• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
U kojem djelu kanala.
Kad krenem silirat krenem lagano koji metar i stanem i onda baci malo mase al jako slabo duplo slabije nego normalno ko da nema pritiska,i onda opet malo krenem i onda se zaštopa.

Slican kvar sam imao i ja na potingeru , bijo mi se razderao zastitni lim oko silokombajna pa mi je tu vukao zrak i stalno je zaglavljivao masu u cijevi jer nije imao dovoljno potiska, neznam pregledaj dobro da to nije i kod tebe
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Izvinite sto ovako upadam
da li zna ko da li ima da se kupi brusna ploca i nozevi za pottinger na sajmu u Rumi i koja je cijena posebno ili zajedno
Hvala unaprijed !!!:partyman:
 

tv732

Član
Tu od
28 Stu 2009
Poruka
32
u mojoj blizini ima fiatagri 7725 iveco motor 345ks....
 
Posljednje uređivanje:

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
treba mi savjet za kupovinu silo kombajna za kukuruz, imam traktor zetor 7745 u brdskom sam kraju pa me interesuje koji silo kombajn kupiti i šta gledati oko ispravnosti
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
treba mi savjet za kupovinu silo kombajna za kukuruz, imam traktor zetor 7745 u brdskom sam kraju pa me interesuje koji silo kombajn kupiti i šta gledati oko ispravnosti
vec sam ti poslo na piku mengele kupi il kakav pottinger mex 2 ili 3
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
I kod mene sip radi dobro i zadovoljan sam sa njim, reeno da li je tvoj komšija primakao noževe jedan drugom tj pokretne stabilnom.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
sumnjam da on to zna, on samo zna upalit i tjeraj ,
meni je radio jesenas baš krupno je isjekao
 
V

vedo

Guest
Je li isplativo kupiti silokombajn,ako će on raditi na 15 jutara zemlje i nešto malo uslužno???
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
Je li isplativo kupiti silokombajn,ako će on raditi na 15 jutara zemlje i nešto malo uslužno???

Zavisi kakav je kombajn u pitanju,u kakvom je stanju i koje je cijene
 
V

vedo

Guest
Zavisi kakav je kombajn u pitanju,u kakvom je stanju i koje je cijene

Recimo da želimo uzeti sebi neki jednoredni silokombajn,marke Mengele :rolleyess:
 

raskooo

Član
Tu od
22 Velj 2011
Poruka
127
Recimo da želimo uzeti sebi neki jednoredni silokombajn,marke Mengele :rolleyess:

Takav mozes naci u dobrom stanju za nekih 1000€ mozda i manje...i isplatit ce ti se u jednoj sezoni...
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
jel ima ko pottinger mex 1ok imam jedan u ponudi al me zanima da nije mali za traktor od 85 KS i ako ko zna kako uvlaci i sijece inace imam mex 2 al vec je dosta odradio pa bi ga mijenjo
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Pozdrav!!! Ja sam imao mengela mb200 blitz 15-ak godina i silirao sa fendtom 75ks na način da je cijelo vrijeme prikolica od 6-8 kubika( jednoosovinka) bila prikopčana na silokombajn !!! sad imam mengela sh 20 i siliram sa fendtom 611 (115 ks )!! prikolicu od 10 kubika nasiliram za 12 min!!!
Mengeli su dobri i izdržljivi kombajni od jednorednih odlični su mb 290 i 350 turbo!!! Što se tiće pz kombajna mh 80e i 80 s može se ići dosta brzo jer imaju brzi ulaz i sitno rade sječku ali nježno su napravljeni pa nebi preporučio jer su se u mom kraju razletjela 2 u dvije godine (od tasta i kuma ) i tu nema više popravka !!! Sad imaju mengele !!! Moj susjed ima mex 2-dobar i sitno radi ali je i teži od mengela-možda i malo kompliciraniji!!
Sip-a nebi komentirao (loša kopija pz-a )!!!:D:partyman:


Uploaded with ImageShack.us
http://imageshack.us/photo/my-images/51/p0410101631.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/819/p0410101632.jpg/
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
jel ima ko pottinger mex 1ok imam jedan u ponudi al me zanima da nije mali za traktor od 85 KS i ako ko zna kako uvlaci i sijece inace imam mex 2 al vec je dosta odradio pa bi ga mijenjo

Buni me ovaj kec. Je li mislis na ovakav silokombajn :scratch


Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh