• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
piato sam i na drugom forumu, kazu da bi mogao raditi sa mengele mb 280/290, a ja sam iz srbije tako da mi ne odgovaraju vase ponude, da li je veliki za 75icu ovaj mengele 280?

Ja siliram sa Mengele MB 290 sa Zetorom 6945 koji ima 70 KS. Tako da ćeš i ti sasvim sigurno raditi bez ikakvih problema. Nebi bilo loše staviti pomoćni točak na silokombajn, mada za tako kratko vrijeme rada može i bez njega.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
da li bi torpedo 75 mogao goniti mengele mb 300, ne mogu naci ni jedan u oglasima mb 280/290m samo ovaj mb 300 ?
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
kako odgovara traktoru, da li je slab za tu jacinu ili taman, da li je brz i kako sitni i uvlaci masu :(rofl):
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
4jutra s pauzama i cekanjem prikolica

ja sam planirao meni raditi za pocetak 50ak ari i rodjacima 1h jer ovde jos niko nije poceo silazu da radi, ovaj mi se cini lagan za traktor i uopste ga ne opterecuje puno kao drugi kombajni, sta je njima najbitnije da se vidi kad se kupuje ?
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
pogledaj kakvi su nozevi na prvim valjcima, i valjci moraju imat malo lufta kad ih uhvatis rukom da se klimaju ljevo desno nesmije nigdje nista lupat kada radi a ovaj sto si stavio uglas vidi s da je u dobrom stanju i da nebi na njumu trebalo bit nikakvih problema

hvala ti kolega na ovim informacijama, samo me kos interesuje ima li ovaj kombajn neki traksportni polozaj ili uvek mora ici pored traktora ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imenjače, kakv je to silokombajn?? Koje godište i dal imaš nešto više slika gdi se cjeli vidi??
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
mogu biti ali one se ostre upalis silokombajn i otklopis onaj lim na njemu i onda na jednos stangi imas ruku koja klize po toj stangi i u toj ruci je brus i imas kotacic koji okreces i on primakiva brus prema rotoru s nozevima i tako se oni ostre budem sutra uslikao to pa cu stavit slike da to malo bolje pojasnim


to ti je ovaj kotacic sto je zaokruzen na slici pomocu njega priblizavas brus prema nozevima

hvala kolega
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
citao sam na drugom forum da imaju ovi pz sa 2 i 4 neka bubnja, kazu da su ovi sa 4 dosta bolji, koji su to modeli sa 4 bubnja ? hvala
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam točne oznake za PZ ali znam za SIP koji je uzeo licencu od PZ-a

SIP s 2 bubnja je SK 80
SIP s 4 bubnja je VIHAR 80 E

to je za stare modele, ovi novi imaju drugačije nazive.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
zvao sam coveka za ovaj pz sa oglasa koji sam postavio, trazi covek 1600e, mislim da je to preskupo:icon_e_sad:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ja sam mislio kupovat taj kombaj ali odusto sam kazu da nisu za traktore preko 80 ks a zasto skidas limove na lambu
 

Najnoviji postovi

Na vrh