• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Jel mi more netko poslikati kak bi ovo trebalo izgledati pa da probam popraviti?
Hvala.

20160416_191416.jpg
[/url]
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma bjezi od beckera, to se neisplati uzimati, jedino nesto novije, al to je puno novaca

Imt pneumatsku takoder, izbjegavati

Slažem se kod mene većinom Gaspardo a samo jedna Beker malo je starija ali stalno negdje puše .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Slažem se kod mene većinom Gaspardo a samo jedna Beker malo je starija ali stalno negdje puše .
Puše jer ljudi ne održavaju, pa stoji vani na kiši, protruli..., a i većina tog groblja je iz uvoza, a zna se kak švabo radi. Tera dok ne krepa i ide po novu. Prijatelj ovu ima sigurno preko 10g i do sad je u nju uložio samo u nova one " noževe" dole i jednu bateriju je nešto brtvil jer mu je pred dvije godine propuhala, ali kod njega svake godine nakon sjetve ide pranje, sušenje, podmazivanje, konzerviranje i posprema se pod krov.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Marko,nebi pital za prednosti i mane beckerice da imam u dzepu 30tkn za sijacicu,a i netreba mi za tih nekoliko hektara..beckerica se najde po jeftinoj cijeni,zato sam i pitao
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
A od koje je to sijačice ? I koji dio ??

MUHA jel to to??

@ Zgzac, nemam pojma, valjda olt, ulagač gnoja.
@ Bučo, upravo to, zanimalo me kolika je rupa i izgled onoga gde gnoj izlazi.

Ja sam si to zamislil ovak i tak složil, ako nebu dobro nek si odreže da bude veča rupa ali ja mislim da nebude potrebe.
Samo si pofarba ako bu htel.

20160417_111927.jpg
[/url]

 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Po meni ja bi jos malo prosirio rupu al ako je vec montirano u toku rada ako ce trebat lako se doradi!!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Po bojiu bi rekel da je OLT !? A rupa valjda nije bitna kolika je . Ak je premala, može se štopati.Ima dozazor pa se regulira na njemu količina gnojiva.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dajte mi recite nešt o hassijinim pneumatskim sijačicama, dostupnost dijelova, cijena ploća, na koju šemu rade, nadtlak ili podtlak? Vidim par komada po njuškalu, jeftinije čak i od panonije, ino, becker.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
Ima kum becker,nismo je uspjeli isprobati u sjetvi ove god,kad bi tko imao kakav manual ili nešto bilo bi sjajno...
Inače beckericu prati loš glas jer je spora u sijanju soje,pa su napravili ploče sa dva reda,tako da se može brže soja sijati...
ploče su dosta skupe,tražio sam za soju,ali 500kn komad traže...tako da zasada samo manual me interesira!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Po meni ja bi jos malo prosirio rupu al ako je vec montirano u toku rada ako ce trebat lako se doradi!!

Po bojiu bi rekel da je OLT !? A rupa valjda nije bitna kolika je . Ak je premala, može se štopati.Ima dozazor pa se regulira na njemu količina gnojiva.

Bu si to gazda proširil ako bu trebalo. To nije problem.

Fala dečki :(y):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel mi more netko poslikati kak bi ovo trebalo izgledati pa da probam popraviti?
Hvala.

20160416_191416.jpg
[/url]
koliko je gnoj skup pitanje dal mu to više treba , kod mene davno to služi kao kutija za alat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
A valjda mu treba, ni vrag da bu s tim redove za grah iscrtaval ...
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Dajte mi recite nešt o hassijinim pneumatskim sijačicama, dostupnost dijelova, cijena ploća, na koju šemu rade, nadtlak ili podtlak? Vidim par komada po njuškalu, jeftinije čak i od panonije, ino, becker.

Hasija je radila obadvije verzije i podtlak i nadtlak, kvaliteta u redu a za dijelove u Austriju s dobro napunjenom buksom kak i za se zapadne strojeve da se naručiti se sam košta s time da su ove malo rijeđe sijačice
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Inače ja sam je imao dosta godina, a sad več deset gadina s njom radi kolega kaj ju je kupil i za to vrijeme nije bilo nikakvih kvarova.
 

Najnoviji postovi

Na vrh