• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
ma klima se dobrano poremetila...mislim da se to sve pomiće za jedno mjesec dana kasnije,,,vrijedi i za svinjokolje:(rofl):

mi smo definitivno največi jebači u svemiru...pol se godine jebemo sa sušom i drvima a pol se godine jebemo sa snijegom :cool2:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
A zabil si reči i poplavama,stari ljudi govore da tak velki vodostaj nije bio u zadnjih 50 god kod nas,u 11 mjesecu se drava izlila i sve poplavila,sad pa mura prijeti,a na zemljama stoji mnogoo vode
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
jel netko prakticirao pred sjetvu opizdit preko jesenskog oranja nekim totalom pa onda nakon neki 10 kaže:
Ovo i mene zanima!

Sijem kukuruz na sva strništa koja su poslije žetve špricana totalom, ali me je strah sirka iz sjemena. Ne znam kolika temperatura zraka i zemlje je potrebna da sirak krene, pa kad bi sirak krenuo drmnuo bih ga totalom, pričekao 10-ak dana. potanjurao i posijao kukuruz.

Sve mi se čini da ću napraviti jedan eksperiment s time na jednom manjem komadu.
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
ja to i planiram napraviti..imam njivu gdje je korov krenuo a vrijeme takvo kakvo je.malo kiša malo sunce..pogodno za korove..uzmem total i taman sa njim probam špricu nakon malog remonta
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ovo i mene zanima!

Sijem kukuruz na sva strništa koja su poslije žetve špricana totalom, ali me je strah sirka iz sjemena. Ne znam kolika temperatura zraka i zemlje je potrebna da sirak krene, pa kad bi sirak krenuo drmnuo bih ga totalom, pričekao 10-ak dana. potanjurao i posijao kukuruz.

Sve mi se čini da ću napraviti jedan eksperiment s time na jednom manjem komadu.

Sirak treba više topline od kukuruza da nikne pa će te to odvući u kasnu sjetvu.Bolje poslije sjetve a prije nicanja kukuruza i sirka oprskati dualom,frontierom ili sl i ne dozvoliti ponik.Sve to pada u vodu ako nisi dobro uništio rizom jer će to zahtijevati post tretman na sirak a onda ne treba raditi duple troškove.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja divlji sirak svake godine gdje je to potrebno uspješno rješavam sa SORGUMOM, nema ni s od sirka kasnije. I to prskam kad je sirak več dobrih 20-30 cm vani, u takvome ima i mladoga i sve riješim u jednom prskanju, a ima njih koji ga prskaju kad je tek u početnoj fazi 5-10cm pa im se vrati ponovno kasnije i bude ga puno!!
Dobar je i EQUIP ali samo u ranoj fazi sirka. Od njega sirak pocrveni, a od Sorguma pobjeli i osuši se.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Sirak treba više topline od kukuruza da nikne pa će te to odvući u kasnu sjetvu.Bolje poslije sjetve a prije nicanja kukuruza i sirka oprskati dualom,frontierom ili sl i ne dozvoliti ponik.Sve to pada u vodu ako nisi dobro uništio rizom jer će to zahtijevati post tretman na sirak a onda ne treba raditi duple troškove.

Eh.. Što čovjek misli da će proći jeftinje to na kraju ispadne skuplje. Sirak mi je najveći problem u kukuruzu.

Šanana

Hvala na savjetu. Do sad sam koristil Motivel, ali ove godine budem probao s tim Sorgumom.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
mi smo prošle godine krenuli oko 5.5. a ove budemo vidli kak bude...

Mi se ravnamo po vegetaciji. Kad se gora (Strahinjčica) počne zeleniti u podnožju, počinje sjetva, a nije prekasno sve dok se cijela ne zazeleni. Neke godine to traje 3 tjedna, a neke samo jedan tjedan. Ove godine bu vjerojatno kasno počelo i brzo završilo.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kod mene u mom kraju ove godine se budu vratili rokovi koji su bili prije 20 godina,nikad se nije ulazilo u polje do 1. 5.,ljudi okitili traktore i cijelo se polje zelenilo ,ali ove godine mahuna kao drška,dobro što nemam love pa nisam kupio fao 500-600,ove godine bude fao 300 maximum,prvo košnja pa onda sjetva,godina bude garant zanimljiva:rolleyes::rolleyes:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja sam uzel za ovu godinu BC572 i BC182 al mislim da ču morati još uzeti koju vrečicu 182 kak sad izgleda...
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Ja sam uzel za ovu godinu BC572 i BC182 al mislim da ču morati još uzeti koju vrečicu 182 kak sad izgleda...

Jesi sijo i prije taj bc182 i kakotise pokazo?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nisam ovo je prva godina pa ču vidjeti dozrijeva za 90 dana meni treba šta prije da se formira klip za zelenu ishranu a u manjim količinama a ostalo ču ostaviti da vidim kakav je klip...
 

Marin4712

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
56
Prošla godina sušna a ova godina kišna. Prije sam sijao 5.1. A ove godine je stalno kiša tak da ću morati pričekati bolje vrijeme. :icon_eyes:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ljudi, koji hibrid je dobar za ishranu pilica, kokosi, purana ?? Al da nije neka kasna grupa !!?
Hvala
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Ljudi, koji hibrid je dobar za ishranu pilica, kokosi, purana ?? Al da nije neka kasna grupa !!?
Hvala

bc 462, zlatko, os tvrtko 303, rwa taranis, to su sve polutvrdunci al oni slabo rode, ja sam uzeo baš za tu namjenu os 499 kvalitetan zuban dosta rodan i pun proteina više od 10%
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
bc 462, zlatko, os tvrtko 303, rwa taranis, to su sve polutvrdunci al oni slabo rode, ja sam uzeo baš za tu namjenu os 499 kvalitetan zuban dosta rodan i pun proteina više od 10%

hmm ... dobio sam za ovu godinu preporuku za bc408b, obzirom da je vlage dovoljno !!?
Imas li ti, ili netko iskustvo s tim sjemenom ?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja sam uzel za ovu godinu BC572 i BC182 al mislim da ču morati još uzeti koju vrečicu 182 kak sad izgleda...

Za kaj je bc 572 ?
Da li je za silazu, ili je dobar za ishranu peradi ?
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Za kaj je bc 572 ?
Da li je za silazu, ili je dobar za ishranu peradi ?

572 je dobar ali ima veliku fao grupu i nije stabilan jedne godine rekorder a druge nevalja ništa, taj 499 je fao 490 kao i pajdaš a kvalitetniji od pajdaša i jedan od najtolerantnijih na sušu i stresne uvjete
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam prije sijao bc408b za ishranu je bio dobar nije bilo problema ja sam odusto od njega jer su mi ga i divlje svinje obozavale pa su mi ga znale unistit!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh