• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

dinamo

Član
Tu od
9 Ožu 2010
Poruka
56
moja je ploča sa osamnaest rupa i 5,5 mm, za suncokret isti broj rupa al promjer 4mm...
dobio sam ploče i za soju no čini mi se kako trba neki drugi zupčanik, koji dakako nisam dobio...
a nema ni kandžaste spojke na glavnoj osovini...hm...
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Zanima me na olt psk 4 pikse na pogonskoj osovini, tamo gdje je lamela, dali su obje iste, tj siguran sam da su obje iste ali su ne mojoj razlicite valjda je netko nesto radio?? Kupi sam siječicu u solidnom stanju tj boja je kao nova ali je bila pomotana ta osovina i sve su pikse dosta loše
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
kakve lamele???

imas samo kvacila na kandzastoj spojki na pogonu preko tockova..

daj stavi sliku.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
kakve lamele???

Imas samo kvacila na kandzastoj spojki na pogonu preko tockova..

Daj stavi sliku.

na poslu sam a nisam sliko, to sam i mislio kvačila, ima onaj lim sto je nosač i tu je piksa i kvačilo, e sad je kodmene drukvije na ljevo i desnoj strani pogona, ali i jedno i drugo ima neko rjesenje koje neizgleda pravljeno
 

miroslav12

Novi član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
10
pozdrav od miroslav12...

DELO1
hvala ti što si se potrudio,ja sam si to isprinato.
Ali majke mi moje ja tu ništa nekužim kak treba poštelati šta za određeni razmak zrna. :oops:

jel mi može ko napisat kak se štelaju zupčanici na mehaničkoj sijačici olt,odnosno razmak zrna sve moguće kombinacije...sijača je starija odnosno ona sa žutim kutijama za gnojivo i sjeme HITNO!!!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,432
jel mi može ko napisat kak se štelaju zupčanici na mehaničkoj sijačici olt,odnosno razmak zrna sve moguće kombinacije...sijača je starija odnosno ona sa žutim kutijama za gnojivo i sjeme HITNO!!!

Prelistaj ovu temu malo unazad, pisano je o tome već X puta i sve je vrlo precizno objašnjeno!

Vidim da ti je prva poruka, pa dobro nam došao!! :partyman: Napiši nešto o sebi u temi "predstavite se" takav je običaj ;)
 

miroslav12

Novi član
Tu od
31 Ožu 2012
Poruka
10
ok,poslje ću imam vremena...
ja od 50 do 75 str nisam ništa našao što se toga tiče osim jednog opisa ali on se ne slaže sa jednim drugim,tak da neznam kom vjerovat...
Nego jel ima ko kakav link na kojem se to može nać,bio bih mu jako zahvalan,il nek napiše sve...:prayer:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
eto moje kombinacije ..

DSC00723-1.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
tak bum sijal, nije pneumatska al je za moje potrebe dobra i sije odlično , imam odgovarajuče pločice i deri...:p
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,432
Odlična kombinacija Matija svaka čast :prayer:
Koliko je široka roto drljača 3 m, ili šire? Kako iskombinuješ da ti je isti razmak između redova u sledećem prohodu?:scratch
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
široka je 2.5 metara rotodrljača , još smo složili jedan dodatak to budem slikao danas jer bi moralia biti 3 m da bi bilo obrađeno sve , ovako ostaje 10 cm sastrane, to budem stavio slike danas što smo složili...naštelao sam markire i znam gdje moram ić sa kotačem i deri sve točno...;)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Lijepo si ti sebi to skombinirao dvije radnje u jednom potezu svaka čast i onda vele da naši ljudi nisu inovatori...
 

Najnoviji postovi

Na vrh