• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

Stjepan2000

Član
Tu od
3 Ruj 2020
Poruka
71
Pozdrav
Imam pitanje u vezi sadilice koju je bolje uzeti, gaspardo sp 540 ili monosem, novije modele sa plasticnim kutijama...
Zanimaju me vaša iskustva i savjeti
Lp Screenshot_20201005_192209_com.facebook.katana.jpg Screenshot_20201005_192202_com.facebook.katana.jpg
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Bok u kupnji sam sadilice za kukuruz pneumatske, koju bi mogao vuči i nositi torpedo 4506 mogu mu stavit naprijed neke širje gume i utega, gledam jednu becker aeromat 2 sa gumenim kotačima i kutijama za gnojivo, što mislite o toj kombinaciji ?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Moja preporuka OLT ili Nodet. Ili se hočeš dvaput radovati ako kupiš Becker, prvi put kad ti dođe u dvorište i drugi put kad ode iz dvorišta.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Becker je dosta povoljniji od recimo monosema, olta, nodeta što je na njima toliko lošije osim što mora dihtati poklopac i ploče su skuplje ?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
To kaj su toliko jeftinije ti sve govori,nitko ih neće, nije dobar princip. Traži olt psk ili nodet tak je sve isto i imaš dijelova u svakoj pekari da ti u sezoni nekaj ode i nije upitno jel dobro psijala ili nije i ne razmišljaš jel dobro dihta poklopac ili ne. Kad smo kod toga imam ti ja nodet za prodat u odličnom stanju,ja bi kupio 6 redi. Po meni imaju najbolji sistem za umjetno gnojivo bacat,možeš preko 500 kg po hektaru bacit dok druge na one plastične zupčanike nemogu ni 300. Za becker ne znam kak ima al nodet je stvarno dobra.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Becker je dosta povoljniji od recimo monosema, olta, nodeta što je na njima toliko lošije osim što mora dihtati poklopac i ploče su skuplje ?
Pa vidi koliko košta nova Becker aeromat, novi Olt i novi Nodet.. Ja sam polovnu x Becker kupio 90 te, na njoj sam napravio kompletan servis zamjene gumenih crijeva i gumenih brtvi i farbanje. Na godinu kupujem par novih guma, jer su na njoj već 30 godina original michelinke sa neistrošenim ripnama ali je sa strane guma sva raspucana od godinaaaa.... Ta sijačica je sijala kukuruz na frezom pripremljenu zemlju u 3 brzohodnoj na Imt 549.......Ostavlja i oltove i imt i nodete iza sebe😂... I da, nije na prodaju.....
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Pa vidi koliko košta nova Becker aeromat, novi Olt i novi Nodet.. Ja sam polovnu x Becker kupio 90 te, na njoj sam napravio kompletan servis zamjene gumenih crijeva i gumenih brtvi i farbanje. Na godinu kupujem par novih guma, jer su na njoj već 30 godina original michelinke sa neistrošenim ripnama ali je sa strane guma sva raspucana od godinaaaa.... Ta sijačica je sijala kukuruz na frezom pripremljenu zemlju u 3 brzohodnoj na Imt 549.......Ostavlja i oltove i imt i nodete iza sebe😂... I da, nije na prodaju.....
Gdje si nabavio brtvene gume?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Pa vidi koliko košta nova Becker aeromat, novi Olt i novi Nodet.. Ja sam polovnu x Becker kupio 90 te, na njoj sam napravio kompletan servis zamjene gumenih crijeva i gumenih brtvi i farbanje. Na godinu kupujem par novih guma, jer su na njoj već 30 godina original michelinke sa neistrošenim ripnama ali je sa strane guma sva raspucana od godinaaaa.... Ta sijačica je sijala kukuruz na frezom pripremljenu zemlju u 3 brzohodnoj na Imt 549.......Ostavlja i oltove i imt i nodete iza sebe😂... I da, nije na prodaju.....
90 ih godina se s pneumatskom sijao samo kukuruz..danas se sije svašta..bučine koštice,soja,suncokret,grah..Volio bih čuti kako to sije Becker
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Bekericu isključivo u jako fino pripremljenu zemlju.
Ako nije fino,loše sije.danas me baš kum zvao,sijali smo s njegovom bekericom,kaže da fali sklopa..prinos na 1ha koliko je na finije pripremljenoj parceli na ral.
Uzet ću u obzir da je kvaliteta zemlje približna s obzirom da su parcele jedna do druge..
I sam sam pljuvao gaspardo jer su ih svi pokupovali,sad znam i zašto..u prosječnim godinama imaju iznadprosječan prinos,u lošim znatno bolji..
Glasam da se makneš od bekerice,jedna alu dizna ti košta 800 tinjak kuna.
Dijelovi je teže naći,nije nekoguće,ali u sjetvi želiš imati dio dostupan odmah,a ne da 2-3 dana obilaziš dućane i imaju sličan,ali ne isti dio..
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
90 ih godina se s pneumatskom sijao samo kukuruz..danas se sije svašta..bučine koštice,soja,suncokret,grah..Volio bih čuti kako to sije Becker
Zaboravio si nabrojat lubenice i dinje...... Ovo je ipak tema Sijačice za kukuruz. Naravno da smo u trećem mileniju ali je naravno da sijačica namijenjena u prvom redu sijanja kukuruza nema jednaku efikasnost za sijanje drugih vrsta sjemena..... Ajde da malo serem, po tvome bi sijačica pneumatska Becker trebala moći sijati uz kukuruz i recimo npr... pšenicu, raž. djetelinu.......
Upetljo si se bez veze.....

Bekericu isključivo u jako fino pripremljenu zemlju.
Ako nije fino,loše sije.danas me baš kum zvao,sijali smo s njegovom bekericom,kaže da fali sklopa..prinos na 1ha koliko je na finije pripremljenoj parceli na ral.
Uzet ću u obzir da je kvaliteta zemlje približna s obzirom da su parcele jedna do druge..
I sam sam pljuvao gaspardo jer su ih svi pokupovali,sad znam i zašto..u prosječnim godinama imaju iznadprosječan prinos,u lošim znatno bolji..
Glasam da se makneš od bekerice,jedna alu dizna ti košta 800 tinjak kuna.
Dijelovi je teže naći,nije nekoguće,ali u sjetvi želiš imati dio dostupan odmah,a ne da 2-3 dana obilaziš dućane i imaju sličan,ali ne isti dio..
2 Gaspardo ne vrijede ko 1 Becker.... A ti preporučuj nekome drugome.. svoje preporuke...... Moja Beckerica dobija 2 nove gume i pičit će još 30 godina a onda odlazi u mirovinu, to nijedna Gaspardo ne može odradit.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ja ti kažem za kumovu,s kojom sam i sebi sijao.
Nisam impresioniran.
Kad vidim kakav sklop ima kolega sa gaspardom sp 540 ,razlika nebo i zemlja.
Nek tebe služi tvoja bez ikakvih problema zauvijek;)
Ja je nebi badava.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ok,super je bekerica i bolja je od bilo koje druge al budimo realni nekaj će ti u sezoni stati ili se strgati onda će biti suzne oči dan dva tri dok to ne nabaviš. Meni dan dva nekad jako puno znače,ti ak siješ s njom 5 rali na godinu onda ti je svejedno. Za olt i nodet dijelova di hoćeš kad hoćeš,samo sjedneš u auto i imaš to isti dan. Za gaspardo BKL u Rovišču nema dio koji nema na lageru za bilo koji gaspardo ili maschio stroj. A za becker je već druga priča. Ja osobno sve strojeve koje imam gledam da imam što prije dijelove dostupne jer realno je da će se kad tad nekaj potrošit i strgat. Isto ko i traktor,koji je najbolji...po meni onaj koji se najbrže može popraviti kad stane a realnost je da će kad tad stat bio on Fendt ili Imt.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Ja servis obavljam puno prije sjetve, dan prije sjetve ubacim sjeme na dvorištu i isprobam jednolikost bačenih zrna kukuruza i drugi dan sijem bez problema..... Nakon završene sjetve, operem, podmažem spremim i tako već 30 a nadam se još 30 g. Sijte s čim hoćete, održavajte kako hoćete, volite što hoćete.... Ja sam sa svojim Becker aeromatom prezadovoljan.....
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Imam Olt sijačicu stariji model ima one spremnike za umjetni gnoj svaki red zasebno, međutim jedan red kada sadi kukuruz preskače izbacuje svako drugo treće zrno dok jedan red sadi odlično. Neznam dali je možda problem u ovome na slici ispod spremnika kukuruza ima polomljenih nekoliko zuba. 15A20EE0-26F4-4C18-9705-CB3BA7CF7445.jpeg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Jel ta ima metalne ploče? Ono na plastičnima izgleda drugačije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh