naši pozabi lovu), a ak nemaš ti ima neko drugi

a istina,,a sta sad moramo si vjerovat,,,za sad se javlja na telefone,,haha
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
moj djed četverorednu ima oko 20 godina
 
Posljednje uređivanje:

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
za 45000 kn uzet sijačicu da malo sije je neisplativo. za 10ha uslužnog sijanja se plati 2500 kn ako znaš tržit i imaš odmah novce tako da se na cca 10 ha ta sijačica bude isplatila za 20 g neračunajući kamete koje bi dobio da novac oročiš.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
za 45000 kn uzet sijačicu da malo sije je neisplativo. za 10ha uslužnog sijanja se plati 2500 kn ako znaš tržit i imaš odmah novce tako da se na cca 10 ha ta sijačica bude isplatila za 20 g neračunajući kamete koje bi dobio da novac oročiš.

e sad,,,,sve to u redu,,zato se to ne radi tako,,kad bi tako gledao,,danas se nista ne isplati,,sta da traktor kupim,,kad bi se on sam otplatio??????:scratchmoras svastarit,,kupis sijacicu,posijes kuruzu,,odhranis par bikica i otplatis ju kroz meso,,pa malo mlijekeca i vrtis u krug,,,:cry:
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
i ja dajem glas za 4 reda jer sam i ja kupio 2 reda pa sam poslije morao proširivati na 4, samo sam imao sreće naletio sam na novu taru sa baterijama ali bez getriba i ostalih sitnih dijelova ali sam sve složio i sad je kao nova i radi bez greške.
 

Nikola

Novi član
Tu od
17 Lis 2010
Poruka
26
jesi ti uzeo sijačicu ili šogor

zvao sam u jedan dučan blizu mene i kaže lik oko 31 tkn za 2 reda pneumatsku s gumenim kotačima i dozatorima za umjetno gnojivo
čudno mi je što je Osijeku skuplje par tisuća kn
 

Nikola

Novi član
Tu od
17 Lis 2010
Poruka
26
Pozdrav ekipa,
Evo da pitam i ovdje, kakve su Agria sijačice.
Moji bi uzeli dvorednu pneumatsku, samo ne znamo da li OLT ili Agria.
S dozatorima za umjetno gnojivo i gumenim kotačima bi izašlo oko 27 tkn minus neki popust od 5 posto(možda), s PDV-om, dok je OLT-ova oko 32 tkn.
Dajte savjet, napišite iskustva.
P.S. Molim bez savjeta da kupim 4 reda, jer je odlučeno :D
Hvala
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
To su ti jednake sijačice,obadvije su rađene po licenci od Nodet sijačice. Iste su 99% samo što Agria ima plastične kutije za zrno i rosfrajovu košaru za umjetno što je velika prednost naspram OLT-ove,oltova ima limene kutije za zrno i limene kutije za umjetno što baš i nije najbolje riješenje po mojemu mišljenju jer umjetno nagriza lim
 

Najnoviji postovi

Na vrh