• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
To mi i paše jer vozim na farmu, a oni ne gledaju vlagu jer im treba za šrot.
Inače skidam kukuruze dok je vlaga 20-25.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
241toj8.jpg

stigla roba,dvije vrečice 444
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Kod mene ima jedan čovjek koji mora u svemu biti prvi...Ja krećem uvjek u nekim rokovima, i onda kad me drugi vide svi za mnom..haha..:icon_rofl:

Kod nas je obrnuto. Cim prvi izadje sijat cijelo selo kaci sijacice pa se trkaju ko ce prije. Mislim da su trenutno svi u predinfarktnom stanju :(rofl):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kod nas je obrnuto. Cim prvi izadje sijat cijelo selo kaci sijacice pa se trkaju ko ce prije. Mislim da su trenutno svi u predinfarktnom stanju :(rofl):

Ne zna se tko će prvi..Bolje je kod mene, ja vidim ovoga sije i onda ja nekih 20 dana nakon njega, tako sam prošle godine i moj kukuruz je u rastu bio isti kao njegov možda ga je čak i prestigao, ali ove godine bi trebali svi ići u isto vrijeme, takva godina..:(hi):
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Prosle godine smo prve posijali 11. i 12.4. Ove godine ce to malo pricekati a guzve u polju su posvuda, svi kao da cekaju da jedan krene e onda svi navale.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ja jučer nazivao za pojedine Pioneere i situacija sa sjemenom katastrofa,hebi ga kad čovjek nema pare na početku sezone kad ima izbora,sutra mi čovac obećao B-23 ,a dalje budemo ovisno o financiji,ma ove godine kod mene bude definitivno trebalo semafor po poljskim putevima,jer nitko nije izvezo stajnjak,putevi su svi zrondani od kiše,zemlja je jako mokra do metar dubine,sve u svemu sadnja bude 5-15. 5 definitivno jer ni zemlja se ne bude ugrijala na idealnu temperaturu,dobro što imam sve za orati ,sigurno tjedan dana budem mogao u polje,jedino ako još i kraj travnja ne uprska sa kišom i snjegom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi nikad nismo prije 23.4 kretali u sjetvu pa sve do 5.5. i uvjek je bilo dobro. Sve ovisi kakva je godina kasnije, koliko ima padavina tokom ljetnih mjeseci.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Vec godinama sijem domaci, bijeli kukuruz, za prave domace zgance, kukuruzni domaci kruh.... Kako su to male kolicine, obradjivao sam ga rucno, motikom, kultivatorom.... Ove godine bi probao standardni postupak kao sa hibridnim sjemenom, Znaci, sve od pocetka, gnojidba, sijanje u redove sa sijacicom, spricanje protiv korova.... ma sve redom. Ima li netko iskustva sa tim ?
Hvala
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam dobi još sada u prolječe 8 hektara zemlje i to ču prvo iči orati i odmah sijati,jel sigurno če se to prije dati orati nego uči u zimsku brazdu.Uvijek sam prakticirao sijanje kukuruza od 20.4 do 5.5,zavisi od vremene i bilo je dobro.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kak zgleda neki kreču u sjetvu...ujutra kad sam išel u školu vidim neki likovi prelaze zemlju sa sjetvospremačem a poslije vidim na cesti kak leti noviji DF sa pneumatskom u smjeru temlje koju je ovaj propazil sa sjetvospremačem..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Treba dobro povuči ručnu. Neke prognoze govore o hladnom svibnju a možda i početku lipnja.
Možda čekati da zemlja bude između 15 i 20 celzijusa pa onda krenuti a što brže iznikne a ne stavljati u hladnu pa mu onda još zahladi, a to bi onda značilo novi trošak.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
kak zgleda neki kreču u sjetvu...ujutra kad sam išel u školu vidim neki likovi prelaze zemlju sa sjetvospremačem a poslije vidim na cesti kak leti noviji DF sa pneumatskom u smjeru temlje koju je ovaj propazil sa sjetvospremačem..
sigurno nije za kukuruz...možda šečerna repa..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
sigurno nije za kukuruz...možda šečerna repa..

neznam...može biti...ali nekak mi se činil preveliki razmak između baterija..tj kak je za kukuruz..
ali pošto se repa trebala več davno posijati onda nikaj čudno...
 
V

Vogel Noot SRB

Guest
Prijašnjih godina se "žurilo " s sjetvom kod nas najviše zbog suše ..tako je bolje prošao onaj ko je ranije krenio s sjetvom i posijao u mokru ali hladnu zemlju nego onaj što je sijao kasnije pa isti posijao u suhu i toplu..mada ni jedno ni drugo ne valja ali od dva zla bolje se pokazalo ono prvo.Idealno bi bilo da se sije kad je temperatura tla barem +8*C i da vlage ima ali ko če to danas sve ugoditi kad je klima doslovno poludila ..eto lane u ovo doba bila ,suša i temperature gotovo ljetnje a ove godine poplave i hladno koda je početak zime a ne proljeće.

Gledam prognozu stalno neku kišu najavljuju
1174851656.gif
ono ide tri dana lijepo
89164583.gif
pa kiša onda jedan
3258501299.gif
..evo upravo kod nas pada neka rosulja
icon_mad.gif


Ali velim stignemo mi njega i u svibnju posijati tako da se ne treba sekirati nego samo
39672048.gif

Baš vala ova godina je totalno nepredvidiva! Kod nas je bilo tri suva dana pre 2 nedelje ko je njih uhvatio da uđe u njivu pobedio je! evo ni pre ni posle do sada nije bilo prilike, a neće izgleda ni biti još neko vreme:^):
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Kada nije kod vas u Vojvodini vrijeme koja je inaće siromašnija oborinama, kako li je tek nama zapadnije. Gledao maloprije nekakovu prognozu vrijeme.usa pa oko 1.5. predviđaju oko 150 do 200 l kiše po kvadratu a temperatura umjereno hladna. I zato mislim da se ne treba zaletavati zbog negdje na papiru napisanih rokova. Što se netko ovdije potisuje sa ne radai kao drugi nego kako je najbolje , toga se treba držati.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mi koji nismo kupili kukuruz na vrijeme,smo nahebali,sjemena sve manje a izbor nikakav,jučer sam uzeo nekoliko vrećica kasnih a trgovac me blijedo gleda,a hebi ga majstore sad je došlo daj šta imaš,uglavnom sa razvojem vremena kod nas nema sjetve do toplog svibnja,mislim da nitko nema viška love za ranu sjetvu
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh