• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Renato5820

Guest
a da li ima ko iskustva sa hibridima od Osječkom instituta?
 
R

Renato5820

Guest
A koji su uvjeti za dobiti sjeme na pokus??

gle mene su pitali ovi iz pioneera zato sta znaju da imam dobru zemlju i gnojidbu,uvijek ti je da se nalazi u blizini neke ceste da je vidljivo svima
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
da a to je zato što prije odpušta vlagu

od pioneera za branje u klipu je npr. hibrid P85

ja ove godine ću sijati Y12,A24,N01,P85...nabavio sam po cijeni 301,76kn/vrećica

U kojoj trgovini je Pioneer po ovoj cijeni, ja bih trebao nekoliko vrećica A24? Kod nas u VT još ništa od Pioneera još koji tjedan izgleda :roll: :(
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
U kojoj trgovini je Pioneer po ovoj cijeni, ja bih trebao nekoliko vrećica A24? Kod nas u VT još ništa od Pioneera još koji tjedan izgleda :roll: :(

izgleda da je sve ošlo po toj cijeni,nema kukuruza trenutno a nova će bit valjda 340kn

uglavnom uvjek treba požurit s nabavom repromaterijala,ja gnojivo nabavljam u 12mj. a sjeme većinom do kraja 2mj.
...i samo cash pa ide popust
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ja ovu godinu sijem 70% osječke,20% kws malo dekalba i bc kaj mi je ostalo od lani 40paketa.
Imal sam osječke i al pari su drugim kukuruzama i ovu godinu sam nabavil jako povoljno sjeme 30% jeftinije od pajonira i zaštičeno.
Lani je 444 i 430 bil bolji od kws a malim ulaganjima.čisto se bere
Osječkim sojama nema premca
Ja sam do prije 2 godine većinu sijal pionir i nisam ništ imal veče prinose nego sa drugim hibridima.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Jučer sam nabavio Pioneer A24 za 342 kn i KWS 1394 po 286 kn, još ću nešto od BC-a uzeti i to je to! :gitarist: Kupio sam u Prvči pošto u Brazdi još nema! Slažem se da treba što prije nabaviti, ali kod nas u gradu to je lutrija, tko je imalo veći proizvođač itekako mu se isplati otići negdje dalje jer je puno jeftinije! Baš gledam cijene gnojiva opet otišle u nebo, ako sam dobro zapamtio Urea 280 kn, kan 230, 15-ica 380 kn i 7-ica oko 530 :scratch :madmana:
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
imam jedno neobično pitanje.

pošto nije obavljena osnovna gnojidba na jesen (točnije na jednoj parceli je samo zaorana kukuruzovin, a na drugoj kukuruzovina i stajnjak) ako bi gnojio sijačicom sa 15icom znači da neću dobit povoljan omjer npk za kukuruz. mene konkretno zanima kako bi bilo da u sijačicu pomiješam npr pola 15-15-15, a pola 7-20-30. jel bi to valjalo, hoće bit biljci dostupno gnojivo na vrijeme?

ili još radikalnija varijanta. kako bi izgledalo da umjesto 15ice stavim samu 7icu u sijačicu (uz možda dodatak kan-a ili uree?

bez obzira što se možda nekom pitanja čine glupa, volio bih čut dobar odgovor
 
S

seljaček

Guest
u sijačicu stavljaš 15-15-15 ili 18-18-18 koja spadaju u startna gnojiva sve ostalo je "kemijanje" pošto nije bilo osnovne gnojidbe stavi 260 kg/ha startog i bit če prinosa, malo posoli sa ureom i to je to.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
imam jedno neobično pitanje.

pošto nije obavljena osnovna gnojidba na jesen (točnije na jednoj parceli je samo zaorana kukuruzovin, a na drugoj kukuruzovina i stajnjak) ako bi gnojio sijačicom sa 15icom znači da neću dobit povoljan omjer npk za kukuruz. mene konkretno zanima kako bi bilo da u sijačicu pomiješam npr pola 15-15-15, a pola 7-20-30. jel bi to valjalo, hoće bit biljci dostupno gnojivo na vrijeme?

ili još radikalnija varijanta. kako bi izgledalo da umjesto 15ice stavim samu 7icu u sijačicu (uz možda dodatak kan-a ili uree?

ako misliš gnoj sijat sa sijačicom ni u kom slučaju nemoj miješati sa ureom jer će se početi topiti i lijepiti i neće ti izlaziti.ja sam inače sijao na način da sam u sijačicu stavljao samo 7icu a na brazdu bacio ureu
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
ako misliš gnoj sijat sa sijačicom ni u kom slučaju nemoj miješati sa ureom jer će se početi topiti i lijepiti i neće ti izlaziti.ja sam inače sijao na način da sam u sijačicu stavljao samo 7icu a na brazdu bacio ureu

i kako ti se pokazalo to sa 7icom u sijačici?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ja idem obavezno sa 200 kg/ral uree na brazdu bez kasnije prihrane a 7 oko 230kg/ral jer moja sijačica ne može više baciti sijem na 19 cm razmaka i prinos je sasvim dobar .u odnosu kad sam bacal 7 rastepačem nisam primjetil nikakvu razliku
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pajdač prošle godine dao super prinos tak da bude i ove godine išo u sijaćicu, cca 2. rali
25000zrna 306kn-nije strašno s obzirom da meni treba samo 4 vreče, zanima me dali bacati što u brazdu buduči da ja zemlja bila livada a ja navezo ovčijeg gnoja i svinjskog pa jel bacati sad umijetnjak
 
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Evo i mi smo nešto kukuruza pribavili!
I to je KWS naravno! :)
dsc00466v.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh