• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
ja sam jedne jeseni imal jedno tonu te vukovarske 15-ice...imal sem ju zato jer nije bilo kutinske
znam da je bila nejednako granulirana i tvrda ko kamen!!
sjećam se da mi je rasipač zvonil ko mutav!

pa kvaliteti ne znam kakva je u usporedbi sa petrokemijskom!
nemam podatak u kojem je netko uspoređivao, a to bi mi bio vjerodostojan podatak, a sve ovo kaj "vele ljudi"- tome ne vjerujem!


da pitam, ima li netko iskustva sa OSSK 378 hibridom?
inače fao 350, pa bi mi bio izbor za raniji hibrid!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imate li ih sve?? :)

Slika2626.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja sijem Bc, Pioneer i Osječki! Do sada smo uvjek Pioneer za silažu, ne znam točno koji broj! Prošle godine smo Osječki sijali za silažu, stabljika u onoj suši je dugo bila zelena, a i bilo je klipova dobrih u onoj suši nam se pokazao najbolji, no neki drugi Osječki je bio dosta loš, sve ovisi od sorte do sorte i kako podnosi sušu! Nadamo se da će nam ova godina biti dobra, već smo 3 godine pod pravom sušom!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
A di naći broj ja malo švrljo ali nisam uspio nać....


ja sam danas dobio neke informacije za umjetno gnojivo iz vukovara.......možda nije tema, al bude trebalo za sjetvu kukuruza......neeka admini oproste.....


minimalna količina je 1 paleta, na paleti ima 1350kg, što je 54 vreće

cjena s PDV za jednu tonu:

15-15-15 je 3775kn

7-14-21 je 4375kn

7-20-30 je 4675kn

uree nema

uplata ide na jednu drugu firmu, za koju sam dobio broj, al neznam da li smijem napisati, da neispadne reklama........nakon uplate, treba otići u vukovar s VLASTITIM prijevozom po gnojivo........


što se tiče 15ice, cjena je OK, jer petrokemija svoje cjeni 4360, a kod mene je još skuplje, oko 4500kn za tonu, pa je po toni razlika 725kn, za koje mogu kupiti još skoro 200kg gnojiva.......prijevoz nije problem, jer do tvornice imam 25km u jednom smjeru.......
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
7:20:30 mi djeluje pre povoljno, si siguran da nije 5 tisuća umjesto 4?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
100% sam siguran.......povoljnije nisam nigdje našao, ako netko zna kakve su dalje cjene, neka napiše, svaka info je dobro došla.......
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
ako ga tako rado jedu svinje onda će ga tako jesti i pilići i nesilice
bc 354. Klipovi lako otpadaju na rastu, dali je od crva tj. moljca,stabljika ostaje uspravna, a klip na zemlji. ne preporučam ga.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja također ne volim te BC-ove rane grupe, pogotovo ove crvene. Ne pitajte me zašto!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Osobno s 354 imam jako loša iskustva, pa valjda zato!

Več godinama sijem 418B i nisam još primjetio da je zrno crvene boje! :)
 
T

traktorko

Guest
na 354 stvarno nemogu se nista požalti osim da ga od divljih svinja gotovo nemoguce braniti dali im mirise ili sta neznam.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Ja danas malo obilazio i to uopće nema izbora kukuruza i nemaju nekih zaliha i neznaju oce ga i biti.
 
T

traktorko

Guest
mnogo se vec govorilo o tome da sjemena nece biti zbog suše, cuo sam da je bc dosta uvezao iz Mađarske.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Ja sutra u potragu za još jednom vrećom KWS 3381 dok ga još ima. Juče uzeo vreću pioneer y12 platio 409 kn i KWS kladus platio 383kn. I ostale od prošle godine osječkog 596 dvje vreće. Toje ono šta planiram sijat za ovu godinu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh