• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Sad kad si uspješno završio ovu silažu, gledaj da u međuvremenu do sledeće nabaviš neki drugi, bolji i ispravan silokombajn. Ovaj nije loš al je zlo što nemože dobaciti do prikolice koja bi išla sa strane. Kako je radio, jel još uvijek rasipa silažu dolje ispod?

Sad cu njega pokusati prodati covjeku koji ima nekog ogromnog Masseya i uvijek radi silazu sa zakacenom prikolicom, a sebi traziti MEX2. Eto vidi se na snimku da sam morao drzati otvorenim poklopac dobosa kako bi baca u prikolicu jbg, isao sam 3 spora dok se ne napuni prikolica e onda 2 jer dize traktor :S A ne rasipa nista, sve je islo u prikolicu..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Najbolje je da se riješiš toga i nađi sebi neki Pottinger ili Mengele i radiš bez problema.
 

mrtacmek

Novi član
Tu od
20 Ruj 2012
Poruka
20
Najbolje je da se riješiš toga i nađi sebi neki Pottinger ili Mengele i radiš bez problema.

dečki imam menegele sf300 tro redni kad sam ga kupio ista stvar malo se nagno i zaštopa se izmišlali samo svašta stavlali više lopatica i ostale pizdarije duži rol itd... da ne na brajam greška je tako jednostavna da ju ukolnite za 10 minuta http://www.youtube.com/watch?v=lvb64UnGBLc&feature=plcp
evo i lin sad baca van masu ko od šale važan vam je razmak između lopatice na disku i same kutije maora lopatica ići što više kutiji a da ne lupa
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Pa razmak između lopatica i kućišta kao i između noževa i kontra noža, mora biti što je moguće manji jer inače neće moći razbijati zrno. Mislim da ne treba posebno naglašavati kako od tih zazora zavisi i kvalitet rada samog kombajna. Nije dovoljno samo sasjeći stabljiku i klip, dužina sječke mora biti što kraća i isto tako što više zrna u masi mora biti razbijeno ili bar načeto. Da bi se to postiglo kombajn mora biti pravilno podešen i naoštren. Podešavanje, oštrenje i podmazivanje su osnovne radnje prije početka siliranja i valjda ih ne treba posebno naglašavati.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
da li netko zna jel drži bubanj na silokombajnu pz još nekaj sa gornje strane,jer trebam promjeniti ovaj ležaj pa da ne tučem po njemu bezveze
 

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
da li netko zna jel drži bubanj na silokombajnu pz još nekaj sa gornje strane,jer trebam promjeniti ovaj ležaj pa da ne tučem po njemu bezveze

kolega moras otvoriti gore poklopac i odpustiti zupcanik da bi doaso do te osovine i lezaja,drugacije nemozes koliko ja znam
 

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
gdje točno,onaj šraf iznad kad okrečem vrti se osovina

taj saraf ti je za podesavanje kruznih nozeva ti moras obadva bubnja odvojiti od sjeckare oni ti se otpustaju kraj toga sarafa kojeg si okretao tu ti se nalazi saraf mislim da je kljuc 27 tako si druge strane imas i onda moras otpustiti ona 4 sarafa M8,dok to napravis onda moras zajedno obadva one sarafu odpustati od bubnjeva sto su ti
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Kod mene neće i neće, 'bem ti tehniku! Ne vrijedi više pokušavati :madmana:

Koji je silokombajn u pitanju?
Ne vjerujem da je kontra nož ugrađen tako da moraš pola silokombajna razvaliti da bi ga zamjenio ili naoštrio. Vjerovatno postoji mogućnost da se izvadi na lijevu ili desnu stranu ili možda na donju :scratch
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
Kod mene neće i neće, 'bem ti tehniku! Ne vrijedi više pokušavati :madmana:

Koji je silokombajn u pitanju?
Ne vjerujem da je kontra nož ugrađen tako da moraš pola silokombajna razvaliti da bi ga zamjenio ili naoštrio. Vjerovatno postoji mogućnost da se izvadi na lijevu ili desnu stranu ili možda na donju :scratch
budem ju ja postavio......riječ je o Mex I...

image hosting sites
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Imao sam davno takav silokombajn MEX I ali sam zaboravio gdje se vadi kontra nož :madmana: :madmana: sve mi se čini :idea: da mu možeš prići sa donje strane. Ne sjećam se da sam svoga rastavljao da naoštrim kontra nož.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
hvala mtd, sve mi se cini da cu morati skidati kedere,da dodjem do kontra noza

ma nemoj hvalit....:mrgreen:
jel se to meni čini il to zbilja imaš zube na noževima....:scratch
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
ma ima ih nekoliko nazubljenih kod bivseg gazde, morao sam ih sve nositi na masinsko ostrenje, ali nisam toliko skidao da poravnam te zube, jer bi trebalo puno skidati
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
mislim da služi kao neka drobilica za zrno protusiječka imam i ja to claas juaguaru 25 al su u boljem stanju jel je ta tvoja vezana na nož ili se može posebno odšrafit
 

Najnoviji postovi

Na vrh