• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
MaterMacc,čini mi se jako kvalitetna sijačica..
Čestitam na kupnji,neka posije čim više..

Po slici mi se čini da ima ulagače za sjeme,ili su diskovi ?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Nije twin row, kupljena je u grapaku.
Ma nema tajni kod mene :(grin):, 18 tis eura plus pdv je cijena, na par rata bu isplaćena.
Diskove ima za ulaganje sjemena.

Hvala na čestitkama :(happy):
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Čuj, kolko para tolko muzike, djeluje opako, toliko opako da vjerujem da bi hurli mogel imati problema s njom u brdo. Koja je preporučena brzina sjetve, do 8 km/h kao na starijima, ili s ovom malo brže pičiš?
 
Posljednje uređivanje:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ima malih problema u brdo, fali mu još 100 do 200 kg utega.
Sijem sa 11 km/h , veli tip iz Grapaka da mogu do 13km/h sijati. To mi se čini nekak
preveč.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Tatin ujak ima četverorednu OLT MSK sijačicu, koja nije tko zna koliko godina ništa radila, a vjerujem da se i nije puno naradila u svom vijeku.

Što bi se sve otprilike trebalo srediti i koliko otprilike uložiti vremena i novca da se to dovede u stanje da može sijati?
Sad mi je kasno za ovu sezonu, ali do sljedeće bi mogla proraditi.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
U najgorem slucaju da su otisli zupcanici ispod kutija , protruhle kutije, otisle sve piksne. Dalje mislim da nema sta otic ovo je nekak najbitniej da je u dobrom stanju ostalo manje vise je sve zeljezo. Preporucujem ti one nove izbijace zrna sto se prave ono su oko 10 € komad. Sve u svemu mislim da ti 100€ moze bit da je dovedes u top stanje :=-:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Kutije ima pravljenje od kanti limenih i spremljeni su u štagalj. Nikad nisam zagledao baš detaljno.

'Bem ga ako sljedeće proljeće ne budem sam sijao
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
To je onda ona malo starija sa kantama plasticnim za gnojivo i sjeme. Na njima je u biti isti sistem kao na ovim novog tipa za sijanje zrna a kante za gnojivo nezz kako rade, ali u vecine su polupane i ne rade tu funkciju. Sve u svemu mogo si i ove godine posijat sebi sigurno bi se dala srediti za sjetvu za dan. Neko je vec napiso mozda je potrebno samo podmazat :cool2:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Previše razno-raznih poslova i obaveza, a i uopće mi to nije bilo na pameti...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Znaci rjec je o starijem tipu sijacice sa cetiri lonca za gnojivo ili?
Ja sam sebi napravio mehanizame za skidanje i izbijanje zrna,puno je bolje nego sa orginalnim mehanizmima sto je najbitnije neizbaciva po dva zrna i razmaci su dosta ujednaceni,,,
Moja je stari tip sa cetiri lonca za gnojivo oni imaju mjesace i zupcanik koji pogoni mjesac u biti losija varijanta od ovih novog tipa sto imaju kutije kao kultivator,,
Mana kod ovih sa cetiri lonca su sto nemaju dobro rjesen ulagac gnojiva kao novi tip pa dio gnojiva ostaje vani,,,
 
Posljednje uređivanje:

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
270
Kako promjeniti plastične ležajeve na sijaćoj osovini dvoredne OLT-ove mehaničke sijačice za kukuruz, stari tip? Ima netko iskustva s tim?
 

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
Sijan kukuruz sa novim metalnim ulagačima sjemena,baca puno manje i več su se isplatili na jednoj vrečici sjemena.
Vidjet čemo kad izađe kako baca.
14dil1j.jpg

29erkzk.jpg

KUpljeno u AgroSimpi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Danas sam prvi put čuo za to od kolege. Reče mi da je jedan plačao 80 kn u BiH. Koliko je kod nas ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh