• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
solidan...to ti je jedan od starijih hibrida...imaju oni i boljih...

a imam samo 3/4 jutra, pa kak god bude. ako bude dobra godina za mene će bit dosta. ak bude suša, onda nemam ništa ni od jednog
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja ću ove godine sijati samo pionerea i sijat ću oko 10 h kukuruza i još ću posijati jednu vrećicu bjelčića od bc-a i bc 572 za brašno... Od pioneera sijem za brati u klipu No1, Y12, a za silažu sam uzeo 6 vrećica ne znam sad točno kog. Svi su sa osnovnom zaštitom.
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
aha hvala :) ...pa to su kolko sam cuo isto dobri hibridi i puno proteina imaju i prinosi su ja mislim solidni, a kod zlatka ima isto puno proteina i kvalitetna je to kuruza, al prinosi su nam bili jako slabi, mislim bilo je oko 7 tona na ha prosle godine, a pretprosle 10 tona na ha, ali problem je u tome kaj nam je jako puno kukuruza bilo dolje na podu i nije se mogel pobrati sav, pa se zaoralo puno toga...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
mi smo odustali od zlatka, ove godine cemo sijat pioner P85 i BC 572, kaj velite na te hibride?

P85 je tvrdi zuban i jako je dobar za ishranu stoke. Sijao sam ga nekoliko godina i bio okej samo nesvidja mi se sto ima jako los start. Znaci dok su svi narasli vec do koljena on je jos uvjek pedalj visine i miruje. Dobije neku modroljubicastu boju i izgleda kao bolestan ali to je jednostavno takva sorta, kasnije on stigne ove ostale. Koliko sam upoznat njega od iduce godine vise nema u ponudi kao ni M34
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Što se tiče KWS je jako dobar kukuruz,al PIONIR je broj jedan u kukuruzu kod mene,od pokusa pa na dalje.Što se tiče BC je smeče,otpadaju klipovi na zemlju jako rano,prinos mali,572 več sam pisao o tome loš,jako loš,velika vlaga,hoče klijati u jesen a još nije za brat,to znam iz iskustva jel radim pokuse za BC;KWS;PIONIR i POLJODAR.Sijeme što mi ostane od pokusa prodam,jel sebi ga neču sijati,pokvari mi prinos,govorim o BC-u.Prošle godine sam imao pionira i kws prosijek preko deset tona po hektaru a gdje sam imao BC ispalo je pet i pol,na istoj njivi gdje je bio KWS i poljodar,i isto gnojeno sve.Može se vidjeti rezultati pokusa u bc-ovom katalogu.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Kolega je imal lani Bc sijan 1.5 vlaga 23-24%
Ja već lagano sizim od ovog vremena kad ćemo moći u sjetvu, loše će se pripremati jel je masno.
Treba 3 tjedna vremena da se presusi...
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
Hvala kolega kičo:)...ma i mi nebremo na zemlje samo propadamo, prosli tjedan jedva sa claasom van dosal iz blata, a sad jos snjeg napadal i jos pada :/...
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Hvala kolega kičo:)...ma i mi nebremo na zemlje samo propadamo, prosli tjedan jedva sa claasom van dosal iz blata, a sad jos snjeg napadal i jos pada :/...

probaj bc 4982 isto je jako dobar puuun proteina i preporuča se za tov bilo kakvih životinja
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
malo da podsjetim ove sa velikim prinosima PR 35P12
PR 34F02
PR 35F38
Znaći sve vrhunski hibridi nema bolji..
Prošla jesen prosjek oko 400 kg na ha.................negdje i ništa prosudite sami ..


]

Ja sam imao prošle godine za silažu PR34F02, i predprošle godine sam ga isto imao, predprošle je bio puno bolji, ali i prošle godine na ovu sušu klipovi su bili zadovoljavajući, mogu reći da je dobro podnio sušu!
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Evo i mi nabavili sjeme za ovogodišnju sjetvu, sve Pioneer:
PR36R10 12 vrećica
PR37F73 11 vrećica
PR34N61 5 vrećica
PR35T36 4 vrećica
PR37Y12 3 vrećice
PR36V52 2 vrećice
PR 38N86 1 vrećica
PR 35P12 1 vrećica

A umjetno gnojivo, hm to je sad na redu al pitanje kako ili s ćim
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
Ja sam nakraju uzeo kws 3381(380kn za kes tretiran sa gauchom),i Uzeo Sam Rwa Axxo I labeli Cs,isto Su Tretirani,axxo Je 383Kn Za Kes,labeli Je 363kn za Kes.
Pioneera M34 vise Nema,a Kazu Da Je Ovaj Axxo Slican M34,Htio Sam I syngentu Pako Uzeti,ali Nije Bilo Vise.cekam Sad Samo Sjetvu, A Gnojit Cu Sa 400Kg PK I 200kg uree/ha,pa Kak Bog Bude Dao!
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Pozdrav, trebamo kupiti kukuruz pa me zanima gdje je najpovoljnije za kupiti??
Radi se o Bc proizvođaču.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Evo najavili još snijega, sjetva bi mogla biti negdje u lipnju ako ne bude obilnih oborina.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
Ove godine nas nebude suša uništila nego vlaga,ali ko bi nama udovoljio,nikada nije dobro ako nije idealno!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma kaj vas muči to...mi znamo sijati i poslije 1.5 i uvijek lijepo izađe i lijep je kukuruz...a sjeme se još ima vremena nabaviti...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh