• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
marko mislim da ga nije falilo zbog brzine već zbog malog broja okretaja vratila, to se i meni dogodilo, ali sad 1900 okretaja i ide i do 10 km bez problema.

Gledam da uvijek imam 540o/min kardana,nekad i malo više..Problem je u krupnijim zrnama nekojih hibrida pa onda ih te manje rupice na pločama ne mogu držat..Prije sam imao rupe 4mm,sad sam probušio na 5,5mm.


@IMT 542 deluxe;mi ssmo ove god sijali Syngentu..
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
posijal 15 rali još mi ostalo 3 rali , to sutra maznem i mogu u prskanje , nešta več jesam 6 rali, a ostalo budem sad u nedjelju ili kad več...:)

nek se nađe i koja slika i video :
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=IiMVUWBK9Xc&feature=youtu.be[/YT]

svaka čast
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Manje sigurno nego meni na rusu t40 1g starijem od mene.dok potanjuram,pa ajd kući po zubaču, pa ajd kući po sijačicu.....on već zbrije par hektara:supz:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jucer je kod mene posijano nekih 12-13kj.
nesto bc i kws pokusa, ostalo pioneer.

priprema mf i rotodrljaca, sjetva ursus c 355 i hassia.







ni ursusu nije svejedno u brdo, stoga ni ne pokusavamo sa 533 :D

kisa je u nekoliko navrata pocinjala ali taman je pokupila prasinu da se ne prasi iza sijacice..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Da, lijepo, al kolko tu goriva ode po ha mene interesira?

meni nije za gorivo ko ga j..e kolko ode al ja sam u jednom prohodu gotov i ne gazim zemlju več...uopče se ne zamaram kolko ode ode, možda malo više kad nesmijem potjerat više od 5 km/h ovu sijačicu , dođe mi na isto ko da i sijem sa drugim traktorom...sa 200 l sam napravil 10 ha...ima goriva kolko očeš nit nebum mogel sve potrošit ove godine...:roll:

jučer zadnje posijano...a sad opalit po prskanju čim vrijeme dozvoli...:partyman:
vlage ima dosta, prvo što je sijano več pustila klicu...

DSC00832.jpg

DSC00833.jpg

DSC00834-1.jpg

DSC00835.jpg

DSC00836-1.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Odlično obavljen posao Matija Case,samo me zanima kako prebacuješ markire,svaki put izlaziš van iz traktora ili stalno ideš u krug
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
markire prebacuje tata jer se iza vozi i gleda dal je sve uredu...al za drugu godinu budem složio hidruličko prebacivanje markira...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
markire prebacuje tata jer se iza vozi i gleda dal je sve uredu...al za drugu godinu budem složio hidruličko prebacivanje markira...
Ne treba hidraulika,samo spustiš oba markira dolje.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kaj kod tebe gorivo badava kad ti ni toliko do njega :) Mislim da potrošnja ni veća nego da i siješ sa još jednim traktorom
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Potrosnja nije nebitna ali je za ovakav posao razlika zanemariva, taman da i ode koja litra vise po rali svejedno je odradio posao u jednom prohodu a to je vec nesto. Svidja mi se ovo mada ja to sa pneumatskom nebi radio nit bi mogao cak i da hocu, zemlje su mi svakakve, od ljepih ravnih do "Bože sačuvaj" brdina i jametina a najgore sto i kad bi uspio to sve smontirati to bi na Masnom bilo snjim samim pretesko i jao meni na okretanju. Mozda jedna trecina zemlji da ima poljski put na kraju gdje bi se mogao okretati a sve ostalo bi morao u njivi i na sto bi to onda licilo a da nepominjem kako su skoro sve zemlje "aus vinkl" i uklinaka ima vise nego duznih redi pa sad zamisli da se s velikim traktorom i svim ovim iza okrecem nebrojeno puta u sred njive. Za ravne zemlje i pravilnog oblika ovo je odlicna stvar.
Imam jos nesto vise desetak rali za posijat ovo je sve uradjeno i pospricano, sve se bojim da ce sad ova kisa razje.... spric a? Hahahahaha ko narucena!!
 
Posljednje uređivanje:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ni mi baš ne dajemo preveliku
važnost gorivu, no gledamo tako tako
da se uštedi.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nije tema ali kad smo kod potrosnje svi pricaju kako "veliki" traktori trose, ma ne da trose vec gutaju naftu... E lipi moji pitam ja vas jel bi mogli sa ovim malim ceprkalicama pripremit 17 rali za sjetvu u dva prohoda sjetvospremacem i uzorat 8 rali zemlje (u 9 parcela nepravilnog oblika gdje ima okretanja do besvijesti) sa manje od 200 litri plavca? E ja sam to uspio, popio je oko 190 litri i sve odradjeno kako treba i bez napora. Sjetvospremac je zahvata 4,5m i u dva prohoda snjim traktor gutne oko 6,5l po rali. Prvi prohod prvom brzom s powerom c, drugi prohod druga brza power na a ili b i gas na kraju zelenog polja (1900o/min).
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh