• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

mrkonjic1

Guest
čuj ovo što ću ti napisati je iskreno i znam da možda nije to što bi ti htio čuti.

naime nemaš šanse da sačuvaš polje,jedino samo ako ustrijeliš to krdo u kompletu.jer oni tu dolaze iz navike a navikla ih je krmača.čak i ako nju ostrijeliš doći će druga itd...

mnogi su palili vatre,vezali pse,ali ništa nepomaže.čak i da postaviš stražu oko njive nepomaže. mnogi mirisni mamci pomognu jedno vrijeme ali kukuruz im tako dobro paše da nema sile da ih od toga odvratiš. da to sve staviš u ogradu jake konstrukcije je možda jedino riješenje ali je preskupo. probaj razgovarati sa LU koja gazduje sa tim dijelom lovišta.možda nađete neki kompromis jer su za štete oni zaduženi. ja se sa tom divljači bakćem skoro 20 godina i mogu ti reći da su se fenomenalno prilagodili svemu.

Sad cu vam nesto rec al nemoj da se smejete, kodnas dosta ljudi koji seju kukuruz u tek otvorene vrecice s kukuruzom sipaju malo petroleja iliti gasa , kazu da je to zakon i za crva i za ptice pa nesto razmisljam o tim svinjama , mozda ce i njima smrdit pa nece ga dirat
 
B

bosanac2804

Guest
I kod mene je prijatelju ista situacija , tek sad nice, vjerovatno zato sto je hladno vreme

a mozda je i bolje ... kod nekih je nikao prije i malo ga je mraz kazacio ...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Sad cu vam nesto rec al nemoj da se smejete, kodnas dosta ljudi koji seju kukuruz u tek otvorene vrecice s kukuruzom sipaju malo petroleja iliti gasa , kazu da je to zakon i za crva i za ptice pa nesto razmisljam o tim svinjama , mozda ce i njima smrdit pa nece ga dirat

jel mu to neće smanjiti klijavost?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Sad cu vam nesto rec al nemoj da se smejete, kodnas dosta ljudi koji seju kukuruz u tek otvorene vrecice s kukuruzom sipaju malo petroleja iliti gasa , kazu da je to zakon i za crva i za ptice pa nesto razmisljam o tim svinjama , mozda ce i njima smrdit pa nece ga dirat

moj šogor to radi već godinama i da ne vidim ne bih mu vjeroval,točnije ja mu sijem-nasipamo sjeme u sijačicu i onda ga on zalije petrolejom oko pola litre po kutiji ,promiješa malo i to je to i nikad nema problema sa žičnjacima,ali ja se osobno za sebe ne usudim pa i dalje bacam novce na mesurol
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
kod nas ni ne pada, ni nakon 17 dana od sjetve, kukuruz još ne niče, ili niče gotovo nikak...

Moj je niknuo ovaj što sam ranije sijao, a danas palo nešto kiše, najavili i za vikend pa možda ipak bude nešto.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Moj je niknuo ovaj što sam ranije sijao, a danas palo nešto kiše, najavili i za vikend pa možda ipak bude nešto.

tek danas primjećujem da je počeo nicat polako....
išao sam gledat u petak, zrna nabubrena al nikak da krenu, tak da je sad se izlijalo kiše dosta...
to mi se 2008. desilo....sad valjda bude....
 
H

Hurlimann86

Guest
Neke friške slike imam i od kukuruza, ima ga svakakvog od rano sijanog početkom 4 mj , a ima sijanog i sad pred malo manje 2 tj, a i sorte su svakakve.







 
B

bosniahos

Guest
Da pitam >svoje<Bosance

Več sam na više mjesta na forumu tražil savjet kako odbit ptice golubove i garvane.Sad bi trebal posadit pol jutra treći puta kuruzom.Već sam pomišljal da posijem proso a zasad nigdje naći sjemena.Ovako pital bi ima li U Bosni mesurola al ne za ljigavce nego za ove pernate štakore i gdje,Eto
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ne vjerujem da češ igdje nači mesurol u slobodnoj prodaji jer se radi o čistom monopolu ako već sadiš kukuruz probaj oko njive bacit kukuruza u zrnu -kao ih hraniš - da možda ne bi dirali kukuruz u nicanju mada mislim da nečeš time ništa riješiti jer će ti gavrani napadati i klip kad dođe u vrijeme zriobe
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kukuruz slikan danas:

04062011285800x600.jpg


cini mi se da je tu najveci, zato je i slikan, ne? :mrgreen:
pokultiviran pred tjedan dana, sada raste naocigled..
vidi se malo s lijeve strane povaljanog od ovih nevremena, ali nista strasno.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
tibore svaka ti dala na slici, vidim da i ti imaš praznina u redovima ali to je takav zakon.....
ja ovaj tijedan definitivno prihranjujem jer je ona suša ubila pa sad imam ovog lijepog kao tibor ali imam i onog koji je tek 5cm iznad zemlje-zrno je u zemlji ali nije do sada izlazilo zbog vlage ali kako ova kiša "pada" tako se redovi bolje popunjavaju, ali sad moram opet pratiti prognozu radi prihrane a i blato je, kod mene tko je lani imao kukuruz na visokom i ocijeditom terenu taj je uspio(ja) a ove godine je kontra
moram napomenuti da mi i špricanje nije sjajno uspijelo pa če biti repete (uspijelo je tamo gdije sam se okreto pa je dobilo duplo ali u globalu KATASTROFA SVE U VEZI KOKURUZA-u mom slučaju! ali valjda budem popravio a to opet košta!
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Imam mali problem sa kukuruzom, pa ako može pojašnjenje ove pojave.Naime ove godine sam posejao 2 jutra, i 3/4 njive je odličan (preko pojasa) dok je 1/4 njive visina do kolena i to kao neka ostrva po 10-15 metara kvadratnih.Koji je to djavo :vragek:
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Tako je i kod mene na nekim manjim dijelovima, ako je bilo jako zatravljeno dok je kukuruz nicao onda on ostane niži i puno slabije napreduje. Sada nakon prskanja nema trave ali nema ni kukuruza odnosno dosta je mali i slab :madmana:
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
- i ja imam problema s nejednakim porastom kukuruza, jedna vrsta K-67 od pionira bio pocrvenio kao da ga netko ofarbao bojom ( u cijelom ataru kod mene taj hibrid pocrvenio), općenito sam primjetio da kukuruz neravnomjernije raste na onim površinama koji su išli s dubljom proljetnom pripremom
-susjed išao samo s sjetvospremačem i to onim s malim perima i ima kukuruz kao gora a mi koji smo tanjurali i zajebavali se imamo problema s nejednakim usjevom, izgleda da se izbacilo vlažnije zemlje van pa se to osušilo ne znam to je moja teorija....
 
S

seljaček

Guest
- i ja imam problema s nejednakim porastom kukuruza, jedna vrsta K-67 od pionira bio pocrvenio kao da ga netko ofarbao bojom ( u cijelom ataru kod mene taj hibrid pocrvenio), općenito sam primjetio da kukuruz neravnomjernije raste na onim površinama koji su išli s dubljom proljetnom pripremom
-susjed išao samo s sjetvospremačem i to onim s malim perima i ima kukuruz kao gora a mi koji smo tanjurali i zajebavali se imamo problema s nejednakim usjevom, izgleda da se izbacilo vlažnije zemlje van pa se to osušilo ne znam to je moja teorija....

Baš to točna ti je teorija izbacila se vlaga sa tanjuračama pa se posušilo i eto vraga. U prolječe je najbolje da tanjurače obraste trava osim ako nije jako mokra godina ko lani .Inače samo sjetvospremač ili rotobrane i to je to.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh