• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

silo kombajn za travu klaas

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
Kupljen polovni klaasov kombajn za travu sa pick up-om. Pusten u rad izvanredan. Medjutim ima opciju istovar nazad ovo radi, a istovar sa strane preko trake odnosno vracanje trave prema traktoru i traci za izbacivanje u jasle ne radi. Zna li neko nesto o tome. Moguce da ne znamo ukljuciti lance nazad.
 
Posljednje uređivanje:

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
kakav je to silokombajn..:?::?:
dal može kakvih slika..:?::?:
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
silokombajn za travu

kakav je to silokombajn..:?::?:
dal može kakvih slika..:?::?:


Pokusala sam uploud 3 fotke , malo je bilo problema, nadam se da cete ih vidjeti. Inace sam prezadovoljna radom ovog silokombajna osim sto imam problem sa vracanjem zelene mase natrag prema traktoru jer tu postoje trake za izbacivanje direktno u jasle, a to ne funkcionise ili mi nesto grijesimo u rukovanju. Doduse nije komplikovano rukovanje.

silokombajn2.jpg


silokombajn1.jpg


silokombajn.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
Evo jos nekih podataka. Nosivost prikolice je 5 tona vuce je nas 558 traktor. Doduse imamo i problem sa rudom koju blago uvija tako da bi dobro bilo da neko da savjet kako da to rijesimo. Kupi prvom redukovanom ali je sitni i izbacuje odlicno. Probali smo i brze da vozimo ali dolazi do zagusenja. Kupi iz otkosa i ne ostavlja ni traga na livadi. Kupili smo sudansku travu.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Traktorski priključci

Pozdrav sa Bilogore,koliko novaca je koštao taj stroj i dali je to iz EU uveženo,taj stroj je zgodan za malo gospodarstvo ,jer ja nemam roloprešu i kada dođe sezona prvog otkosa ljulja uvjek nastaje gužva,traktor za terat imam pa čemo vidjet:drinkers:
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Pitanje je koliko tih mašina se 'pojavljuje' u oglasima.

Zamijenile su ih samoutovarke.
Pitanje je samo, koju samoutovarku možeš tjerat sa 558.

Tu su samoutovarke na slo oglasniku.

Cijene boljih počinju od nekih 4.000 €, a takve ko što ima Bogec su od oko 1.000 € dalje.
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
Pozdrav sa Bilogore,koliko novaca je koštao taj stroj i dali je to iz EU uveženo,taj stroj je zgodan za malo gospodarstvo ,jer ja nemam roloprešu i kada dođe sezona prvog otkosa ljulja uvjek nastaje gužva,traktor za terat imam pa čemo vidjet:drinkers:

Iz EU tacnije iz Njemacke. Kostao je nas 3500 u Srbiji a nas sa carinom i PDV 3800 eura. Inace rekla sam da je 78 godiste ali izuzetno dobro ocuvan. Mi smo skidali sad sudansku travu oko 2 ha. Zakasnili smo sa nabavkom za prvi otkos. A namjera nam je da usijemo ozimi grasak ili graoricu sa jecmom ili nekim drugim zitom.
A, sad ja Vas da pitam, da li ljulj sijete sam ili u mjesavini trava? Kako ljulj trpi susu?
Pozdrav.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
silo kombajn za travu klaas

ljulj samo sam,talijan maksimalno 1,2 otkosa u proljeće i onda kukuruz ili sirak.Ako se sije engleski ljulj on može držati 2,3 godine uz dobru agrotehniku ali je rastom manji od talijana:axe:
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
ljulj samo sam,talijan maksimalno 1,2 otkosa u proljeće i onda kukuruz ili sirak.Ako se sije engleski ljulj on može držati 2,3 godine uz dobru agrotehniku ali je rastom manji od talijana:axe:

Koje prinose daje, kako ga stoka jede, je li za muzne krave i ako jeste kako utice na mlecnost
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
ljulj samo sam,talijan maksimalno 1,2 otkosa u proljeće i onda kukuruz ili sirak.Ako se sije engleski ljulj on može držati 2,3 godine uz dobru agrotehniku ali je rastom manji od talijana:axe:

Ljulj se kod nas sije samo uz ostale travne smjese:lucerku, zuti zvezdan, macji rep itd bar tako nam preporucuju nasi agroinzinjeri, zato i pitam kako podnosi susu. Znaci li ako sam shvatila da ga poslije jednog ili dva otkosa preorete i onda kukuruy ili sirak. Zar nije za sirak u tom slucaju kasno.Izvini ovo je mnogo pitanja ali me bas zanima vase iskustvo.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
silo kombajn za travu klaas

nije kasno, ove godine zbog lošijeg proljeća malo smo kasnili,ako je proljeće dobro drugi otkos možemo skinuti od 15-25.5 i nema kašnjenja a nebude ni mraza da nam zafrkne sirak.što se tiće prinosa neki minimalni bez velike gnojidbe 4000kg do15000kg sve ovisi i o sorti ljulja dali je više lisnat ,gustoća sijanjagnojidba najviše a što se tiće hranidbe ,mlječnost daje dobru ali uz dobro balansiran energetski dio
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
nije kasno, ove godine zbog lošijeg proljeća malo smo kasnili,ako je proljeće dobro drugi otkos možemo skinuti od 15-25.5 i nema kašnjenja a nebude ni mraza da nam zafrkne sirak.što se tiće prinosa neki minimalni bez velike gnojidbe 4000kg do15000kg sve ovisi i o sorti ljulja dali je više lisnat ,gustoća sijanjagnojidba najviše a što se tiće hranidbe ,mlječnost daje dobru ali uz dobro balansiran energetski dio

Hvala puno, vi vjerovatno silirate ljulj cim vam je drugi otkos do kraja maja, predpostavljam da prvi ne mozete osusiti
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
silo kombajn za travu klaas

prvi otkos nemožemo osušiti a drugi bi se dao ako ima 5-6 dana ljepog vremena i to najčešće sa samoutovarnom se pokupi,jer se zna desiti da se ljulj spuši u balama,onaj košen u lipnju dade se dobro osušiti:axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh