• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pak ja imam SIP-a VIHAR i režemo godišnje do 100 prikolica, samo brusi i teraj, vrtim ga na ekonomic-u s Sameom na 2000 okr motora i to samo ide i ide!!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dali si kad radio sa mengelom bilo kojim brojem i dal si vozio jednoosovinku (8 m3) za sobom ,a da ne govorimo o kvaliteti sječke-mi smo to radili 20 god.( sa mengelom mb 200 i fendtom 108ls po bregovima )!!! Sip je smeće od materijala i izvedbe!!!! radije 20 god. stari made in Germany nego dva nova susjedna...!!!

Jožek zakaj se ljutiš na sip ako su dobri noževi a odličan protunož i on dobro sječe no kak i sve sipovo kilav je i ja ti siliram još od juge prvi je bil lifam kopija kempera sa pajdašima sam isprobal i šarafil svakakve kombajne po meni je najbitniji gazda koji održava no naj su bili made in west germani do 78 g kak danas rade samohodni to je prošlost jedino mi koji smo mali mučimo se sa jednorednima jer mi puno 850 kn dati za jednu ral :madmana:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Dali si kad radio sa mengelom bilo kojim brojem i dal si vozio jednoosovinku (8 m3) za sobom ,a da ne govorimo o kvaliteti sječke-mi smo to radili 20 god.( sa mengelom mb 200 i fendtom 108ls po bregovima )!!! Sip je smeće od materijala i izvedbe!!!! radije 20 god. stari made in Germany nego dva nova susjedna...!
Na tvom mjestu ja bi uzeo za površinu koju siliraš mengele mb 290 i miran si dugo vremena pogotovo što se tiće kvalitete silaže....(govorim to iz višegodišnjeg iskustva rada sa takvim silokombajnima...)
Nisam radio sa mengelom ali mi se ne sviđaju i vukao sam za njim dvosovinku 10 tona.... za Zetorom 6245 i ide ko lud 3,4 spora i goni...
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Nisam radio sa mengelom ali mi se ne sviđaju i vukao sam za njim dvosovinku 10 tona.... za Zetorom 6245 i ide ko lud 3,4 spora i goni...

Ne sviđa ti se mengele ,a nisi radio sa njim....:confused:!? Vukao si takvu prikolicu po ravnici , zakopčaj jednoosovinku (za gnoj) 8 m3 i probaj kod mene pa budeš videl kak bude išlo ! U blizini ima dosta sipovih silokombajna ali niti jedan ne pravi sitnu sječku za razliku od pz 80-čija je sip kopija (koji ima 4 valjka za uvlačenje i pritiskanje mase) radi puno bolju sječku! Oba dva silokombajna se dosta lako tjeraju (lakše od mengela) i po kilaži su laganiji- to su im jedine prednosti ,ALI prije dvije godine 2 su se razletjela u istom selu (nema tu popravka) ,a kad se meni desila "havarija" sa mengelom (prije 9 godina) da je prikolica (vučena odostraga) zapela na okretanju u turbinu- jedan nož je uhvatio lim ispred brusa,pogonski kardan smotao se kao uže....najzanimljivije i najnevjerojatnije-izvadili nož i lim poravnali ga na utegu traktora,posudili drugi kardan i dalje silirali!!!
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ja imam pz,ljepo melje ali mi se često štopa na onome nožu ispod bubnjeva bez obzira kaj je nabrušeni
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Ne sviđa ti se mengele ,a nisi radio sa njim....:confused:!? Vukao si takvu prikolicu po ravnici , zakopčaj jednoosovinku (za gnoj) 8 m3 i probaj kod mene pa budeš videl kak bude išlo ! U blizini ima dosta sipovih silokombajna ali niti jedan ne pravi sitnu sječku za razliku od pz 80-čija je sip kopija (koji ima 4 valjka za uvlačenje i pritiskanje mase) radi puno bolju sječku! Oba dva silokombajna se dosta lako tjeraju (lakše od mengela) i po kilaži su laganiji- to su im jedine prednosti ,ALI prije dvije godine 2 su se razletjela u istom selu (nema tu popravka) ,a kad se meni desila "havarija" sa mengelom (prije 9 godina) da je prikolica (vučena odostraga) zapela na okretanju u turbinu- jedan nož je uhvatio lim ispred brusa,pogonski kardan smotao se kao uže....najzanimljivije i najnevjerojatnije-izvadili nož i lim poravnali ga na utegu traktora,posudili drugi kardan i dalje silirali!!!

Kod mene je brdovito po brdu sam vukao... i Ja sa svojim Sipom zadovoljan...
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Kod mene je brdovito po brdu sam vukao... i Ja sa svojim Sipom zadovoljan...

Za zetora 6245 silokombajn i prikolica 10m3 po bregovitom terenu je puno previše! Silokombajn mu je već dosta a kamoli još prikolica 10m3- to je više mučenje, a ne siliranje! na jedan red 70< ks !
Na Pz kontra nož mora biti skroz do malih zubića tako da klize po njemu (to im je mana)-puno bolja verzija je na novijim modelima koji imaju dva tanjura tu nema štopanja!
Ja sa svojim mengelom također zadovoljan!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za zetora 6245 silokombajn i prikolica 10m3 po bregovitom terenu je puno previše! Silokombajn mu je već dosta a kamoli još prikolica 10m3- to je više mučenje, a ne siliranje! na jedan red 70< ks !
Na Pz kontra nož mora biti skroz do malih zubića tako da klize po njemu (to im je mana)-puno bolja verzija je na novijim modelima koji imaju dva tanjura tu nema štopanja!
Ja sa svojim mengelom također zadovoljan!

Kad bi uvlačio mb sječkao i ispuhivao mex2 vrtio jd koji bi bio vaš prigovor na takvu kombinaciju :supz::supz::finga::finga:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Za zetora 6245 silokombajn i prikolica 10m3 po bregovitom terenu je puno previše! Silokombajn mu je već dosta a kamoli još prikolica 10m3- to je više mučenje, a ne siliranje! na jedan red 70< ks !
Na Pz kontra nož mora biti skroz do malih zubića tako da klize po njemu (to im je mana)-puno bolja verzija je na novijim modelima koji imaju dva tanjura tu nema štopanja!
Ja sa svojim mengelom također zadovoljan!

Malo sam se zezao neznam koliko je trpano u tu dvosovinku ali to su radili prije 15 godina i rijetko po ravnu.... Sad vučem za tim silokombajnom prikolicu 3 tone majevicu s nastavcima dok ne obiđem cijelu njivu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Malo sam se zezao neznam koliko je trpano u tu dvosovinku ali to su radili prije 15 godina i rijetko po ravnu.... Sad vučem za tim silokombajnom prikolicu 3 tone majevicu s nastavcima dok ne obiđem cijelu njivu

Stalno vučeš ili samo dok nema dosta mjesta za drugi traktor bolje vuči sa drugim traktorom pogotovo ako ponekad se traktor diže i pod kombajom a u dol silira u ler gasu takva ti kod mene brda znaju biti :lol:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Stalno vučeš ili samo dok nema dosta mjesta za drugi traktor bolje vuči sa drugim traktorom pogotovo ako ponekad se traktor diže i pod kombajom a u dol silira u ler gasu takva ti kod mene brda znaju biti :lol:

Vučem samo toliko dok se ne napravi mjesta za drugi traktor i kod mene se dešavalo ako se prikolica dobro natrpa a brdo je traktor ostane na zadnjim kotačima :lol:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Vučem samo toliko dok se ne napravi mjesta za drugi traktor i kod mene se dešavalo ako se prikolica dobro natrpa a brdo je traktor ostane na zadnjim kotačima :lol:

Kod mene ostane i bez prikolice sa prvima u zraku traktor je bio z 7341 a kom mb290 no nakon vožnje po guzici spusti se zekan vlasnik popio gemišt i ajmo dalje a ja vozio do njega ni je lijep osječaj :heart:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
zato sto se u bosni proizvede toliko silaznog kukuruza da bi ovaj mogo sve posilirat za cca 20 dana. :cry:

Očigledno nisi čuo za "Farmaland" i "Sladolevića" :p :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh