• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,na obavljenom,,,ali skidam kapu,,,ovom (renou),,,,i ovo ča ima iza,,,jako ljepa konbinacija.................:prayer::prayer::shock:
Vidim upregli svim silama.....na njivu.:p
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
za sad ide odlično ...danas nastavljamo...jedino me muči dosta zemlje imam orano sad na prolječe i dosta ju je teško obradit..al moja greška kaj nisam oral najesen..
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Koje sjeme za kasnu sjetvu kukuruza

Dečki, molim preporuku koje sjeme koristiti za kasnu sjetvu?

Pozdrav,

Nikola
 
H

Hurlimann86

Guest
Evo i našeg kukuruza koji je bio sijan 9.4. dosta je žut jer je hladno, a kiše kod nas bilo pa mogu reći puno tako da mu vlage ne fali i sad samo treba lijepo toplo vrijeme i bude on začas otišao u zrak.



 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Evo i našeg kukuruza koji je bio sijan 9.4. dosta je žut jer je hladno, a kiše kod nas bilo pa mogu reći puno tako da mu vlage ne fali i sad samo treba lijepo toplo vrijeme i bude on začas otišao u zrak.




sjetva u tijeku....
siju se pajdaš, 408b, jumbo, 444
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
za sad ide odlično ...danas nastavljamo...jedino me muči dosta zemlje imam orano sad na prolječe i dosta ju je teško obradit..al moja greška kaj nisam oral najesen..

nisi jedini, ima nas još takvih....
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
Pozdrav vrijednim ljudima ratarima
Vidim da ste svi jako vrijedni i da je sjetva kukuruza već završena ili pred samim završetkom.
Ja sam svoje završio prošli tjedan, pošto nemam neku veliku površinu, nego čisto onako, 2,5 ha pa se brzo završi.
Sad nakon sjetve imam drugi problem, naime, pojavile su se divlje svinje na poljima i počele vaditi iz zemlje zasijano sjeme, nije to još nešto jako alarmantno ali ako ih se ne pokuša spriječiti moglo bi biti. Ne dešava se to samo meni na mojoj parceli već i na susjednima.
Molim dobre ljude, koji imaju bilo kakva iskustva sa zaštitom od ovih napasnika (bilo neka zaštitna sredstva ili samo neka strašila) da napišu koju riječ o tome, kao i kakava su vaša iskustva s tim.
Hvala unaprijed.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
za pocetak se javi lovozakupniku da to oni pokusaju rjesiti. mozda dobijes repelente, iako nisam siguran da ih dijele ovako rano. mozes postaviti kolce sa krpicama umocenim u omeksivac, nasprejane dezodoransom ili nesto tako..
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
možda je bolje spužve namočiti deherbanom i svaki tjedan jednom ili dvaput (po potrebi ili zavisi koliko imaš vremena)pošpricati oko njive ,tak sam ja kod sebe radio i uspjelo,ali najgore je kad je kukuruz mliječan onda ulete u njivu krmaca sa prascima i radi sranja,valja u sredini parcele kukuruz,tj. rusi prascima kukuruz da ga mogu dohvatit ,a kukuruz iz vana izgleda dobar,zato kad narastu moras paziti što se događa u kukuruzima -NAJBOLJE JE 5,5MM naj sigurnije i najučinkovitije ne mora lovnik sve znati:)
 

MINI

Član
Tu od
20 Pro 2010
Poruka
53
možda je bolje spužve namočiti deherbanom i svaki tjedan jednom ili dvaput (po potrebi ili zavisi koliko imaš vremena)pošpricati oko njive ,tak sam ja kod sebe radio i uspjelo,ali najgore je kad je kukuruz mliječan onda ulete u njivu krmaca sa prascima i radi sranja,valja u sredini parcele kukuruz,tj. rusi prascima kukuruz da ga mogu dohvatit ,a kukuruz iz vana izgleda dobar,zato kad narastu moras paziti što se događa u kukuruzima -NAJBOLJE JE 5,5MM naj sigurnije i najučinkovitije ne mora lovnik sve znati:)

E puno hvala svima na dobrim savjetima.
Slažem se s davorom22 da je 5,5 mm ili čak 7,65 mm najučinkovitije rješenje.
 
B

BAGERISTA

Guest
kec-m

Svaka čast kolega ,,,,,,,,,,,,,,,,ljepi strojevi,,,i vidit kako je imt,ac,,još uvijek u poslu poseban,,,,..
a i priklučci,,,su za sve pohvale..........
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
kec-m

Svaka čast kolega ,,,,,,,,,,,,,,,,ljepi strojevi,,,i vidit kako je imt,ac,,još uvijek u poslu poseban,,,,..
a i priklučci,,,su za sve pohvale..........

Nemoj samo imt-a hvaliti da si ne umisli , iako zove generalku (558) nakon 33godine možda je dobije ove godine .:scratch
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh