• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
pa ak bio na jednom ili drugom položaju da imaš na izlazu 540 okr je u redu, jedino dal ti nije sad premali gas na tratoru pa ga malo mučiš na nekih 1200 okr motora ak sam u pravu, bilo bi idealno da na kardanu imaš i 750 okr

nemucim uopste traktor,idem na normalnom gasu,i neznam na kolko obr motora neradi obrtomjer,a taj kardan 750 obr bi bas bio idealan al nije ni ovako lose na 1000obr
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
e ne radi ti obrtometar, a nemaš ni vakummetar na sijačici pazi da ti se ne razlete lageri i turbina ne poleti, ne piše ti badava da ne teraš preko 600 okr
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Nešto si razmišljam o mehaničkim. Nisam nikad radio sa njima. Kako se na njoj namješta razmak između biljaka u redu?
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
evo naše bekerice...:D
011gko.jpg

By claasceltis at 2012-04-13
012mq.jpg

By claasceltis at 2012-04-13
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Dobra nema šta.Kako se ponaša Zetor sa njom kad natrpaš umjetno gnojivo u nju??
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
e to ti nebi znal reči jer smo još ne probali kak ide...oba dva stroja su nam "novi" tak da bu nam sad to prvo leto kaj bumo probali kak to ide...
 
I

ihorzic

Guest
naravno , samo da se ima kaj natrpati iza u koševe , pa nek se i diže
 
I

ihorzic

Guest
Da li mi može tko objasniti čemu služe brojevi na IMT-m sijačicama npr ; 639 , 634/22 itd
i drugo pitanje čemu služe - ne znam kako da ih nazovem , glatki okrugli umetaći za sita , ja to nisam nikad koristio i neznam čemu služi , pa ako znate ,.. hvala :
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
u našem kraju tko god ima Bekericu ,zadovoljan sa njom a ima i rezervnih dijelova
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepo,,,,ljepo,,,:prayer::prayer:jesi uza ovo sada,,,pa slažeš,,,ili je več i prije bila kod tebe..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
imam je vec 10 godina ali je vec dotrajala pa sada sredujem ..

gredu ,konzole i zupcanike sam uzeo nove
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepo,,,,sad če i kod tebe malo osviježenja,,,,pa da sije još godinama,,....
Reci mi očeš i nju kačit iza one RD-ča si uza...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
na ovu sijacicu jos idu i kutije za gnojivo pa je jako teska.

probao sam kaciti za rotodrljacu prosle godine ali kada nasipam gnojivo ne moze traktor nositi,bude mu pretesko jer su zajedno drljaca i sijacica oko tri metra sto je predugacko.

a bez kutija bi vjerovatno islo bez problema ali volim baciti mjesano gnojivo u red..
 
B

BAGERISTA

Guest
Da zato sam i gleda,,,,,,,greda hebena,,,jaka,,pa reka šta samo ovo nosi,

A bogami je osijeti,,ako je ta dužina,,,mislim da nebi išlo,,,odnosno,,,lomljenje traktora,,...bez potrebe...
reci,,,očeš uzimat koju sijačicu,,na hidro lift,,ili imaš več konbinaciju....
 
Na vrh