• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Mislim da to Muha može potvrditi ili opovrgnuti jel može ili i nemre. Nema razloga da nemre, samo treba nekaj dijelova.
Ovo s vanjskom pumpom nebi bapš (jednostavno) išlo, jer 35-tak nema mjesta (čitaj izvoda pogona) za vanjsku pumpu.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Razlika je što jedna osovina tera pumpu i kardan na tom 3511 recimo,a ovi kojima je hidraulik neovisan o radu kardana ima dvije osovine,jedna ide kroz drugu.Vijerojatno se da to prepraviti.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Danas sam opremio moju sejalicu KUHN sa kontrolom setve... Sutra montaza ako budem imao vremena...

031715131248.jpg
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Da kolege to je kontrola koja kontrolise zrna... Cim se kojim slucajem desi da zrna ne prolaze pokraj senzora pali se crvena lampica za taj red..

Uradio mi je covek za 5 reda po istoj ceni kao za 4 reda,treba mi sa 5 reda zbog soje kad budem radio na 50cm...

Cena je 170 evra + dostava za 4 reda sejalicu...


Danas je montirao i prvi utisci su zaista odlicni!!! Cim ostane bez semena ili bilo sta d ase desi pali se crvena ledioda za taj red,pali se crveno cak i ako se raonik zapusi blatom..
ili ako se nekim slucajem osteti neki senzor ili kabal...

I da firma je Agroelektronika... Ukucajte na netu izacice odmah...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ima dva polozaja moze da se ukljuci i bez zvucnog signala a moze da se ukljuci i sa zvucnim signalom..

Ja cu sigurno raditi sa zvucnim signalom jel samo lediode mi nisu sigurne mogu da ne zapazim na vreme.. A zvucni signal je bas jak pa mora da se cuje pisti ubi boze!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ova elektronika vrijedi svaki novac..
Od kako sam počeo sijat sa njom,sijem bez brige..Nema više izlaženja iz traktora nakon dva-tri kruga,pa provjeri dali sjeme dobro curi..
Sad uključim elektroniku i samo pratim lampice..

Ja sam isključio zvučni signal,jer me iritira kod okretanja pištanje..
Kontrolu sam postavio na vidno mjestu u kabini tako da u svakom trenutku imam oko na njoj..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam za cararo,imam isto takvu,jako dobre sijačice,a ima i dijelova za nju.Zupanici su metalni u getribicama tako da to nikada nebi trebalo otiči,ulagače sam stavio od oltove,i radi bez greške.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da budem iskren, nebi uzeo ni jednu, samo OLT PSK.......ima djelova koliko hočeš, a za tu cjenu koju planiraš dati, nađe se OLT bez problema.....a za te navedene, nevjerujem da ima baš djelova ili su skupi, pogotovo ploče za bekericu, i dizne koliko se sječam da je netko pisao.......

ja sam htio uzeti IMT pneumatsku, al dobro što su mi neki ljudi otvorili oči, pa nisam......

i uzeo olt, i nisam požalio....samo treba čekati pravu priliku, jer su na cijeni, one koje valjaju, loše se nađu za 9000kn......a pogledaj da solidnih ima za oko 13000kn
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
I dalje nisi nista argumentirao. I ja bi radije par godina staru gaspardo. Ali ovdje se radi o starijim sijacicama.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
volio bi vidjeti gaspardo za 15000kn.....i ja bi takvu, al nemam traktor koji bi ju vukao i previše mi je trenutno dati 95000kn za polovnu sijačicu sa njuškala, koja će mi isto posijati kao i ova od 15000kn......
 

Najnoviji postovi

Na vrh