• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Taj je za ovoga(mene)koji je slikao

Bane, jel vi na polju radite ili ste na plaži? 😄
Nekome suncobran služi za plažu,a nekome za radit
Ja još nikad nisam bio na plaži pod suncobranom,ako plaža nema debelu hladovinu,mene neće vidjeti,sunca imam dovoljno i doma,a ono što trenutno fali je kišaaa
 
  • Like
Reactions: ZJ

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Jel ima način da se ove baterije gdje baca zrno spuste malo niže?
Problem je ako zemlja nije dobro pripremljena da dosta zrna ostane vani ili pri samom vrhu zemlje.
Da nema ovih flahova iza koji prigrnu zemlju sve bi vani ostalo.
 

Prilozi

  • 20200429_155007.jpg
    20200429_155007.jpg
    105.1 KB · Pregleda: 23

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
20200429_155007 edftg.jpg
Mane, meni se čini prema slici da su ti baterije u zaključanom položaju, tj kad se podignu da ne siju red. Probaj podići bateriju (pazi na leđa) i okreni ovaj označeni flah s oprugom prema naprijed. Taj flah ti je sigurno uprt u okrugli dio koji je na unutarnjoj strani nosača baterije.

Download / Home - Monosem
Tu si potraži svoju sijačicu, imaju sve što su ikad napravili po modelu i godištu.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Ovu sijaćicu krase samo gumeni nagazni kotači zato je i Mane kupio😁 a sve ostalo šlus.
Ulagače malo nadovari pa na brusi za prvu silu. A gdje podešavaš dubinu sjetve.?
Po mojem načelu taj stroj ako imaš na gruntu mora biti 99% ispravan ili rađe plati uslugu sijanja nego sijat sa svojom polu ispravnom pneumatskom jer ispadne skuplje, znam dosta primjera koji su tak prošli pa radi toga velim.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Mašina je u transportnom položaju i zato Mane ne može dobiti dubinu. Onaj flah koji sam zaokružio treba zaokrenuti i cijela baterija se spusti u radni položaj. Imam isto takvu, malo noviju, sa plastičnim spremnicima i iza su metalni kotači. Ranije sam sijao sa IMTovom 4 rednom mehaničkom, a šta da velim, sijala je dobro dok se potrefi kalibrirano sjeme i oni cilindri što nose zrno.Lani sam posijao i poslikao za Njuškalo i adio Mare. U Agropozitivi sam kupio Monosem PNU, sredio sam mehanizme za gnojivo i mikrogranule da rade kako treba, i sad smo posijali s njom 50 jutara kukuruza. Mašina je jednostavna, Francuzi su mislili na svaku sitnicu da pojednostave, osim mijenjanja razmaka, tu im ***** mater kad treba podešavati na 19 cm, u pitanju su najveći lančanici a prostora je malo. Tu je IMT sa svojim Nortonom od 10 zupčanika bio mila majka za podešavanje. Sad čekam istinu, počeli smo sijati prošlu srijedu 22.04., na prvim parcelama je počela nicati pa budem za koji dan vidio rezultat, tj istinu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ovu sijaćicu krase samo gumeni nagazni kotači zato je i Mane kupio😁 a sve ostalo šlus.
Ulagače malo nadovari pa na brusi za prvu silu. A gdje podešavaš dubinu sjetve.?
Po mojem načelu taj stroj ako imaš na gruntu mora biti 99% ispravan ili rađe plati uslugu sijanja nego sijat sa svojom polu ispravnom pneumatskom jer ispadne skuplje, znam dosta primjera koji su tak prošli pa radi toga velim.
View attachment 25486
Mane, meni se čini prema slici da su ti baterije u zaključanom položaju, tj kad se podignu da ne siju red. Probaj podići bateriju (pazi na leđa) i okreni ovaj označeni flah s oprugom prema naprijed. Taj flah ti je sigurno uprt u okrugli dio koji je na unutarnjoj strani nosača baterije.

Download / Home - Monosem
Tu si potraži svoju sijačicu, imaju sve što su ikad napravili po modelu i godištu.
Budem probao to okrenut pa ću vidjet kako će se ponašati.
Za ovu godinu je posijano šta je planirano. Radi ona dobro kad je zemlja u prašini jer ovi nagrnjači ispred kotača dobro rade posao.
Problem je ako ima gruda na površini onda oni ne dolaze do izražaja jer se zrno ne spušta u zemlju nego na zemlju.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Po tipu Gasparda prednje ralice bi ti razgrnule grude, pa razmisli i ugradi ih.
I ako možeš podesiti pritisak baterije preko opruge nije na odmet ako siješ u težu zemlju.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Ja na svojoj imam originalne Monosemove ralice i stvarno pomažu pogotovo gdje ima busena od trave i grudi, a nebi ih bio neki problem napraviti u vlastitoj izvedbi po slici ili uzorku.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Molio bih savjet/pomoć da mi kažete koja je razlika između gaspardo sp,mt i mtr sijačica?
Ništa prekonkretno nisam našao na netu.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Ništa stručno neznam ali bilo ovako po seljački
SP model s raoničkim ulagačem i po izboru potisni kotač
MT osnovni model disk ulagača
MTR pojačani model disk ulagača
.. za sve ostalo Bkl zna 🤠
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Našao sam u međuvremenu da za SP mora bit zemlja fino pripremljena i sa vrlo malo ili bez žetvenih ostataka.
MT i MTR idu u pripremljenu ili djelomično pripremljeno(tilled or minimum tilled) i ne smetaju neravne površine niti grude.
MTR još dodatno može brže sijati.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ekipa molim iskustva za Gaspardo SP520 za kukuruz, 4 redna je i namjestena na 75cm. s kutijama za umjetni gnoj. Čovjek cijeni 16000kn...u dobrom je stanju i daje ploče za kukuruz u soju...nema gumene ugaživače nego su konusni berbasti tanjuri u V konfiguraciji.

Molim iskustva i da li je to ok cijena... i što provjeriti pri kupnji. do sad smo bili na 2 rednoj staroj olt...mali upgrade bi trebali jer mislimo povećat sadnju na 5ha
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
To je za kupiti, neka ti je pusti u pogon da slučajno koja getriba ne šteka, vidi kak vuče zrno na ploču, turbina nesme zujat...
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Poštovani članovi kupio bih imt 4 reda pneumatsku sijačicu i na što kod njih obratiti pažnju. Do sada sam ima oltovu mehaničku, pa dvorednu pneumatsku (talijanske proizvodnje) i sada sam kupio landinija 7550 i više mi ova ne odgovara. Sijat ću oko 5-6 hektara kukuruza samo za sebe... Unaprijed hvala. Ovo je moja pneumatska sijačica koju sam do sada koristio.
 

Prilozi

  • IMG_20200913_132110.jpg
    IMG_20200913_132110.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 11
  • IMG_20200913_131546.jpg
    IMG_20200913_131546.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 11
  • IMG_20200913_132118.jpg
    IMG_20200913_132118.jpg
    58.7 KB · Pregleda: 11
Na vrh