• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Imam priručnik ja sam kupio novu ali dvorednu sijao par godina zatim je u oglasniku i bila jedna četvoredna ne kompletna pa sam si složio četri reda. Imaju ploče i sa više rupa od 18 ali te su ako siješ na manji razmak 10cm.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Mislim da je to vrhunski stroj..Spoj dviju velikih firmi..Maschio i Carraro. Ja imam dvorednu Carraro i iznimno sam zadovoljan kvalitetom izrade, i sijanjem.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Netko hvali zeljezne netko gumene kotace. Osobno imam zeljezne i nista im ne fali. Zanimljivo mi je vidjeti nacin otvaranja kutija. Jedna pored druge se otvaraju na suprotne strane, tako da mozes sipat sjeme u obje s istog mjesta. Nekome beznacajno ali govori koliko je paznje proizvodjac posvetio popoljsanju proizvoda. A ne kao olt 40 godina rade jedno te isto i cude se sto nitko ne kupuje...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na gumene kotaće se hoće ljepiti zemlja ako se sije po jako vlažnom ili vas uhvati kišica.
I još jedna stvar, gumeni kotači su dobri za laka zemljišta i za finu pripremu, čuo sam priče od ljudi koji ih imaju da ako je jako grudvasto pripremljeno da takav kotač samo skače odozgora i ne pritiska sjeme!
Ja ipak više volim dva metalna kotača postavljena u V :)
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
ja sam kupil novu oltovu :(think): pred 3 god i oma cak nema ni metalne kotace nego dva flaha kaj zagrcu zemlju,.. :D:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa mora imati nekakve kotače koji zagrču zrno i tek onda iza njih ova metalna krilca :)
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja na cararovoj imam kotač pa zgrtač,a na hasiji mi je bio prvo zgrtač pa iza kotač to sve stisne,to mi se bolje pokazalo,makar cararo je dosta teška,i dobila je prošle godine nove ulagače i zrno ne ostaje vani.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Jel se mogu staviti ti zgrtaci iza gumenih tockova na Gaspardu?? Kod mene su se ti gumeni kotači loše pokazali jer mora biti prah da bi zrno do kraja zatvorilo. A to često kod mene nije, a i da pripremim tako za tjedan dana mi "zapece" zemlja i kukuruz jedva nikne, tako sam imao slučaj prošle godine.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Kad nije dobro uredjeno nekako mi se čini da fale iza te peraje, zagrtaci ili kako se već zove. Kad lošije uredimo onda ostaju jarci i sjeme se ne zagrne do kraja.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Evo i ja se ponovio ovih dana..

Sejalica je Kuhn Nodet 1998 godiste... Ima 5 baterija na 50cm i 4 baterije na 70cm.. Sad je na 70cm..
hidro markiri i za sad imam samo ploce za Kukuruz.. Treba da kupim jos za Soju i Suncokret...

Evo nekih slika..

021415164744.jpg


021415164756.jpg


021415164837.jpg


Umesto caura ima lezajeve u nagaznim tockovima..

021415133325.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hidro markiri kažeš??

S kojim češ je traktorom nositi, nit rajka nit 539 nemaju mogučnost normalnog rada s tim?!
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Hidro markiri kažeš??

S kojim češ je traktorom nositi, nit rajka nit 539 nemaju mogučnost normalnog rada s tim?!

Ubacicu na 539 onaj ventil sto ide na plocu hidraulike i resen problem sa time... :icon_e_wink:

Lijepa mašinica , djeluje očuvano za svoje godine

Da bas je lepo ocuvana i sve je prvo na njoj.. A po raonicima se da videti koliko je radila i oni su prvi i u odlicnom stanju mogu jos iha da porade...

Od ulaganja imam samo ploce i nista vise.. Mada cu ja poraditi na nekim sitnicama koje i nisu tako vazne,jel sve funkcionise....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Upravo sam tako i mislio da ćeš ubaciti ventil.

Nego jel znač kako to funkcionira?

Funkcionira ti tako da ako koristiš vanjski krug hidrulike poluge ti ne rade.
Znači iz tvog primjera: Spustiš sijačicu dole, okreneš ventil, potjeraš mu ulje sa kuglicom prema gore, podigneš markir, pustiš kuglicu, ponovno okreneš ventil da bi dobio ulje na poluge da možeš podići sijačicu i tako svaki puta ako seješ traga do traga :)


Taj ventil je odlična stvar za sve vučene priključke, može poslužiti i za nošene, ali je dosta komplikovano!
 

Najnoviji postovi

Na vrh