• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja imam isto takvu napravio sam na njoj remont,sve plasticne pikse sam promjenio,lonce od sjemena i gnojiva napravio od lima mjesace za gnojivo kupio nove i napravio nove mehanizme za izbacivanje zrna.
Nego imo sam na njoj problem sto su mi unutarnja dva reda isla dublje u zemlju a vanjski plice,nije nigdje smotana valjda to sad nebude tako kad su promjenite pikse na osovini od tockova?
Jel imo tko takav slucaj?
 

zetormatik

Novi član
Tu od
5 Velj 2015
Poruka
6
Imam priručnik ja sam kupio novu ali dvorednu sijao par godina zatim je u oglasniku i bila jedna četvoredna ne kompletna pa sam si složio četri reda. Imaju ploče i sa više rupa od 18 ali te su ako siješ na manji razmak 10cm.

Pozdravljen,

Ili je može da mi skeniraš priročnik za upotrebo za imt pneumatsko sijačico, potrebno je hitno, ili ako mogočeveš gdje da ga dobim.

lp jernej
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Nemaš ti pojma koliko je posla kod proširivanja redova na takvoj sijačici, koliko je zahrđalih i strganih šrafa, koliko je piksi (puši, čahuri) potrebno nanovo istokariti.... koliko treba brenerom grijati te sto ostalih sitnica popraviti. E, nakon toga ide farbanje. A ovaj tvoj kolega, koliko vidim sa slika - skine kutije, opere minivašem i prefarba. To ti baš i nije posel... osim za prodaju.

To si zaključil na temelju jedne slike? Hahahaha
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Kakve slike, ako si ikad sređivao stari stroj, znao bi kako je to. Motohod je potpuno u pravu, kad sve te šarafe skineš, pa to stokariš kaj treba novo, pa tokar kasni, ajmeeee, pa tu je posla, da bi to bilo kak se spada, a fušeraj može svako napravit.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to sve što ste nabrojali da se napravi na olt msk, imaš pola psk, o neisplativo je raditi, jer skidače i izbacivače sam uzimao nove dok sam imao msk i dođu preko 200kn, sa oprugama i svornjacima.......a ploče sam imao originalne......da nepričam o konusno-tanjurastim zupčanicima što pokreću ploče, oni znaju otići i sve plastične čahure (ležajevi) na njoj, pogotovo oni od točkova, pa još kada se točak nemože skinuti......treba ti najmanje dvije sijačice da napraviš jednu poštenu......znam iz iskustva, kada sam radio svoju mehaničku, al pola druge sam uzeo sa otpada, ono što je bilo dobro na njoj, a kod mene nije valjalo......kada se msk napravi, može dugo služiti.....pa sam prodao i uzeo pneumatsku, ipak je puno bolja.....al i dobra msk može fino posijati, samo netreba žuriti, oko 4-5km/h najbolje posije......
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja sam dobio hrpu novih izbacivača i skidača, skupa s dva nova para kutija za gnojivo i sjeme, ostalo susjedu na tavanu, pa mi dao. Pločica imam hrpu, orginalnih, nadobivo. Jbg, ljudi su se toga rješavali prije 20 godina, mislim da sam ja jedini oportunist ovdje koji je koristi. Ova što sam je uzeo je stajala u garaži, samo što je vlasniku bilo lijeno oprati ispod kutija od gnojiva, al nema veze. Morat ću ulagače gnojiva promjeniti, a ležajevi su dosta dobri, sjetveni mehanizam ću svakako promjeniti, a ostalo je sve više-manje ispravno. Dali se isplati ili ne, to je već druga stvar. Ako budem imao oko 1000 kn ulaganja, mislim da se isplatilo. Za 1500 kn ne bi sigurno kupio pneumatsku, možda jednu bateriju :D: A za 1500 kn bi možda kupio neku u koju bi trebao još 1000 uložiti. Mislim da će za moje potrebe i eventualno silažni kukuruz susjedima biti sasvim dovoljno.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imao sam i ploče za suncokret, al za krupni, pa nije mogla sijati sitnije sjeme, idu po 3 komada na rupu......
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Za suncokret? Jesu to one bijele, dugoljaste, sa zatorenim rupama? Dobio sam s obje sijačice hrpu tih pločica, a jedne crne sam preradio za grah i dobro siju. Sad moram nešto za grašak smislit.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Imam ja Monosem i prezadovoljan sam sa njom, moja je PNU.
Evo i klip iz setve prošle godine
https://www.youtube.com/watch?v=a0Hz4o4cuA8

Ovi nagazni točkovi su još bolji od mojih, dosta je teška i veoma prosta, što se održavanja tiče, na bateriji ima 3 lančanika i 2 lanca isti kao na biciklu. Vrlo jednostavna i zahvalna. Na ovoj sa linka su loši markiri, bolji su diskovi, to se promeni...
Mana su joj delovi, doduše neznam kako je kod vas, ali kod mene su dosta skupi.
Ako hoćeš da je kupiš gledaj da budu svi delovi tu i gledaj da dobiješ ploče za što više kulture, jer komplet ploče za jednu kulturu i jednu bateriju je preko 100 evra (kod nas)..
Sve u svemu, sejačica za svaku pohvalu...
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
a u pregovorima smo....na kaj bi trebalo pripaziti koji dijeluvi su problem?
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Kakvi pregovori, kupuj to dok nije neko naleteo, kod nas takve idu preko 2000 evra..
Na delove sam mislio unutar baterije, tu treba da se nalazi ploča sa mesinganim mešačem koji je zašrafljen za ploču, treba da bude jedan mesingani polumesec koji prebacuje zrno sa gornje na donju rupu, skidač semena isto od mesinga, čaura koja drži odstojanje od poklopca do ploče.. To je to.. Vrlo prosto...
Ako ti treba, mogu sutra sve da ti poslikam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh