• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sijačice za trave i travne smjese

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
kakve sijačice koristiti?ja sam čuo da je moguče i žitne podesiti..
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Mi koristimo žitnu za sjetvu trave i ništa ju nismo podesili!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
aha,tako sam čuo,inače večina naših livada je prirodna,evo ovih dana se spremam posijati oko 1 jutra umjetne livade sa dts-om,pa me zanima kako to najlakše učiniti...jel to moguče rasipačem?i kolika je sjetvena norma sjemena?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Neznam kolika je sjetvena norma, moj tata to sije!
MIslim da neče nikako iči sa rasipačem! Ako imaš manje površine možeš posijat i ručno!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma znam,tako sam sijao dosad,ali to male površine,malo da vidim kako to ide...
 
R

Ratarko

Guest
Sijao sam djetelinu sa IMT 3 metra sijačicom , moje obje sijačice ( Nodet , Gaspardo ) mogu sijati djetelinu , uljanu repicu ili bilo koju poljoprivrednu kulturu koja se sije od 2 kg do 500 kg po hektaru tako da ne vidim razlog zašto i ti nebi mogao posijati sa nekom običnom sijačicom .
Rasipačom ne možeš to sijati .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ja sam čuo da se sije rasipačom,ali se mora miješati sa sitnim pijeskom... kao da bolje leti zrno..i meni zvuči malo fizički nemoguče...ali ok,hvala vam na pomoči...a zbog čega si ti ratarko sijao djetelinu?
 
R

Ratarko

Guest
Haha , sad si me ulovio sa pitanjem , ha , što če meni djetelina :lol:
To je bilo za jednog rođaka , on ima ovce , krave , konje pa sam mu posijao jedno 2 jutra djeteline .

Ovo za sijanje ti je najbolje sa žitnom sijačicom , posudi ako nemaš , nečeš požaliti jel če biti puno bolje posijano nego sa rasipačem .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma nisam ni pomišljao na rasipač,jer mi se čini suludo...
 
P

paor

Guest
- DTS je najteže kvalitetno posijati zbog više vrsta sjemena, kalibracije, težine
- za sijačicu je preporuka sijati iz najmanje dva prohoda - uzduž pa porijeko
- rasipačem je moguče, ali samo ako imaš rasipač s klatnom inače ti ne preporučujem ako nemaš iskustva
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Za čistu kulturu trave preporučio bi da se bar kad je novo i još 'čisto', pusti da se pusti u sijeme i površi.
Time dobijaš sijeme za obnovu po povoljnoj cijeni i možeš ga sijat više.
Normativi potrošnje, koje ti daju proizvođači sijemena, nisu uvijek realni.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma što se tiče proizvodnje sjemena,nisam to nikad radio,a vjerujem ni itko u mom kraju,jer to ovi naši kombajnisti ne rade...
 
R

Ratarko

Guest
Deutzman to radi , on je vršio sjemensku djetelinu puno puta , odnosno njegov otac . Ako treba koja informacija po pitanju toga pitaj deutzmana a on če svoga oca jel taj je enciklopedija za tu stvar a i ostale po pitanju kombajniranja .
 
S

Simon1980

Guest
Re: sijačice za trave i travne smjese...

ja svake godine vršim nešto maleno ljulke i inkarnatke za sjeme ali samo za sebe. To mi se puno isplati jer i ako dobijem samo 300kg/ha inkarnatke, svaki si može izračunati kolik je to prinos. Po vršidbi pšenice gruber po 1x a onda u prvoj dekadi 9-og mjesca posijem......onda kad se glavice začno sušiti poškropim sa Reglone(desikator) i onda nakon 2-5 dana nakon škroplenja je treba vršiti.
 
Z

zoran

Guest
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

pomoć, hitnoooo!

da li isaria super universal (stara valjda dvadeset godina) može sijati djetelinu, ljulj...?????? hitno

ako ima tko kakvu knjižicu o takvim sijačicama bio bi zahvalan...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

zoran kaže:
pomoć, hitnoooo!

da li isaria super universal (stara valjda dvadeset godina) može sijati djetelinu, ljulj...?????? hitno

ako ima tko kakvu knjižicu o takvim sijačicama bio bi zahvalan...

ja sam sijao sve ljuljeve sa isaria typ 6050 , 2 metra i super je sijanje, može i djeteline jer ima sijanje za uljanu repicu tak da je to to :D
 
Z

zoran

Guest
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

hvala majstor, idem onda odma sijat sudansku
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

zoran kaže:
hvala majstor, idem onda odma sijat sudansku

je si li posijao, daj mi reci na kojoj si oznaki sijao i na kojoj rupi :?: :?: :?:
mislim da imaš oznake FSLN i rupe gornje i donje i na tom se sve štela, to me zanima da se ne moram zezat sa isprobavanjem sijačice na sirku ,jer imam pokusno polje sirka i sudanske trave :!:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: sijaèice za trave i travne smjese...

jel se može sa onom oltovom što ima okrugli spremnik za sjeme(oblik letećeg tanjura) sijati dts???
 

Najnoviji postovi

Na vrh