• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
E sad sam tacno utvrdio kako rade markiri na Sejalici... Nema potrebe za nikakvim razvodinkom samo prikopcam crevo...

KAd podignem sejalicu ono ulje ode i u markire i podigne ih oba do kraja,posle preko tog mehanizma spusti samo jedan,posle ponovo podigne oba i spusti onaj drugi...

Mocna spravica ti markiri,nema potrebe nista dodavati ili prikopcavati nesto drugo.. Ovo sve samo radi...

Slikacu da vidite..
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Taj mehanizam, ako se ne varam, samo on košta od 100 do 150 evra, gledao sam da kupim. Onda sam se odlučio da spustim oba markira i teeeraaaj..
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Da moja sejalica ima fabricki taj mehanizam... Mnogo dobra stvar... NA kraju njive podigne oba markira da mogu da okrenem i posle spusti jedan,pa sve tako...

Ja nevolim da teram sa oba spustena jel je tesko oktenuti i plus mi ponovo iskopa njivu sa one strane gde je sejano vec...

A kad je njiva DOBRO spremljena onda zna bas dosta da iskopa!!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa jedan markir radi pravac,a drugi kad je spušten ide po tragu prethodnog kotača i ne kopa nešto previše..

uglavnom,i ja pustim oba markira dolje i po špagi :icon_e_wink:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ja imam iza leđa polugu na koju su sajlama spojena obadva markira, ako levi pustim desni se podigne ili obratno i tako radimo več godinama. Jedini je problem kaj mora zadnje staklo biti otvoreno pa se praši, ali tak i tak se sije sa IMT-ima pa nema veze :D:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
E sad sam tacno utvrdio kako rade markiri na Sejalici... Nema potrebe za nikakvim razvodinkom samo prikopcam crevo...

KAd podignem sejalicu ono ulje ode i u markire i podigne ih oba do kraja,posle preko tog mehanizma spusti samo jedan,posle ponovo podigne oba i spusti onaj drugi...

Mocna spravica ti markiri,nema potrebe nista dodavati ili prikopcavati nesto drugo.. Ovo sve samo radi...

Slikacu da vidite..


zanima me, koliko brzo spušta markire, da netreba dugo čekati, jel možeš snimiti i ubaciti filmić......zanima me kako jednom pusti jedan markir, drugi puta drugi......ovo mi je sve jasno da se stavlja na priključak za kipu prikolice.......

još bi bilo možda bolje: da staviš priključak koji ide direktno sa hidrauličkog cilindra na poklopac hidraulike, da se nestvara otpor u spojnici

nordsten, sijačica za žito, ima mehaničke markire, i radi na principu kada podigneš sijačicu, da sama prebaci preko nekakvih poluga valjda, nisam vidio kako radi, al sam vidio kako izgleda
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ja nevolim da radim sa spustena oba markira... I ako ide po tocku isto kopa.. Ja uvek i sa mehanickom okretao sam markire rukom...
Sad ce to biti dosta lakse...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
malo je teže okretati ako je ferguson sa kabinom, još ako markiri neslušaju, ili su savijeni, pa negdje nešto zapinje, to je prava noćna mora.......
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Sa 539 je i tako tesko okretati jel se propinje sa sejalicom... Jos kad utonu zadnji tockovi kad je meko taman..
Sve mi se cini da ce da dobije 539 od napred 2 tega od Belarusa po 45 kila...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
na fergusonu sa kabinom nemam problema sa propinjanjem, ide taman, malo je lakši volan, al to je dobro i lagano se okreće, dok ovaj bez kabine imam osječaj da je puno lakši, i prednji kraj kao da plovi
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
539 nosi i 6 redi, a ne da je neki problem s 4... s okretanjem jos i bolje što pliva malo. Kočnica, prstom zavrtiš volan i eto te na tragu markira.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Au druze 539 i 6 reda pa to je muka... Ne ide bas to toliko sjajno...

Nije dzabe na mojoj sejalici 2 kategorija kacenja a na 539 prva... Ali jbg kad je sa njim najlakse sejati i naj okretniji je i ima finu hidrauliku...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nosi 6 redi, al bez kutija za gnoj :) 4 s kutijama ako je malo teža sijačica nemože :)
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Kod nas je svaka sejalica bez kutija... Niko vise ne seje sa kutijama... Ja prehranim posle u spartanju...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Bez kutija i oltovu. S drugima ga nisam viđao. Teža bi vjerovatno bio problem. A 4 r. oltovu s kutijama smo nosili jednu godinu, išlo je ali teško pa smo ih poskidali.

Nisu kutije za prihranu nego predsjetvenu gnojidbu. Špartačem poslje ionako prihranjujem. Ako prihranjujem...
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
radio sam prošle godine s imt 539 i olt psk s kutijama za gnojivo,to je živa muka moraš staviti 50 kg gnojiva u kutije i još jednu vreću naprjed na haubu kao uteg,mora se češce stajat da se hladi jer se pregrije i ne može dizat
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ako ne moze dizati, znaci da trebas servisirati hidrauliku. Inace se to nebi smjelo desavati..
 

Najnoviji postovi

Na vrh