• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Monosem smo mi kupili pred sjetvu,i samo takvu sam i ja htio..
Nije mi žao nimalo..Jednostavna sijačica,a čvrsto napravljena..
Malo je problem oko sjetvenih ploča jer nisu jednostavne kao na OLT ili Nodet sijačicma,ali nije ništa komplicirano..Sve je u tomu da je ploča zašrafana kao na jedno srce i skida se skupa s tim srcem,i kad bi se imala sita za neku drugu kulturu najbolje bi bilo imati sa tim srcem u sredini jer se tako najlakše mjenja..

Ta koju ti gledaš je sigurno stariji model,ali ništa lošiji od novijih..
Ako se ti dopada,uzmi i ne razmišljaj oko toga..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
I meni se čini jednostavna i robusna.
Vidim da je sve na lanac tako da je to za mene + , ne volim komplikovane stvari.

Što se tiče sjetvenih ploča , ništa drugo nebi sijala do kukuruz i nešto pasulja.
Znači mislim da bi to jedne ploče mogle uraditi s'tim da bi možda za pasulj trebalo ubrzati na lčanicima (ako već nema tu gustinu sjetve) , što mi i nebi bio problem jer malo toga sijem i mogu ići sporije.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Dečki kak su vaša iskustva sa BECKER sijačicama? Kak to sije,prednosti,mane..razmialjali smo o kupnji pneumatske sijačice pošto smo IMT-jku prodali..gledali smo između OLT-a i BECKER-a,bekerica nam je nešto cjenovno prihvatljivija pa zato pitam
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Gdje sam god pročitao bekerica nije na dobrom glasu , ako biraš između nje i OLTa onda olt.
Bar po mojim ''google saznanjima''.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,223
Ne znam kakva je Becker, prvu sezonu imam Olt psk i prezadovoljan sam njenim radom, sijačica nije teška-490kg, jako je precizna i možeš s njom sve i svašta sijati..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Za olt mi nije problem kak radi jer stari prije imal dugi niz godina oltovu 6rednu,i znamo kak radi,samo nikog da uhvatim tko ima becker-icu da kaze svoje spoznaje i misljenja
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Prodam ti ja Monosem:
33624.jpg
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
mozes li malo pojasniti ovo?ili nisam upucen ili se određene stvari kod vas drugacije zovu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Podtlak je kad pumpa usisava a nadtlak kad puše podtlak je puno bolji radi samobrtvljenja . Obično sa nadtlakom imaju auspuh .
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Nadtlačne su Becker i njihove kopije, Panonija i INO. One rade na principu ispuhivanja viška sjemena s sjetvene pločice. Pločica je debljine oko 25 mm, ima šiljaste rupe, na dnu prorez, i kako puše zrak pritišće 1 zrno na dno rupe, a ostala zrna ispuhuje nazad u komoru. Jednostavan princip, al treba biti sve dobro zatvoreno, ne smije propuštati zrak na kutijama. Imaju malo komplicirano zatvaranje redova, pa oduzima više vremena. Konstrukcijom su teže, jedna sjetvena baterija ima 55 kg, (prazna) zato nema poskakivanja ako je loša priprema, sav prijenos je preko lanaca. Dijelovi su skupi, mislim na pločice, al i tako ih ne mijenjaš ako samo kukuruz siješ.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Prodam ti je svoju Gaspardovu 520,povoljno dam samo da prodam.
Ispravna,i jasno jako dobra.Monosemove su među naj boljim sijačicama.Vidio sam po Italiji,ima ih jako puno.Imaju debele ploče,i koliko sam vidio nemaju brtvi,ali to sve dobro radi i bez njih,a ploče se u opče ne deru,jedino što mi je bolje kod Gasparda,prijenos kardanima,puno bolje nego lanac,lanac zna ispasti,to mi se desilo par puta na sijaćici sa lancima.
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Zanima me dal za beckericu su drugacije sjetvene ploce za kukuruz i buce?
I kak uopce izgledaju?
Pruzi mi se neka prilika za tu sijačicu pa pitam jer iskreno nemam pojma o toj sijačici
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ma bjezi od beckera, to se neisplati uzimati, jedino nesto novije, al to je puno novaca

Imt pneumatsku takoder, izbjegavati
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja pa bi preporučio becker, nije skupa, a ako ju održavaš i da je dobro zabrtvljena nema brige nikakve. Ja sam par puta sijao sa prijateljevom beckericom i sve posijano ko po špagi bez problema. Ja sam za tikve i kukuruz koristio iste ploće samo mi je na zupčanicima pajdo promjenio razmak.
Da se razumijemo uvijek ima boljih i kvalitetnijih, ali ako pajdo sije sa njom 25-30ha za sebe plus usluge, onda bi poslužila i nekome za par ha.
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Kazem sijačicu ce trebat malo urediti a sad vidjec cu kad ju dovezem doma.sad samo neznam za te ploce sjetvene
 

Najnoviji postovi

Na vrh