• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Jel tko uzimao u trgoagenciji skidaće za olt MSK sijačicu pa da mi kaže dal valjaju šta? Ili bolje da naručim iz olta? uzeo bi komplet sa nosaćem pošto ovi koji su sad gore ne izgledaju baš nešto,i isto tako bi uzeo i sjetvene ploće pa bi htio kad već uzimam da ne uzmem neki škart

Sijem od BC-ja pajdaš i bc572,dal zna tko koje ploče najbolje odg tom zrnu 10 il veće?
 
Posljednje uređivanje:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,742
U OLT sjetvena ploča ti je jedna oko 30 kn, a kućište sa skidačem i izbacivačem oko 50 kn komad. Razlika u kvaliteti između orginala i kopije je vidljiva. Što se tiće veličine zrna to moraš sam isprobati jer jednom je zrno krupnije , drugi put sitnije tako da ti nitko ne može dati koristan savjet. Tel. za narudžbu u OLT 031 206623.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Sijem od BC-ja pajdaš i bc572,dal zna tko koje ploče najbolje odg tom zrnu 10 il veće?
Najvjerojatnije za 572 nijedne, jer kome god sam sijao ove godine svaka vrečica je imala oznaku P, a to znači plosnato zrno. Za MSK obavezno treba kupit vrečice kukuruza s oznakom O, (oznaka je udareni pečat na dnu vrečice, iza sorte s slovima MO,SO,VO...ili MP,SP,VP i brojevima kalibraže) a slova označavaju...malo,srednje,veliko..plosnato ili okruglo. Što znači da plosnate se siju samo pneumatskom dok okrugle fino ulegnu u rupu mehaničke sijačice te se može vrlo precizno posijati.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Pa kaj se ne kupuju sjetvene ploce u odnosu na zrno ?? Mislim, zar bas mora za MSK biti zrno oznake O, ili se kupi sjetvena ploca za odredjeno zrno ??
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Koju bi ti sjetvenu ploču stavio za plosnato zrno, duljine 8mm,širine 5mm,i visine 2mm???? s time da u takvoj vrečici ima i drugih,manjih i večih dimezija. Laički odgovor bi bio ploča s rupom od 8mm,ali u tu rupu stanu dva takva zrna jedno na drugo,tri jedno pored drugog, dobro je ako padnu sva van. ali jedno zapne u okomitom položaju i lomi skidače zrna.dok okruglo uđe samo jedno u rupu ploče. BC ima tu manu što su im zrna svakakva za razliku od drugih kod kojih je ista kalibracija okruglih zrna.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,282
Moja kombinacija

1926870_846278138721641_4905138750564106543_n.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Koju bi ti sjetvenu ploču stavio za plosnato zrno, duljine 8mm,širine 5mm,i visine 2mm???? s time da u takvoj vrečici ima i drugih,manjih i večih dimezija. Laički odgovor bi bio ploča s rupom od 8mm,ali u tu rupu stanu dva takva zrna jedno na drugo,tri jedno pored drugog, dobro je ako padnu sva van. ali jedno zapne u okomitom položaju i lomi skidače zrna.dok okruglo uđe samo jedno u rupu ploče. BC ima tu manu što su im zrna svakakva za razliku od drugih kod kojih je ista kalibracija okruglih zrna.

Kažeš da je kod drugih bolje? Uzeo sam vrećicu Syngente i kad sam ju otvorio na prvi pogled se vidi da su zrna različita. Kad ju isipaš na pod tek onda si u nedoumici koju ploču stavit. Nisam još sijao ni gledao koja ploča bi najbolje pasala, to ću drugi tjedan lagano isprobavat
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,282
Kod mene je 11-ica unutra (pajdaš), a za bijeli i domaci kukuruz je 12-ica
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,282
Ne,mi smo ih zamjenili s takvim bjelima...to mi rekel covek kod kojeg smo sijačicu slagali,možda ga i poznaš,Podolšak.
Te crne imam na traktoru za rezervu samo
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Bit če naruđba iz olta,pa kud puklo da puklo,ove sam poslikao danas u trgovini usput kad sam kupovao špric,na prvu mi baš ne izgledaju nešto,a sad su trenutno u sijačici nekakvi bijeli al su ko od žvakaće mekani
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,282
Meni je čovjek rekel da su bjeli bolji i kvalitetniji,nea veze kaj su mekani.
50 kn smo mu platili oboje
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Koliko kg umjetnog gnojiva stane u kutije npr. olt PSK 4 sijačice, i kako se ponaša traktor s njom kad su pune?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,563
Koliko kg umjetnog gnojiva stane u kutije npr. olt PSK 4 sijačice, i kako se ponaša traktor s njom kad su pune?

U normalne oko 85 kg po jednoj. Postoje i povisene za njih neznam. Jednu sezonu sijali smo s 533 pa je islo nikako. Sad sijemo s 75 ks i ne osjeti je.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,482
U OLT sjetvena ploča ti je jedna oko 30 kn, a kućište sa skidačem i izbacivačem oko 50 kn komad. Razlika u kvaliteti između orginala i kopije je vidljiva. Što se tiće veličine zrna to moraš sam isprobati jer jednom je zrno krupnije , drugi put sitnije tako da ti nitko ne može dati koristan savjet. Tel. za narudžbu u OLT 031 206623.


ja kada sam uzimao za svoju, kupio sam kučište, skidač i izbacivač, opruga i 2x onaj svornjak sa glavom........i mislim da takva 4 kompleta sam platio 190kn......i preporuka je, da sve kupiš u oltu........

ja sve sijem sa pločom od 11, žute boje........i ima velike razlike od proizvođača do proizvođača.....kolega je to dobro primjetio, u vezi frakcije zrna.........npr, pioneer ima taj VO, veliko okruglo, i kada se posije sa msk sijačicom, bude dobro kao i sa PSK.......dok kod nekih drugih proizvođača veličina zrna zna varirati, što nije dobro u sjetvi.....

moja MSK od 4 reda je još uvijek na prodaju......:(happy):
 

Najnoviji postovi

Na vrh