• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

D

DF-germany

Guest
Nije daleko od kuće ali svejedno stalno radiš i kad je bliže, a da mu to rade drugi traktori mora ih platiti koliko god da je udaljeno, zato mi se siliranje najviše zbetilo, i najradije to izbjegavam, jer tu nema nafake, osim sebi, naravno.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Nije daleko od kuće ali svejedno stalno radiš i kad je bliže, a da mu to rade drugi traktori mora ih platiti koliko god da je udaljeno, zato mi se siliranje najviše zbetilo, i najradije to izbjegavam, jer tu nema nafake, osim sebi, naravno.
ja recimo vecinu otkacim osim kad radim seb u blizim njivama a imam jos jedan traktor tako da opet men idu pare a nadjem i komsiju kad mi zatreba da i on sta zaradi a ne da gleda kako samo ja radim :roll:
 
D

DF-germany

Guest
ja recimo vecinu otkacim osim kad radim seb u blizim njivama a imam jos jedan traktor tako da opet men idu pare a nadjem i komsiju kad mi zatreba da i on sta zaradi a ne da gleda kako samo ja radim :roll:

Ide nekad i tako ali govorim o onima koji izbjegavaju da plate još jedan traktor, pa džaba zoveš komšiju, u globalu silo najviše satra traktor tako da koliko god naplaćivao malo je , ali eto i to se nekad mora raditi.
 
F

fallout

Guest
Vezano za korov:mnogi su spominjali kak je Pottingeru problem silirat korov,a mislim da svi želimo čim manje korova u usjevu,jel?

I tako kod mene se desio malo veči kvar na Pottingeru,pukao mi jedan disk ispod na bubnjevima naprijed koji reže kukuruz i povuklo ga nutra stradali noževi i cijela havarija..

Međutim nabavio sam od poznanika Mengele MB 290 da siliram s njim svaki dan za hranit krave(za drugo ni ne koristim jednoredni silokombajn),pa ču sad moč reč kak ide Pottinger a kak Mengele..

Ja imam Pottinger MexII i jako štopa u korovu tj. sirak mu najvise smeta i ako je stabljika kukuruza tanka kao prosle godine u susi, stalno moram izlazit iz traktora, pa to je bilo za zapalit i njivu i kombaj, ma puko sam bio.. eo slika od mog mexII...
E da, zanima me kako se skida kontra noz na njemu, ako netko zna bio bih zahvalan da objasni malo, hvala
 

Prilozi

  • Fotografija0085.jpg
    Fotografija0085.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 767
  • Fotografija0087.jpg
    Fotografija0087.jpg
    74.9 KB · Pregleda: 898

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja imam Pottinger MexII i jako štopa u korovu tj. sirak mu najvise smeta i ako je stabljika kukuruza tanka kao prosle godine u susi, stalno moram izlazit iz traktora, pa to je bilo za zapalit i njivu i kombaj, ma puko sam bio.. eo slika od mog mexII...
E da, zanima me kako se skida kontra noz na njemu, ako netko zna bio bih zahvalan da objasni malo, hvala

Ja imam noviji tip moram odvojit sječku tj skinut gornja 2 vijka a na donjem okrenut u natrag služi kao pant kontra nož drže 4 vijka možeš ga tri puta okretat po potrebi nadovarit :supz:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Ja imam Pottinger MexII i jako štopa u korovu tj. sirak mu najvise smeta i ako je stabljika kukuruza tanka kao prosle godine u susi, stalno moram izlazit iz traktora, pa to je bilo za zapalit i njivu i kombaj, ma puko sam bio.. eo slika od mog mexII...
E da, zanima me kako se skida kontra noz na njemu, ako netko zna bio bih zahvalan da objasni malo, hvala

Zamjeni tog Pottinger-a MEX II za neki Mengele MB 280 ili 290 i zaboravi na stajanje zbog sitnog kukuruza ili trave. Mengele je potpuno ne osjetljiv na to.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Zamjeni tog Pottinger-a MEX II za neki Mengele MB 280 ili 290 i zaboravi na stajanje zbog sitnog kukuruza ili trave. Mengele je potpuno ne osjetljiv na to.
slazem se s ovim potpuno :D
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Dali može taj mengele 280 ili 290 izdržati traktor 100ks i kakvog su kapaciteta?
moze izdrzati sigurno ako prilagodis brzinu njegovom kapacitetu i ako ga redovno odrzavas a ima veliki kapacitet veci od pottingera mex 2 sigurno.
 
F

fallout

Guest
Posljednje uređivanje od moderatora:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
i vise je nego dovoljno. ima u susjedstvu jedan 350 turbo. godinama ga vec tjera dx 85 i ide bez problema. radio je s njim i zetor 7341, isto jako lijepo ide..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
u mom kraju ima mb 350 u kombinaciji s maseyom 3080 i ide ko lud samo sad gazda prodo maseya pa radi s rusom 92 al opet ide i ja sam mislio kupovat mb 350 al mi se nije svidio oblik nozeva i kupio sam mb 280 samo iz tog razloga
 
Posljednje uređivanje:

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
koji mi preporucujete silo kombajn za torpeda 75, radio bi najvise 2h godisnje, koji bi mi najbolje odgovarao za njega? :smile:
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
piato sam i na drugom forumu, kazu da bi mogao raditi sa mengele mb 280/290, a ja sam iz srbije tako da mi ne odgovaraju vase ponude, da li je veliki za 75icu ovaj mengele 280?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
piato sam i na drugom forumu, kazu da bi mogao raditi sa mengele mb 280/290, a ja sam iz srbije tako da mi ne odgovaraju vase ponude, da li je veliki za 75icu ovaj mengele 280?
ne bi trebalo da bude problema a i neces puno radit s njim da ti treba jaci traktor da bi radio punim kapacitetom
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
piato sam i na drugom forumu, kazu da bi mogao raditi sa mengele mb 280/290, a ja sam iz srbije tako da mi ne odgovaraju vase ponude, da li je veliki za 75icu ovaj mengele 280?

ma torpedo ti tera sve živo i neživo,netrrebaš se bojati.:icon_pidu:
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
pa da, ovde u mom kraju niko ne radi silazu a i krava nema mnogo, ja planiram poceti, tako za sebe, i ja isto mislim da ne bi trebalo biti problema raditi 1-2h godisnja, to je lako i za traktor i silo
kombajn
 

Najnoviji postovi

Na vrh