• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Evo te kombinaceje za setvu... Odlicno se slazu pa i boja se skoro slaze...

KAd ce ta setva!!!

022415120242.jpg


022415144216.jpg


022415171206.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
cira92, baš me zanima na toj sijačici što je od KUHN-a gore, sve mi izgleda kao i na svakoj drugoj nodetki........
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Gledao sam ja jednu Gaspardo 4+1 baterija,ali kad sams e malo raspitao za cenu delova momentalno sam prestao i da pomisljam na tu Gaspardo i uzeo ovu KUHN-Nodet...

Zasto kardan ne stoji lepo??? Pa tako stoji na svaki 539 sa Nodetkom...

cira92, baš me zanima na toj sijačici što je od KUHN-a gore, sve mi izgleda kao i na svakoj drugoj nodetki........

Ima sitnice ali to je ustvari Nodetka sa nalepnicom... Drugaciji su samo nosaci tockova,kandzasta spojka je zamenjena sa mehanizmom istim kao na biciklu sa menjacem kad vrtim tocak u nazad tako se cuje isto kao kad okreces pedale unazad na biciklu...
Ostalo je sve isto...

I da ima lezajeve u nagaznim tockovima mesto caura...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
i kod mene se tako čuje kada se vrte točkovi unatrag......zanima me kardan za tu sijačicu olt-nodet.......ja sam ju probao sa kardanom 1 kategorije, sa kojim pokrećem prskalicu i rasipač on mi je dobre dužine, neznam jel bi možda trebao jači.......vidio sam da netko pokreće sa kardanom 4 kategorije........možda i nije potrebno jer tu nema nekog prevelikog opterečenja.......??
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
onda nemoram kupovati drugi, imam i za frezu, al taj mi je dosta kratak, i nemože s njim......
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
Kardan mi ne stoji baš najljepše. Da je recimo Z3511 to bi bilo puno bolje. Koliko ti je teška sijačica?? Ja imam u planu sebi uzeti u skoroj budućnosti Gasparda 4 reda sa dozatorima za umjetni i to bude nosio Z6245.

A do tad nosim Gasparda 2 reda 400kg i još 75kg ide u kutije:

http://www.poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=1029686&postcount=1227.

U toj kombinaciji posijem jednu ral za 45 min :).

kolega, jel tebi radi hidraulik kad ne radi kardan na 35-aku?
il stalno skidaš karadan?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Dečki na koji najjednostavniji način preinačiti pneumatsku sijačicu zbog one zaštite pčela?
Vjerujem da ste negdje debatirali o tome pa ako me uputite gdje se to raspravljalo bil bi zahvalan.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
kolega, jel tebi radi hidraulik kad ne radi kardan na 35-aku?
il stalno skidaš karadan?
Misliš jel transport problem?? Pa moja hidraulika drži tako da nemam s tim problema :). A ako se i desi da spušta samo podignes onu rucicu za kardan skroz gore i kako vozis tako i radi pumpa preko brzina i diže hidraulik. Jedino nije joj baš lijepo u petoj jer se prebrzo vrti. A na njivi teras stalno istim gasom dok ne posijes. Mi teramo negdje blizu 2000 ok motora i trećom direkt.

I na 3511 ti mora raditi kardan ako hoćeš hidrauliku. Ili onako preko brzina sto sam ti vec napisao. S tim da je zdravo tjerati 4-om do pol gasa. I ti sijes sa 3511 i pneumatskom??
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Dečki na koji najjednostavniji način preinačiti pneumatsku sijačicu zbog one zaštite pčela?
Vjerujem da ste negdje debatirali o tome pa ako me uputite gdje se to raspravljalo bil bi zahvalan.

Adonis, ako imaš Beckericu, onda to ni ne trebaš jer ona radi obrnuto, ne usisava zrno nego ga upuhava. A za sve ostale, bilo koji limar to brzo riješi, cca 150 kn materijala i posla :)
Ako budem stigao ti kod ujaka to poslikam kako je na Oltu to riješio, poanta je u tome da onaj izlaz zraka na turbini usmjeriš prema dolje, odnosno, odeš limaru da ti pripaše na turbinu lim tako da je usmjerena prema dolje i na to staviš cijev tako da ide do nekih 10-tak cm iznad zemlje, dok je sijačica u pogonu.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
Misliš jel transport problem?? Pa moja hidraulika drži tako da nemam s tim problema :). A ako se i desi da spušta samo podignes onu rucicu za kardan skroz gore i kako vozis tako i radi pumpa preko brzina i diže hidraulik. Jedino nije joj baš lijepo u petoj jer se prebrzo vrti. A na njivi teras stalno istim gasom dok ne posijes. Mi teramo negdje blizu 2000 ok motora i trećom direkt.

I na 3511 ti mora raditi kardan ako hoćeš hidrauliku. Ili onako preko brzina sto sam ti vec napisao. S tim da je zdravo tjerati 4-om do pol gasa. I ti sijes sa 3511 i pneumatskom??

ma ne sijem, ja imam 4 reda, nemože on to nosit.. a i ta hidraulika s time, ništ nemogu.. kak kipas s kombajnom?skidas kardan svaki put? pa poludim.. zamjenit cu ga za nekaj s cim mogu radit medurednu..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Preko brzina kolega :). Objasnio sam ti gore. Mi radimo puno toga s tim traktorom i nemamo problema. Još smo sad uzeli još jednog. A ako hidraulika spušta zamijene se mandzete i on drži sve sto podigne tri dana ako treba.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam imao 3511 S i koliko ja znam nisam morao uključiti kardan da bi mi radio hidraulik,kak to neki imaju a neki ne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ja sam imao 3511 S i koliko ja znam nisam morao uključiti kardan da bi mi radio hidraulik,kak to neki imaju a neki ne.
3511S je 4712, traktor novije serije od 25/35/4511. Zato on ima modificiran pogon hidraulične pumpe, jednako kao i 5511 iz starije serije.

Nemogu sa sigurnošću reči, ali mislim da bi se to dalo prepraviti i na običnom 35-taku.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
Ovo je totalna glupost ovako.. Navodno se može stavit još jedna pumpa, pa radi stalno.. al sad...
il ima neki jednostavniji način? :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh