• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Mario kaj ga nemaš ti videl sam ga neki dan kod tebe u dvorištu to si kupil ili iznajmil ?
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
kupio sam juće mengele 280, u dobrom je stanju, interesuje me ima li kupiti , gdje i koja je cijena brusa za oštrenje noževa
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
ja sam prosle godine htio kupit za svog mb200 i majstor me trazio 1700 kuna u jednoj trgovini pa sam odustao od toga i skinuo nozeve i dao covjeku da ig nabrusi na planskoj brusilica i zadovoljan sam s tim brusenjem
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
@reeno brusenje na tim silokombajima se vrsi ostrenjem u kontra smjeru od smjera sjecenja ako traktor ima to mogucnost ako ne onda otpozadi na kardan sa tim istim traktorom( kad se otkopca naravno) ili drugim traktorom. Vrlo je bitno da se nozevima navede zica jer traktor onda dosta lakse sijece a kod mene jos ima ivica od vidija na nozevima i to kad se naostri po citav dan ostaje ostro i onda iduci samo navede zica minutu i to je to :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Mario kaj ga nemaš ti videl sam ga neki dan kod tebe u dvorištu to si kupil ili iznajmil ?

Da kupio sam ga, zanima me dal ga tko ima zbog knjige kakve jer ja nemam nista o njemu. Budem postavio slike koji dan
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
prilikom oštrenja noževa brusom jeli treba velik gas ili mali na traktoru
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Jako mali gas da se lagano brusi. Recimo ja to radim sa Zetorom 3511 na ler gasu.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ukusi su razliciti al mislim da je ispravnije ostriti na manjem gasu zbog spaljivanja noza i grijanja svakak se to ne ostri predugo pa ne vidim razlog za prevelik gas
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Nikada nikakvih problema nije bilo niti su se noževi ili brus brzo trošili. Ali sada sam se sjetio da meni i ne treba još jedan traktor da bi brusio noževe, jer moj Zetor može i u rikverc. Kak se toga nisam ranije sjetio.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
To se nikako ne radi na punom gasu... pogotovo sa jednim 539 koji ima oko 700 okretaja kardana na punom gasu. Ovo što si rekao za Zetora pitanje je kakav kardan imaš... ja imam kardan sa lamelom tako da on ne može raditi u suprotnom smjeru.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ma lagano treba vrtit vise zbog brusa da ne odbije dzaba ne ostre e nozevi 3 dana pa da moras zurit, Ja kad ostrim skidam kardan sa stekerom i stavljam obicno od prskalice jacina kardana tek tolika da okrece turbinu i lagano brusim pa zaustavim pregledam pa ako ima potrebe opet mada ja ne ostrim kroz onaj otvor nego kad je otvoren da bolje pregledam kako su nozevi naostreni ali to radim pazljivo tako da do sad nije bilo frke :eek::
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ja samo kažem kako radim i nikada nikakvih problema, tako radim s njim od '88.!

Nego ove godine mi se dogodio kvar. Ja imam lifam silokombajn i mislim da on ima 9 noževa ako se dobro sjećam i 4 predsjekača. Meni je otpalo 7 noževa i svi predsjekači, razlog ne znam zašto je se to desilo, sve se na njemu lako vrti i nigdje nema lufta. Nisam još rastavljao da vidim dali je gdje unutra šta zapelo. Sad moram praviti 7 novih nosača noževa, čini mi se da je malo i ventilator dobio kada je to što je pootpadalo uletilo u njega, ne znam dali osovina ili gdje dalje. Kao da je bilo neko željezo u kukuruzu pa da je to sve otišlo. Sada ne znam dali ga popravljati ili uzeti neki drugi. I još sam vidio da je i reduktor jedan procurio.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Sima pogledaj kakav oleputan akoimas blizu pa isprebacuj dijelove sa jednog na drugi sto je dobro a po tvom pisanju slomit 11 nozeva onako je nesto tesko nisu svi mogli bit razvrnuti ili je jedan predsjekac bio razvrnut pa kad je otpo redom lomio al opet ne bi valja jos 2 sjekaca slomioa i sam si piso da je nesto i ranije polomio mozda je pregled na vrijeme mogao spirjecit havariju a isto je moguce da te neko voli puno ;)
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Kupujem silokombajn ali se premišljam koji uzeti , radio bi sa zetorom
7245 . dajte svoja mišljenja.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Mengele MB 280 ili 290, razlika je samo u tome što 290 ima mjenjač pa možeš birati dali da siječe na 4 ili 6 mm. Ja imam 290 i prezadovoljan sam s njim. Jako sitno siječe i odlično drobi zrno a trava mu ne smeta ni najmanje.. Ekstra kombajn!
 

Najnoviji postovi

Na vrh