• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
hvala majstore za tablicu, prvi put vidim tako nešto...
ja bacam od svojih brojlera, a koliko vidim tu, ide 7 tona max na hektar...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Sjetva KUKURUZA 2012.

Koji hibrid sijete, čuo sam da je BC 572 jako dobar?
 
H

Hurlimann86

Guest
Koji hibrid sijete, čuo sam da je BC 572 jako dobar?

572 je dobar hibrid iako je kasna grupa, mi ga nismo sijali za vršenje u zrnu, ali smo ga ove godine brali u klipu bilo je posijano nekih 5 vrečica što smo dobili na poklon i jako se dobar pokazao mi smo zadovoljni sa njim.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
e pa vidiš baš smo se jučer na Pioneerovom štandu razgovarali da danas pobjedu i dobit nose prinosi.

mislio sam uloženi novac za gnojivo i veliki prinos za nekih 75lipa po kg suhog zrna
 
R

Renato5820

Guest
gle ti imas neku svoju politiku,s kojom ja i moju kolege nas 4 sijemo negdje oko 250 ha kukuruza i radimo tako i od toga su napravili sve kupili aute,traktore,sad je planu mozda da ovaj jedan uzme Johna Deere kombajn T-liniju. Gle ko ne riskira ne profitira,kak ti mislis ne ulozit,a nadat se prinosu jako velikom,helov to tak ne ide.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
gle ti imas neku svoju politiku,s kojom ja i moju kolege nas 4 sijemo negdje oko 250 ha kukuruza i radimo tako i od toga su napravili sve kupili aute,traktore,sad je planu mozda da ovaj jedan uzme Johna Deere kombajn T-liniju. Gle ko ne riskira ne profitira,kak ti mislis ne ulozit,a nadat se prinosu jako velikom,helov to tak ne ide.[/QUOT

tamo si napiso uložiš gnojiva u vrijednosti prinosa pa zato pitam,mogu i ja nabacati tog umjetnjaka i prinos 16t,a prodajem kukuruz po 80 lipa,jel vi prodajete kukuruz ili hranite stoku pa ju prodajete

ili imate nekoga u vladi da vam daju poticaj šakom i kapom
 
Posljednje uređivanje:
R

Renato5820

Guest
gle ti imas neku svoju politiku,s kojom ja i moju kolege nas 4 sijemo negdje oko 250 ha kukuruza i radimo tako i od toga su napravili sve kupili aute,traktore,sad je planu mozda da ovaj jedan uzme Johna Deere kombajn T-liniju. Gle ko ne riskira ne profitira,kak ti mislis ne ulozit,a nadat se prinosu jako velikom,helov to tak ne ide.[/QUOT

tamo si napiso uložiš gnojiva u vrijednosti prinosa pa zato pitam,mogu i ja nabacati tog umjetnjaka i prinos 16t,a prodajem kukuruz po 80 lipa,jel vi prodajete kukuruz ili hranite stoku pa ju prodajete

ili imate nekoga u vladi da vam daju poticaj šakom i kapom

ja ne prodajem imam tvornicu stočne hrane,a ova trojca nekaj meni prodaju nekaj dalje rješe,ne imamo iste poticaje ko svi,mene su sjebali jos s kapitalnima 2008god.nisam ih dobio
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ja bum ove godine posijal preko 100ha kukuruze jel nisam baš puno pšenice,a repica je propala.
Dobro je uložit u prinos kad je velika cjena a kad če bit manja onda je upitno.
npr lani si za kunu uloženu dobio dvije,a predlani pušing.tko neriskira neprofitira.
renatu je lakše jel ima zatvoren ciklus i njemu treba roba.
ja gledam da sa srednjim ulaganjem izvučem što više...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
to je onda drugo,jer ga ti dalje prerađuješ,ali sad sijati 50h i prodavati ga na veliko tu nema baš neke računice,pogotovo s velikom količinom umj. gnojiva,takvi su prinosi rijetki da otplate uloženo,a svoj rad i da ne računaš
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Ja bum ove godine posijal preko 100ha kukuruze jel nisam baš puno pšenice,a repica je propala.
Dobro je uložit u prinos kad je velika cjena a kad če bit manja onda je upitno.
npr lani si za kunu uloženu dobio dvije,a predlani pušing.tko neriskira neprofitira.
renatu je lakše jel ima zatvoren ciklus i njemu treba roba.
ja gledam da sa srednjim ulaganjem izvučem što više...

ne možeš ti uložit u prinos - kad se kod nas nezna cijena kukuruza sve do berbe,
da je kukuruz stalno 1,6kn/kg ja bi svake godine maximum uložio,ali jedne godine je 55lipa ,a druge 1,8kn ,tu mi ne vrijedi riskirat,možeš samo propast
ja svake godine uložim isto pa sta bude,govorim o nekoj sredini ne baš kao renato jer nemam preradu
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
to je onda drugo,jer ga ti dalje prerađuješ,ali sad sijati 50h i prodavati ga na veliko tu nema baš neke računice,pogotovo s velikom količinom umj. gnojiva,takvi su prinosi rijetki da otplate uloženo,a svoj rad i da ne računaš

Rad je isti. Po meni je problem u preskupom gnojivu. :(
Ako me pamćenje dobro služi 7-20-30 je danas je 5 puta skuplji nego prije 7-8 godina. :madmana:
Dakle treba napraviti dijagram ili tablicu prinosa u odnosu na utrošeno gnojivo i to isto za vrijednost dobivenog kukuruza. E kad bi barem to bilo jednostavno. :scratch
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Rad je isti. Po meni je problem u preskupom gnojivu. :(
Ako me pamćenje dobro služi 7-20-30 je danas je 5 puta skuplji nego prije 7-8 godina. :madmana:
Dakle treba napraviti dijagram ili tablicu prinosa u odnosu na utrošeno gnojivo i to isto za vrijednost dobivenog kukuruza. E kad bi barem to bilo jednostavno. :scratch

vrlo jednostavno gnojivo 5x skuplje,tudum bilo 3kn/l,znači radimo za petrokemiju i inu,jedino da kukuruz ode na 4,8kn, pa da bude ko i prije 100kg gnojiva 100kg kukuruza
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Zato ja i kažem da ja sa što manjim ulaganjima probam dobit veči prinos.
Jel sigurno ove godine nebude bajna cjena jel kuruze bu ko dreka....
Ja bi bil sretan kad bi svaku godinu bila 90lipa do kunu.
Neznam dal se ljudi sječaju da je 2007 bila ko i sad a godinu poslije 60lipa.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma ja sam sitna ribica, sijem za vlastite potrebe ali se slažem da ovi iz petrokemije trebaju malo pogledati stanje i platežnu moć ili nek se netko prime uvoza umjetnog gnojiva pa da se ovima stane na rep, zdrava konkurencija nikome ne šteti, kad sve uvozimo pa zašto ne i to
živio ove godine PAJDAŠ i FLORENCIJA:prayer:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Zato ja i kažem da ja sa što manjim ulaganjima probam dobit veči prinos.
Jel sigurno ove godine nebude bajna cjena jel kuruze bu ko dreka....
Ja bi bil sretan kad bi svaku godinu bila 90lipa do kunu.
Neznam dal se ljudi sječaju da je 2007 bila ko i sad a godinu poslije 60lipa.

Sjećam se ja....te godine imao najviše kukuruza,preko 25ha,cijena u jesen od 0.43-0.45.....:finga:
:supz:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ma ja sam sitna ribica, sijem za vlastite potrebe ali se slažem da ovi iz petrokemije trebaju malo pogledati stanje i platežnu moć ili nek se netko prime uvoza umjetnog gnojiva pa da se ovima stane na rep, zdrava konkurencija nikome ne šteti, kad sve uvozimo pa zašto ne i to
živio ove godine PAJDAŠ i FLORENCIJA:prayer:

stajanjem na rep bi unistio jedan dobar dio RH a...uvoz???pa bolje da novac ostane u RH nego da ide van zar ne?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
u pravu si što se toga tiće ali zar nisu napumpali cijene skoro do nemogućeg, znam da je sve poskupilo ali 3 15 je 100kg cca550kn, a 100 kg je ništa
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
u pravu si što se toga tiće ali zar nisu napumpali cijene skoro do nemogućeg, znam da je sve poskupilo ali 3 15 je 100kg cca550kn, a 100 kg je ništa

a je znam sve meni ce otici ove godine samo 10 000 kuna za gnojivo jbg.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh