• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
vjeruj da neznam koji je motor mislim da je 160- 180 KS a kasnili su zbog prepravke jer je kombaj kupljen pred samu zetvu i nije sjeko sitno, zatim su prepravili prenos ali sa lancem koji neije isjeko 4 prikolice i puko da bi se opet vratili na remenje sa dobrim omjerom i vidi se na snimci da je meelj u brasno :D
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
E sad kad vidim sta sam radio s pottingerom zao mi sto sam ga prodo :(
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=KIaghrHVKOo[/YT]
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Zašto imaš radnu ekipu na prikolici,šta si ju nemožeš sam napunit tako da mičeš cijev?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Zašto imaš radnu ekipu na prikolici,šta si ju nemožeš sam napunit tako da mičeš cijev?
na pottingeru mi nije bas toliko radio sistem a ovo ti je usluzno i nemozes dokazat ljudima jer svakom je puno jos dat jednu turu :mad: tako da mi trpaju svi maximalno prikolice a desavalo se da nemoze da se iskipa a kad izlazi izlazi kao kocka po 1metar pa se otkine dio silaze i sve tako. Kod mene vam je bukvalno ciganluk za marku. Svi govore ti zaradis ima tebe tu morel jeftinije i bukvalno ti govori ima onaj jeftinije a ja sam poceo u skorije vrijeme govorit pa zovi njeg al da neidem u off topic
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Sredi si taj sistem jer to je super,ja sam siliram i niko mi netreba niti bit na prikolici niti mi treba pomočni vozač da mi puni prikolicu.Stignem sve do brzine 6km/h pre više nemogu jer mi onda previše cijel leti ljevo desno,pogotovo ako siliram u male prikolice,onda ju nikak nemogu napunit.
Ako ti ideš uslužno radit onda si moraš sam odredit cijenu,ako im nepaše neka traže dalje.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Sredi si taj sistem jer to je super,ja sam siliram i niko mi netreba niti bit na prikolici niti mi treba pomočni vozač da mi puni prikolicu.Stignem sve do brzine 6km/h pre više nemogu jer mi onda previše cijel leti ljevo desno,pogotovo ako siliram u male prikolice,onda ju nikak nemogu napunit.
Ako ti ideš uslužno radit onda si moraš sam odredit cijenu,ako im nepaše neka traže dalje.
sad je mengele sredjen sistem a sad ubacim nekog pred kraj da je natrpa naprijed ne mogu dovoljno da savijem ono gore da baca naprijed i to iduce sezone bude spremno :D
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kako nemožeš savinut onaj kljun na kraju cijevi,imaš na sajli ka kraju neki komad željeza sa 3 rupe i to si poštelaj,ai imaš sajlu na štelanje,tako je bar kod mene
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kako nemožeš savinut onaj kljun na kraju cijevi,imaš na sajli ka kraju neki komad željeza sa 3 rupe i to si poštelaj,ai imaš sajlu na štelanje,tako je bar kod mene
ma mogu ja njega savit al ne dovoljno a rijesicu to ne brini :supz:
 
D

DF-germany

Guest
ma mogu ja njega savit al ne dovoljno a rijesicu to ne brini :supz:

ja sam prošle godine samo prijatelju kačio prikolicu za silo i to nešto malo, davno sam zaključio da je to neisplatno, jer u pravu si narod cigani za sitnu paru a tri mu mašine dovučeš na njivu, i ne možeš formirati nikako realnu cijenu jer nelojalna konkurencija djeluje, najrealnije bi bilo plaćanje po satu kao kod bagera ali eto...inače u mene je prikolica za rastresanje sa dubokim stranicama pa je lakše istovariti
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Uf da je po satu onda bi malo zaradio,kod nas je jedno jutro 100€
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Uf da je po satu onda bi malo zaradio,kod nas je jedno jutro 100€
ispravi me ako grijesim jutro je 0.55 ha znaci cijena nam je ista al uzmi u obzir da je najveca parcela ako je mogu tako nazvat bila 3 ha a da je vecinom maximalno 0,5 ha :D da se men bi dje uvalit u jedno 10 jutara radio bi ja i po 70€
 
Posljednje uređivanje:
D

DF-germany

Guest
Uf da je po satu onda bi malo zaradio,kod nas je jedno jutro 100€

Ne bi manje, zato što je dunum između 15 i 20 eura a 1 ha je 10 dunuma jel tako, znači do 200 eura ali ako bi bilo parcela u hektarima onda se može ići i po 15 eura ali, kad su njive nezgodne, udaljene, isjeckane i sl. onda je najbolje po satu, jer negdje možeš samo u jednom pravcu ići, negdje ti treba više dok se okreneš nego red da isiliraš i sl, a sat ti brzo prođe, ovo govorim za jednoredni silo i bez prikolice naravno, jer i nju valja vući, pa odvući silažu kući, koja često nije blizu, i na kraju često čovjeku i pogaziti a sve ulazi u istu cijenu, na veće parcele je najbolje raditi samohodnim i tu se može ići jeftinije.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ispravi me ako grijesim jutro je 5,5 ha znaci cijena nam je ista al uzmi u obzir da je najveca parcela ako je mogu tako nazvat bila 3 ha a da je vecinom maximalno 0,5 ha :D da se men bi dje uvalit u jedno 10 jutara radio bi ja i po 70€

jedan hektar ti je onako laički rečeno 1 jutro i 3/4..iliti ral i trifrtalja seljački..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kakve veze ima ako ti je polje udaljeno od kuće,ako siliraš sa jednorednim silokombajnom,pa nevoziš ti valjda svaku prikolicu doma sa silokombajnom??
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kakve veze ima ako ti je polje udaljeno od kuće,ako siliraš sa jednorednim silokombajnom,pa nevoziš ti valjda svaku prikolicu doma sa silokombajnom??
naravno da nevozim jos i to da radim " e neće da može " :D
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Zato me čudilo kakve veze ima to šta ti je parcela udaljena daleko od kuće,to nebi trebalo utjecat na cjenu
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
1 ha =10 000 m2
1 ral ili jutro ili kat. jutro = 5754,64 m2

ispravite me ak griješim.

Ja mislim da ne grijesis malo cu dopunit tvoje to je videno tu na forumu
Jutro/ral=1600hvati
1hvat=3,6m2
1ha=1,74kj
1kj=0,57ha
12kj=6,85ha
 

Najnoviji postovi

Na vrh