• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za trave i travne smjese

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,893
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

E bogec to se traži ;)
Ova se nalazi u Kovačici,ako sam dobro napisao,malo dalje od rovišča,znači tvoj kraj je to :D
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
163
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Marko to je onda vjerojatno u Kovačevcu, skreće se u selo prije Rovišća dok ideš od Zg

Ja sam u Kovaćici, u mom si selu bio kad si gledao prikolice kod bišćana, a ja imam do tog kovačevca negdje cca 40km, a ja i član Bogec smo u istom kraju, negdje 4-5 km udaljenosti.

Da, moja je malo starija tipa nego od Bogeca ali je odlična, stvarno nemam primjedbe,a sijao sam već sve živo, samo sam ja ispočetka sijao po knjizi pa mi to baš nije pasalo, ali dobio sam uz nju onu malu kurblu, i 5 min mi traje kad idem sijat šta novo da je uštelam u kilu, a kad je jednom uštelam, zapišem si u knjigu i više nemaš brige

Tak sam neki dan sijao grašak sa pšenicom, iz sjemenare Bogec :D i komad je 2 rali, vagnuo sam koliko imam sjemena i uštelao točno kilažu na tu površinu i ostalo mi je samo za uzglavnicu poduplat koliko je bilo točno
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,893
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Za mjesto si u pravu,malo sam se zabunio :D
Mislim da neče niš bit od sijačice.. :(
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

marko93 kaže:
Za mjesto si u pravu,malo sam se zabunio :D
Mislim da neče niš bit od sijačice.. :(

poradi glede čega neče bit ništ od sijačice :?: :cry: :?:

nije valjda da ste cjepidlačili sa cijenom :?:


mario evo ako je još u prodaji nek ti markec dade podatke pa ju mošt ti uzet :D

eto i dmatković je potvrdio i svi koji imaju isarie da su jako kvalitetne :D
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,904
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

jesu kvalitetne 100%
ja kad sam kupovao sijačicu isto sam kupio kod njega isariu koštala je 1350eura i nisamo se ništa dvoumili i kupili smo je...
ja sam kod tog čovjeka kupio i rotodrljače...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,893
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

bogec kaže:
marko93 kaže:
Za mjesto si u pravu,malo sam se zabunio :D
Mislim da neče niš bit od sijačice.. :(

poradi glede čega neče bit ništ od sijačice :?: :cry: :?:

nije valjda da ste cjepidlačili sa cijenom :?:


mario evo ako je još u prodaji nek ti markec dade podatke pa ju mošt ti uzet :D

eto i dmatković je potvrdio i svi koji imaju isarie da su jako kvalitetne :D
Nešto tata ima protiv :x
Stara je,ne sviđa mu se ovo ono....
A još uvijek nebre moja riječ protiv njegove :twisted:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

marko93 kaže:
Nešto tata ima protiv :x
Stara je,ne sviđa mu se ovo ono....
A još uvijek nebre moja riječ protiv njegove :twisted:

šta mu se to konkretno ne sviđa :?: :?: :?:

sijačica jako dobro izgleda a stara je sigurno 20 godina, za te godine je perfektna

ako je mehanizam ispravan nema razloga za prigovore pogotovo ne za te novce a ta sijačica če daleko više nadživjet njega ako se s njom normalno radi

propust veliki propust :!:

pokaži mu moje postove ove da vidim el ima i dalje prigovore

pitanjce zašto nisi poslikao sijači mehanizam :?:

da se puno ne mješam, to je vaš izbor i vi znate šta želite za koje novce, da je po mojem več bi bila u dvorištu bez prigovora i rasprava :!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,893
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Godine su mali problem.... :x
Zaboravio slikat mehanizam a zašto :oops:
Da je neka Amzone pored uzeo bi je odma,ali ova mu se ne sviđa....
Nagovaram ga da uzme,ali nije baš zainteresiran...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Interesira me da li te sijačice za trave i travne smjese mogu sijat i žitarice. Na što treba pazit kod kupnje i koje su bolje. Hvala!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

toma84 kaže:
Interesira me da li te sijačice za trave i travne smjese mogu sijat i žitarice. Na što treba pazit kod kupnje i koje su bolje. Hvala!

to jesu sve žitne sijačice, samo je pitanje koje žitne sijačice dobro siju trave i sve ostalo što nije žitarica

oltove game ni čut sijat bilo što osim pšenice il ponekad ječma, imt trga grašak jer ima glatki izbacivač sjemena, amazone treba fina priprema zemlje zbog ulagača

isaria i još neke jedino mogu sve sijat i u svim uvjetima, sije sve žitarice, trave, djetelinu, lucernu, grašak, razne mixeve.

u uputama za isariu ima čak i štelanje za pola kile sjemena salate na hektar, za mak, i neke druge egzotične biljke
isaria i podosta njih drugih ima izbacivače sjemena u obliku ježa, to je super, treba imat drljače,štelanje dubine, a sad uljna getriba il ne nije bitno
isarie niti jedna nema istrošen sijači mehanizam, a sad limarija manje više nebitno kad ju i tak šmreknemo na dvorište na snjeg i kišu.

da ne hvalim svoga konja, ima podosta članova isarie, svi su zadovoljni, a vrlo su dostupne za kupiti
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Vidim ima dosta amazone, hassia i isaria po oglasniku pa me interesiralo ta razilka u sijanju, koje su bolje.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,335
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

ništa se nemoraš bojati ni pottingerove ili rabe sijačice,kad sam kolegi sijao 2,5kg po ha u.repice sijačica je bila naštimana na broju 9,pa je vrlo lako moguće da se sa njom može sijati i 0,5kg/ha,a to ti vjerovatno neće ni trebati. ja neznam koliko je točna norma sjetve za djetelinu ali sijao sam je 35kg/ha jer mi je tako rečeno da sijem,čovjek je super zadovoljan i trenutno mu orem još nekih 10ha pa ću mu i to sijati na proljeće.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

ja sam imao iisariu 6000 i sijao sam 1kilu uljane repice po jutru
sada sam uzeo amazonu i takodje mogu sijati male kolicine. amazona nije nista bolja od isarie cak joj je manji bunker
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Ima ko sijačicu Nordsten, koje su joj dobre i loše strane
Evo i slika
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

isaria ima najjednostavniji sistem za podešavanje dubine sjetve a to je kod trava zakon
hasia ima jako dobre izuzimače za sitno sjeme jer joj sjetvena osovina ima tri radna položaja
amazonom nisam bio zadovoljan jer joj vanjski redovi siju po tragu od kotača pa kad je puna kod trava je to znalo srat
nordsten ima zatvarače sjetvene brazdice napravljene tako da se štopa u tri pm
od svih navedenih najbolja mi je isaria poslje nje hasia a probao sam sve navedene tako da nepišem bez veze
Ali svakom od njih se da trava posijat jako dobro naštelaš normu podesiš dubinu i zatvarače i to je to nema tu puno filozofije
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

MI smo imali i isariu ,a sad imamo nordsten.
Ovu jesen smo prvi put sijali sa njom i sve je išlo super i da se fino naštelati.
Kako i tatar kaže isariju je bilo puno lakše naštelati, ali meni su obje dobre i za sad se nijedna nije štopala tako da nemam loših riječi za nijednu.
 
B

BANMAN

Guest
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

..ŠANANA.. upomoć ..
..daj, ako si ikad sa Hasiom sijao trave, objasni u kojim su ti položajima ručice za štelanje..
..ja uz svoju imam samo knjigu održavanja, ali nema nikakvih tabela za doziranje..
..isto tako, ako nekom treba pomoć oko AMAZONE D7 imam njenu knjigu sa svim tabelama doziranja..

..dakle HASIA 2.25.. sjetva djetelinsko-travne smjese.. položaj ručica me zanima..

..hvala..
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

BANMAN kaže:
..ŠANANA.. upomoć ..
..daj, ako si ikad sa Hasiom sijao trave, objasni u kojim su ti položajima ručice za štelanje..
..ja uz svoju imam samo knjigu održavanja, ali nema nikakvih tabela za doziranje..
..isto tako, ako nekom treba pomoć oko AMAZONE D7 imam njenu knjigu sa svim tabelama doziranja..

..dakle HASIA 2.25.. sjetva djetelinsko-travne smjese.. položaj ručica me zanima..

..hvala..
što se tiče poluga vjerojatno te zanima poluga polozaja sjetvenih zupčanika i varijatora
sjetveni zupčanik podesi tzako da ravnomjerno izuzima sjeme nema pravila za to sjeme tak jer svako je po nečemu drugačije probaj sa prvim zubom pa prebaci na drugi pa sam odluči.
što se tiče varijatora odmjeri koliko krugova napravi kotač u 44,44 m i toliko odvrti kad uzimaš probu vagni i pomnoži sa 100 i dobijo si sjetvenu normu za ha poštelaj dok ne vagneš onoliko koliko želiš sijati
 
B

BANMAN

Guest
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

..ok..hvala na pomoći..
..vidio sam da Šanana ima potpuno istu a i kaže da ima original knjigu doziranja..
..mislio sam da mi konkretno kaže gdje stoji koja ručica, ako pročita poruku..
..ako ne, onda idem ovim Tvojim sistemom..
..poslije Uskrsa, ako vrijeme dozvoli, eto me u brazdi..
..u svakom slučaju - puno hvala na pomći..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

Evo vidim sad poruku...da ja imam Hassiu 2,25...i baš sam neki dan sijao jari ječam kolegi...
Sijačica nije kod mene doma, nego je kod djeda u drugom selu u štaglju, jer ja nemam mjesta doma kod sebe, tak da nemogu ti sad poslikat sve.
Za sjetvu trava sa moraju zupčanici prebacit na fin hod, znači da se mehanizam izbacivanja sjemena polako vrti, ak se siju djeteline, glavni šuber mora bit skroz zatvoren na 0, a ak se sije ljulj, dobro ga je otvorit i na 5, pošto je sjeme ipak grublje od djetelina...
Imam doma original njezinu tabelu normi, probat ću sad poslikat s mobitelom, al ne garantiram da se bude dobro vidjelo, pošto nemam digitalac.
A ovo ostalo ču probati tam poslije uskrsa da ti poslikam i objasnim uz slike kak se štela za kaj, ja sam ju usavršio već. pošto ju imam više 10 godina :D
 
Na vrh