• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
Pozdrav svima dali netko zna di se može nabavit ploče za bundeve za dvorednu oltovu mehaničku sijačicu noviji tip, može i polovne ako netko ima?
Srdačan pozdrav :partyman:
 

dinamo

Član
Tu od
9 Ožu 2010
Poruka
56
imam jednu polovnu sijačicu za kupiti....oltova psk4....ima ma ollufta tu, pa mal tamo....
što ja znam, al ima tko bi znao....pa nek se javi i pokaže prstom na što da obratim pozornost, bio bih mu zahvalan i ponudio ga pićem....
nadam se da kojekakvi na početku spomenuti luftovi mogu se riješiti....
hvala uz činčin
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Pozdrav svima dali netko zna di se može nabavit ploče za bundeve za dvorednu oltovu mehaničku sijačicu noviji tip, može i polovne ako netko ima?
Srdačan pozdrav :partyman:
ploče za mehaničku olt nepostoje. bundeve s njom jedino možeš sadit tako da se netko vozi na sijačici i ručno pušta sjemenke u crijeva koja se posebno ugrade na sijačicu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
mi smo imali na našoj za grah ali neznam da ima za bundeve .

to je to, isto puštaš košticu umjesto graha kroz tu cijev, ali samo jedan red i rijeđe.
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
ploče za mehaničku olt nepostoje. bundeve s njom jedino možeš sadit tako da se netko vozi na sijačici i ručno pušta sjemenke u crijeva koja se posebno ugrade na sijačicu.

Jel može kakva slika kako to izgleda , hvala:prayer:
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Jel može kakva slika kako to izgleda , hvala:prayer:
poslikao sam sijačicu kod susjeda, on ima dvije cijevi jer u njih pušta grah kojeg sije zajedno s kukuruzom,iza je navario ploču gdje se stoji jer inače bi netko morao hodat za sijačicom, tebi za bundeve je dosta jedna cijev jer češ sijat svaki drugi red, kreneš od međe te taj red uz među nesiješ već samo drugi,tako se okrečeš u krug,pa opet isto siješ samo u jedan red,a dva reda ostaju prazna.
 

Prilozi

  • 02032012048.jpg
    02032012048.jpg
    33.8 KB · Pregleda: 233
  • 02032012049.jpg
    02032012049.jpg
    39.7 KB · Pregleda: 239
  • 02032012050.jpg
    02032012050.jpg
    40.5 KB · Pregleda: 214
  • 02032012051.jpg
    02032012051.jpg
    37.9 KB · Pregleda: 217

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
Svaka čast bhorv na slikama velika ti hvala:supz:
Danas sam zvao u Olt, nemaju sijetvene ploče za bundeve ali imaju slijepe, tj. ploće bez rupica, u ponedeljak šalju mi ih poštom, tip kaže da si rupe izbušim sam i da neće bit problema.
Ako ne uspije bhorv primijenjujem tvoj patent i gas, neželim se više patit ručno sa bundevama:D
Pozdrav i hvala ti još jednom:supz::supz:
 
B

borovec

Guest
imam sijačicu beckerovu za kukuruz 1 red netočno sadi
šta bi mogao biti uzrok?
 

North ARMY

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
31
Dovod vazduha,soba-duvaljka da je pojedena,izbijac pojeden ili ima lufta u caurama pa se komplet ploca pomera u radu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Svaka čast bhorv na slikama velika ti hvala:supz:
Danas sam zvao u Olt, nemaju sijetvene ploče za bundeve ali imaju slijepe, tj. ploće bez rupica, u ponedeljak šalju mi ih poštom, tip kaže da si rupe izbušim sam i da neće bit problema.
Ako ne uspije bhorv primijenjujem tvoj patent i gas, neželim se više patit ručno sa bundevama:D
Pozdrav i hvala ti još jednom:supz::supz:


kolika je cijena tih ploča?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kako ih misliš praviti????

po meni ploče na toj sijačici su preuske, da su barem malo šire, kao one gusane......
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
Zato sam uza tri komada da mogu pokuse raditi tako ako zajb...da iman rezervu , bušit ću rupe jajastog oblika i umetnut dva kista da skidaju krivo ubačen zrna da ih ne skidač zrna ne izlomi, ako pokus ne uspije nema veze ostaje bhorv patent:D
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
gledao sam sijačice od john deere.....neke stare 50god na internetu i čini mi se da je olt kopirao sijačicu od njih, jako sliče ploče ima, pa probaj potražiti kako su to oni rješili.......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
eto, i ja tržio sijačicu.......

nešto mi je drugo uletilo, pa se moram zadovoljiti i sa jeftinijom od 4 reda......nije pneumatska, nego olt mehanička SKPT-4.

jedina koja je dolazila u obzir, je bila olt PSK-2 ili 4 reda......pošto ove od 10 000-12 000kn nisu vrijedile ništa, odustao sam od toga, tj. odgodio kupnju......

uz nju sam dobio ploče 9, 10 i 11, te prorezane ploče za grah i ploče za suncokret.....

evo slika ploča za suncokret oznaka 14x6:

 

North ARMY

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
31
Evo i ploce su napokon stigle posle jedno 2-3 meseca cekanja,za sad izgledaju dobro tj identicno kao i originalne.



Ove sa vise rupa su za soju.
Evo i nje posle skidanja baterija,ostaje jos da se prefarba zavrsnom farbom,nabace raonici,,naprave zagrtaci,ubace ploce i postavi turbina.
 
Na vrh