• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

B

BAGERISTA

Guest
da se i ja pohvalim,,bio u gudovcu i kupio novi stroj,,jeeeeeeee,,uzeo gaspardo sijacicu,,pogledo cijeli forum i odlucio da je to ta,,,moja i bozja,cijena sica,51000kn,,bez dozatora za gnoj,,pa cemo vidjet,,toliko za sad,,

Stavi koju sliku,,,,,,,da vidimo strojčinu,,,,,,...
sretno nek te dugo služi.......a da je jeftina ,,baš i nije neka siča,,,ali dobro,,valjda je cijena s popustom.........
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Stavi koju sliku,,,,,,,da vidimo strojčinu,,,,,,...
sretno nek te dugo služi.......a da je jeftina ,,baš i nije neka siča,,,ali dobro,,valjda je cijena s popustom.........

jos nije dosla,,al kad dodje uslikat cu ju,,a sta da kazem,,prvi put kupovao u gudovcu,,vjerojatno i nebi da me nisu nagurali u sustav,,al neka,,za sad nije lose,,a natezo se sa popustima,,koliko im za vjerovat neznam,,6000 mi dali popusta,,na racunu sto mi dali,,pise da kosta 67000kn,a u gudovcu kostala 58000kn,,kao na placu,,hehe
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kakve su pneumatske sijačice HASSIA????


vidim jednu na njuškalu, 2 reda, izgleda očuvano, ima dozatore za umjetno i pesticide.....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
po tome ispada da je najbolja OLT PSK, jer do olt-a imam oko 25km.....

al čitao sam da ima dosta problema s njima......da se dosta troše ležajevi itd......al opet su djelovi najpristupačniji......



ima jedna pneumatska gaspardo......al nije kao ove nove, neka starija, pa me zanima jel su ploče iste kao i na novima????

inače sam vidio da gaspardo koriste u proizvodnji sjemenskog kukuruza, pa onda vjerojatno su jako dobre......
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma imate dijelova za sve pneumatske,susjed je renovirao svoju stariju bekericu radi sad bolje nego neka nova,ove sve nove više plastike nego željeza a sad o kvaliteti novih bi opet mogao izbiti verbalni rat koja je bolja tu kod nas ima svega ali u zadnje vrijeme nešto Gaspardo ide više e sad neznam dali je u pitanju cijena ili kvalitet:axe:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ako ima servis i rezervni dijelovi ok a i novo je novo,ja bi bio zadovoljan i sa 2 reda da je šuške,čist dovoljno za male površine kao što su kod mene:partyman:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Prvi put smo ih vidjeli u gudovcu na sajmu,to je sad u zadnjih par godina neka nova marka naših susjeda srba,pa nas zato muči dali je dobro uzet jer je nova na tržištu a neznamo nikog ko ju ima pa da nam kaže prednosti i mane.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
@Dado121 ak buš ju uzimal bez kutija nemoj jer buš posle možda trebal a onda bu teško nabaviti a nije ni neka velika doplata, sviđa mi se što su od prokroma a sijačica novi proizvod pa bu vrijeme pokazalo
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Problem je u tome šta još nemamo previše iskustva sa kutijama za gnoj šta i kolko se stavlja gnojiva u njih,imamo staru oltovu dvorednu i bile su na njoj kutije za gnoj pa kad smo nekad davno u njih stavljali i pomješali npk i kan onda je jedno gnojivo prije iscurilo i nije bilo jednako raspoređeno. Pa nas sad muči da bi to bilo isto tak pa neznam dali je to bacanje novaca ili to stvarno valja,ai onda se nemože sijačica sa malim traktorom nosit.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Nekako preslabo izgleda cijela sijačica,ako je kopija OLT-a,i ako ima isti nosač koji drži bateriju onda je to preslabo svakak,i ova još ima velike kutije za sjeme kaj stvara dodatnu težinu i još ako je iza gumeni točak mora se nekaj povijat..


Rađe neka rabljena: Gaspardo,OLT-nodet,Monosem...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Da al kad nemožeš ništa dobroga nač a da ima gumene kotače,a opet neku staru drlju uzet da u sred sezone moramo šarafat to se neisplati.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
a ko ti garantira da naš novo šarafil, danas više novo šarafiš nego rabljeno ako je u održavanom stanju
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
sve ovisi kak se prema stroju ponašaš,ako ju teraš ko da ti je od najgoreg neprijatelja ili ju imaš ispod vedrog neba cijele godine,normalno da ona nešt moraš šarafat.Ako se kupuje onda se kupuje ispravno i gledaš da to na nešt spada a ne neku staru ragu.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Nove pneumatske su po meni preskupe za ljude koj ne siju više od 10 rali kukuruza, e sad, ako se iam para, bolje novo nego polovno, ali u pola nove se da nać sačuvana zapadna sijačica
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
več smo gledali polovne kod švercera koji to dovažaju iz njemačke,ako je dobra onda nemaš neku ispod 3.500-4.000€ a ove stare razjebane to nečmo ni gledat.A za te novce što se da za tu polovnu,po meni je bolje još dodat 1000€ i imaš novu i najmanje 5-10g. imaš mir sa šarafanjem.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
nova mašina za 5 000 € se može sakrit ispred polovne za 5000€ kupi si polovnu rau ili monosem ili odi pogledat neku pravu polovnu a što se tiće šarafanja dobre mašine su napravljene da dugo i dobro rade tak da ta teorija nekako ne drži vodu pa nije to kombajn da se mora šarafat svako malo . ima kolega novu gaspardo koju prodaje a kupio polovnu rau a kad stoje jedna pored druge gaspardo izgleda ko da je maketa ili igračka a ne profi stjoj.
tvoja lova radi kako misliš da je tebi bolje a poslje ćeš vidjet kako si trebo .
 

Najnoviji postovi

Na vrh