• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SIJAČICE ZA KUKURUZ

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
588
Bok, zanima me koja mast ide u ove getribice pneumatske sijačice, dali obična ili neka kvalitetnij i rjeđa i koliko se stavlja masti unutra, dok ne počne izlazit negdje van ili ne, ima gore i dolje po jedna mazalica hvala unaprijed
 

Prilozi

  • IMG_20220123_130710.jpg
    IMG_20220123_130710.jpg
    25.9 KB · Pregleda: 27
  • IMG_20220123_130732.jpg
    IMG_20220123_130732.jpg
    25.6 KB · Pregleda: 27

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
588
Pa ima ugrađene mazalice
 

Prilozi

  • IMG_20220123_132841.jpg
    IMG_20220123_132841.jpg
    26.6 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20220123_132947.jpg
    IMG_20220123_132947.jpg
    26.4 KB · Pregleda: 17

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Sa kojom podmazuješ cijelu sijačicu, sa tom i te prenose, bitno je redovno podmazivati
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
Kakva je sijacica gaspardo sp520?
Dali se isplati kupiti rabljenu?
Dosada sam sa mehanickom radio, s pneumstskom nemam bas neko iskustvo a nebi htio bilo sta uzet
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
NA GP si pazi na te getribice i kardane i sl. Ne prenose se tu velike sile ali zan to klapati i pojesti getriba i zupčanike.

Pneumatska bi trebala biti točnija u sadnji +- 0.5cm barem proizvođači tako tvrde...ali utjecaj ima i brzina kretanjai gustoča sjetve i dotrajalost svih djelova sadilice, tj vakum, sjetvene ploče i sl.

Ako misliš neku skroz dotrajalu kupiti ,ja nebih ako imas npr 2ha za sijati.
Jedino ako ides na to da bacas gnojivo u red i jer po meni pneumatske imati a bacati širom gnojivo nije optimalno.

Mnogi se neće složiti s tim, ali pošto je gnojivo skupo i neće u dogledno vrijeme pojeftiniti, treba ga baciti da je sto prije dostupno biljci..

Usput pripazi s koje strane imaš ulagač gnojiva , jer biljka razvije 20-30% bolji korjen na toj strani onda , pa ako ti kultivator baci gnoj na drugu stranu biljeke od sadilice, onda si ga bacio tamo gdje biljka ima manje korjena.
Al to je druga stvar....glavnom ako i ostanes na meh sadilici ovakvi detalji ti mogu podići prinos a bez ulaganja u pneumatsku.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,673
Pa nebi bas neku dotrajalu kupio, mislio sam nesta tak oko 25-30000 kn dati.
Planiram ove godine 30 rali sijati pa bi ulozio u nes ozbiljnije malo od ovog s cim sam dosada radio.
A sijacica je ok ovak ako se potrefim na dobru?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Pa nebi bas neku dotrajalu kupio, mislio sam nesta tak oko 25-30000 kn dati.
Planiram ove godine 30 rali sijati pa bi ulozio u nes ozbiljnije malo od ovog s cim sam dosada radio.
A sijacica je ok ovak ako se potrefim na dobru?
Osobno sam kupio Monosem pnu4 87godina, jer je bila cijela servisirana za 20000kn prije dvije godine. Nekako mi se vise svida prenos lancem i lancanicima nego preko getribica I kardanom kao kod GP. Ne znam to je do subjektivne procjene. GP mi se cini laksom nego Monosem jer moja ima debelu gredu i plasticne bijele kutije za gnojivo 2x 200kg , to je izmjereno jer stane 8 do 9 vreca 3x15. u sjetvene kutije su 4 I stane u njih 8 x 25t zrna . Tak da stanem jednom na 1ha dok sadim jer nema potrebe vise.
Tocnost moje I nije bas neka, ali ekip mi je tu na forumu rekla da je do ulagaca sjemena pa sami to promjenio za ovu sezonu.

Kod GP mozes bolje postimati kolicinu gnojiva a kod monosem je to preko seta lancanika i lanca pa je u skokovima...GP ima one plasticne dozatore I to je bolje al je opet skupo...pazi I na to jer dode po 1000kn komad
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Bok, zanima me koja mast ide u ove getribice pneumatske sijačice, dali obična ili neka kvalitetnij i rjeđa i koliko se stavlja masti unutra, dok ne počne izlazit negdje van ili ne, ima gore i dolje po jedna mazalica hvala unaprijed
Preporuka Lipleks S EP 2!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Bitno da nema luftova u reduktorima i prijenosima, lancanici da nisu potroseni, da se baterije ne klimaju, turbina da ne fucka previse i da ne trese...
Inace u poslu mislim da je jako slicna PSK, pa vise preferiram olt, barem zbog dostupnosti dijelova.
30000 je ozbiljan novac, mozes uzet skoro novu sijacicu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Psk je zakon, samo što svi čim vide gumene nagazne kotače na gaspardu ispadaju im oči za njima.

Mi smo na prvom natječaju 4.1 prošli za novu gaspardo sp540 sa kutijama za umjetni i hidro markirima pa smo odustali i ni malo mi nije žao.

Uglavnom koja god sijačica više bez el. kontrole sjetve nebi sijao i V nagazni kotač po mogućnosti.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Ja na PSK uopće ne gledam kao nešto manje vrijednu sijačicu nego Gaspardo primerice.
Ja konkretno imam Nodeticu, no iste su jel, sije bezprijekorno, nemam nikakve želje o njenoj zamjeni.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
602
Ja sam imao psk i prešao na gaspardo. I mogu ti reći da se razlika vidi u nicanju. Nemoze olt držati toliko konstantnu dubinu u odnosu na MTR. Ali to je i različiti cjenovni rang.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
To je i poprilično različita sijačica. MT je već sasvim druga priča, MTR još više.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Ono što sam vidio i kroz već koju godinu službe Sakalak ili Ozdoken. Pokazale se odlične, imaju dobre zastupnike, kažem to najviše zbog dijelova. Preporuka za njih, ja bi osobno jednu od te dvije, ostale nisam gledao i ne bi ni uzeo nijednu drugu, što ne mora značit da su loše. Za Irtem kod susjeda kažu da su dobre, e sad...
 
Na vrh