• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

Nikola

Novi član
Tu od
17 Lis 2010
Poruka
26
To su ti jednake sijačice,obadvije su rađene po licenci od Nodet sijačice. Iste su 99% samo što Agria ima plastične kutije za zrno i rosfrajovu košaru za umjetno što je velika prednost naspram OLT-ove,oltova ima limene kutije za zrno i limene kutije za umjetno što baš i nije najbolje riješenje po mojemu mišljenju jer umjetno nagriza lim

a kvaliteta materijala?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Rame su iste i na olt i na agriji,rame su iste i za 2reda sijačice i za 4 reda pa ako uzimaš 2reda nemaš se šta brinuti neče se posavijat ili puknit.
 

Nikola

Novi član
Tu od
17 Lis 2010
Poruka
26
Rame su iste i na olt i na agriji,rame su iste i za 2reda sijačice i za 4 reda pa ako uzimaš 2reda nemaš se šta brinuti neče se posavijat ili puknit.
ok
hvala na odgovorima
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
A kaj se proizvodi u OLT-u dvoredna pneumatska sijačica????
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da je šteta dati toliko novca za sijačicu od 2 reda......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
mislim da je šteta dati toliko novca za sijačicu od 2 reda......

Slažem se u potpunosti.

Onda bolje da kupi oltovu mehaničku 2 reda za 1000-2000 kn i nek ostale novce spremu za nešto pametnije.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
komsija me zamolio da mu uradim sijacicu koju i ja ponekad koristim pa imam pitanje vezano za ove od gnojiva sto idu u zemlju jel ovi limovi idu dole do kraja ili ovako kao sto sam ja napravio ovi su vec stradali savijaju se unutra i zalio mi se da mu hoce ponekad zacepit


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
kasno mi reko ja sve ofarbo ja u seb sto mi odma ne rece jbm ti .... samo se nasmijem i reko napravit cu nesto i hoce da mu unutrasnjost kosa za gnojivo presvucem katranom nekakva u kutiji isto ko crna farba (u pitanju je mehanicka olt)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam isto gledao tu dvorednu i ima još jedna......samo mi malo 2 reda, jer za to se kupi 4 reda olt......iako mislim da je bolja SP 520 nego olt.......al čekamo da se jave ljudi koji znaju više.....
 
D

denigb

Guest
ja sam isto gledao tu dvorednu i ima još jedna......samo mi malo 2 reda, jer za to se kupi 4 reda olt......iako mislim da je bolja SP 520 nego olt.......al čekamo da se jave ljudi koji znaju više.....

meni je 4 reda previše pošto sam iz zagorja male parcele
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni trenutno netreba veća od 2 reda, al planiram raditi više, pa će onda biti mala.......više bi volio olt-ovu jer tvornica je od mene 25km.....

mislim da su gaspardo najpreciznije.......još ima i dozatore za umjetno.......

mene zanima, jel su na gaspardovim sve ploče jednake na sp 510, 520 530????

jer vidio sam da ima za kupiti nove ploče, pošto ako tako nešto uzmem, neznam jel bi odgovarale.......jer trebam za suncokret i grah, osim kukuruza.....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
koje su bolje sijačice, becker ili olt????

da li su za becker problem sjetvene ploče i gdje se mogu nabaviti????
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
imali ko kakvi iskustava sa pneumatskom sijacicom agria,proizvodi je ja mislim subotica
kopija je olta al mi prodavac garantuje da je bolja od olta
konto sam nesto uzet imt pneumatsku,al su me odgovorili kazu da nije nesto,a olt polovna je malo poskupa bez koseva za gnojivo oko 4500km a sa kosevima od 5500-6500km zavisi u kakvom je stanju,a nova je 14000km
a agria nova 10000km i dobijem posticaj 30% i imam novu sijacicu za 7000km
sta vi mislite kakva je,dal je imo ko iskustva s njom
hvala
 
Posljednje uređivanje:

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
daj metni sliku da vidimo i ak nije tajna koliko je

naravno da nije tajna kad stigne slikat cu je i postavit slike
a cijena je 3000e
al je sijacica u extra stanju,vidit cete po slikama
 
Na vrh