• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bem mu misha, a ja isto još ni jedne vrečice nemam doma, nema se para, nikak da odu bikovi, al bude hebada za sjeme i meni se čini, a trebam nekih 15 paketića.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja samo još u prvom i drugom mjesecu nabavio sjeme.. onda su cijene bile nekako najpovoljnije...Gnojivo stoji još od Božića! A još ne znam možda budem imao i viška sjemena ako mi ovaj jedan iz Pioneer-a donese reklamni, zadnjih godina je donosio, valjda će i ove..:)
 
N

Nevjernik

Guest
Ja kupio ns 444 jeftin a dobar .
I vidim da nema sjemena ide ko ludo po trgovinama.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ja samo još u prvom i drugom mjesecu nabavio sjeme.. onda su cijene bile nekako najpovoljnije...Gnojivo stoji još od Božića! A još ne znam možda budem imao i viška sjemena ako mi ovaj jedan iz Pioneer-a donese reklamni, zadnjih godina je donosio, valjda će i ove..:)

nemoj se tome veselit da ce donijet...ove godine ce dobiti samo oni koji rade pokuse jer sjemena bas i nema:( i meni trebali donijet pa mi tako rekli
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
nemoj se tome veselit da ce donijet...ove godine ce dobiti samo oni koji rade pokuse jer sjemena bas i nema:( i meni trebali donijet pa mi tako rekli

Ma donese ili ne, nema veze, imam sjeme za sve svakako..ako donese onda ću imati viška i opet dobro spremim ga za sljedeću godinu.. Al ljepše je kad donese..:(giggle): :icon_mrgreen:
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ma donese ili ne, nema veze, imam sjeme za sve svakako..ako donese onda ću imati viška i opet dobro spremim ga za sljedeću godinu.. Al ljepše je kad donese..:(giggle): :icon_mrgreen:

tak meni jednom ostalo 2vrecice y12..dode sjetva sljedece godine otvorim ja vrecice a ono leptira za rasad:)
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Molio bih iskustva sa špricanjem dursbanom. Dobio sam na obradu komad od 2ha i lanske godine mi gamad pojela bar 30% kukuruza i to u sredini parcele gdje je najvlažnije, pa bi ove godine probao pošpricati jer nemam deponator granula.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
nema puno mudrolije,,poravnas brazdu,,pospricas i prodjes sa rotobranama ili cime vec,,i posijes,,i to je to,,ja spricao prije 2godine,par hektara i nemas brige,,:icon_mrgreen::icon_mrgreen:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
tak meni jednom ostalo 2vrecice y12..dode sjetva sljedece godine otvorim ja vrecice a ono leptira za rasad:)

Ja takvih problema nisam imao, a tako sam 3 godine sijao.. Znao sam čak i što mi ostane kukuruza stresem sve u jednu vreću(ono što mi u sijači ostane) i jedne godine sam jednom komšiji sijao sa takvim i kukuruz bio dobar..:)
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
ja kupil dvije vrečice pajdaša i dvije 444 a ono kaj bu sfalelo to ide iz kuružnjaka,tak već godinama delam i svaki put je dobra kuruza.Ima kod nas jedan lik svake druge godine kupuje sjeme i ima dobru kuruzu
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ja kupil dvije vrečice pajdaša i dvije 444 a ono kaj bu sfalelo to ide iz kuružnjaka,tak već godinama delam i svaki put je dobra kuruza.Ima kod nas jedan lik svake druge godine kupuje sjeme i ima dobru kuruzu

mozda i mi bacamo silne novce za novo sijeme a mozda da i ovo samo kalibriramo i procistimo vjerojatno da nebi bilo neke znacajne razlike...valjda jos nije doslo sjeme do nas koje se samo sterilizira:)
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,291
kod nas ponestalo pajdaša još prije 3 tjedna, ko zna di ga ima, trebao bih 5 vrečica po 25000 zrna?
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
kod nas ponestalo pajdaša još prije 3 tjedna, ko zna di ga ima, trebao bih 5 vrečica po 25000 zrna?
kod nas je planul u roku par dana ja sam kupil prije mjsec dana po 425 kn a i na radiu bila neka emisija od bc-a bil neki dasa i rekel da ove godine nema puno pajdaša u prodaji
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Hoćeli tko skoro krenut sa sijanjem kukuruza? Jaću sutra priredit a za subotu bih sijo ako nebi bilo kiše.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Idući tjedan će se zatvarat brazda ako vrijeme
ne zezne, a sijanje krajem mjeseca vjerojatno.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
ja juče posijao dijetelinu a kukuruz iduči tijedan,lijepo se osušilo ovih dana.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
bi vi vidli kak jure traktorima po mom selu,svi zakapčene tanjurače i piči,..a mi još moramo promjenit lagere na tanjuračama ,ma ima vremena,gdje je još 1.5.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh